Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

instrukcja 2.2 Di


Gość jankes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz_a

Witam.

Z instrukcją do tego auta będzie kłopot. Po prostu nie było takiego w ofercie Nissana w Polsce. Ale napisz co konkretnie cię interesuje, może uda mi się coś podpowiedzieć. Sam mam takie auto i korzystam z instrukcji w języku niemieckim.

Pzdr.

Tomasz_A N-16 2,2 Di 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dziękuję za odpowiedż. chcę wiedzieć wszystko co tylko możliwe. kupiłem auto tydzień temu i nic o nim niewiem. jaki olej, filtry, co wymienić. co dokupić. termometr zewnętrzny cały czas miga i pokazuje 0 stopni. chciałem go sprawdzić wiec go odłączyłem. po zamontowaniu migają mi teraz dwie kreseczki. niewiem też czy jest regulacja podświetlenia tablicy. itp. i tak dalej. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz_a

Witam.

Wszystko to bardzo dużo. Ale powoli i co wiem to z przyjemnością przekażę.

I. Olej- jakościowo na poziomie API CF (nie stosować API CG)

- lepkość dobrać w zależności od temperatury eksploatacji (15W40,10W30 itd....)

- pojemność z filtrem- 5,2 l. ; bez filtra 4,9 l. (mi weszło 5 l. i poziom na połowie)

- filtr oleju jest papierowym wkładem (dobrać w sklepie)

- serwis Nissana wymieniał olej w tym aucie co 20 tys. km. (ja zdecydowałem się na wymianę co 15 tys. km. na Castrolu GTD 5W40)

II. Filtr powietrza- brak danych o częstotliwości wymiany (załeży od przebiegu i zanieczyszczenia powietrza)

III. Filtr paliwa- brak danych o częstotliwości wymiany (przebieg)

IV. Filtr przeciwpyłkowy- jak wyżej (można spytać w serwisie klimatyzacji)

V. U mnie nie ma regulacji podświetlenia tablicy rozdzięlczej

VI. Termometr zewnętrzny miga od temperatury 3 stopnie w "dół" (z kreskami nie spotkałem się, może to brak sygnału z czujnika)

Pzdr.

Tomasz_A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Tomasz super dzięki. termometr miga plus jeden stopień, więc chyba ok. filtry chyba zakupię filtrona, olej 10w40.jestem Tobie bardzo wdzięczny za kontakt. gorące pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję olej syntetyczny. Ja kupiłem taki sam samochód ze 110 tyś na liczniku i zalałem 5W/40. Nic się nie rozszczelniło. Silnik chodzi cicho, gładko i ładnie pali ( a nogę mam cięzką ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Tomasz super dzięki. termometr miga plus jeden stopień, więc chyba ok. filtry chyba zakupię filtrona, olej 10w40.jestem Tobie bardzo wdzięczny za kontakt. gorące pozdrowionka.

 

Termometr mruga od temperatury +4°C w dół to ostrzeżenie o tym, że na drodze może być gołoledź.

 

Co do oleju to Castrol sugeruje do naszego modelu olej TXT Softec Plus A1 albo GTX. GTD ma coś nie tak jeśli idzie o normy. Zdaje się, że ma to coś współnego z doładowaniem silnika.

Zresztą na stronie castrola jest dobieracz oleju do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...