Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.3 140KM vs 160KM ?


piotr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na okazję żeby kupić QQ, powoli zaczynają sie wyprzedaże rocznikowe i coraz mniejsze są różnice w cenie  QQ  1.3 140 i 160 KM/

Suche dane , mówią że  mocniejszy QQ ma 20Nm więcej , i przyspieszenie do 100km/h o 1 sekundę lepsze. Ale czy  z takiej małej  pojemności te 160 koników to nie za dużo ?? Może lepiej  rozważyć zakup QQ z silnikiem  1.6 163KM , montowanym w większości w X-trail-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 160 KM w automacie od grudnia 2019. Dzisiaj stuknęło 16 tyś. km i jestem bardzo zadowolony z tego silnika. QQ z silnikiem 140 KM w manualu jeździłem raptem tylko jeden dzień, więc ciężko to porównać, ale jakbym miał jeszcze raz wybierać, to wybrałbym 160 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 to tylko używkę... 160 KM z DCT daje wyśmienicie rade nawet w Xie więc w QQ urywa ;P Różnica jest jeździłem w QQ i tym i tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 20 KM i dodtakowe Nm robią jakąś różnicę. Ja podobnie trzy miesiące temu miałem ten dylemat niestety wśród dostępnych od ręki aut nie znalazłem mocniejszej wersji z odpowiednim wyposażeniem. Zależy z jakiej mocy i czy uturbionej jest przesiadka u mnie bylo z 1.2 digt i wersja 1.3 140 KM robi zdecydowanie odczuwalną różnicę zwłaszcza w trasie. Od mocy bardziej postawił bym na komfort związany z automatem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo się orientujesz jako osoba prawie kupująca to auto. Ale widocznie nie wszyscy się "doktoryzują" przed zakupem...
Skrzynia to dwusprzęgłowy automat, który działa bardzo sprawnie, płynnie i bardzo intuicyjnie. Do tego masz tryb sport i możliwość manualnej zmiany biegów. Jest jeszcze tryb eco dajacy w x ok 1l paliwa mniej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie słabo , może dlatego że w 1987 roku poznałem mojego mechanika , który serwisuje moje auta  od 33 lat

. Od tego czasu , ja pilnuję terminów serwisu ,a o on tak naprawia -serwisuje auta , żebym nigdy nie stanął na drodze i nie musiał wzywać lawety .

Najważniejsze żeby auto w 5 lat przejechało 150tys  kilometrów , najmniejszym kosztem napraw -serwisu, paliwo to drugorzędna sprawa . Trzeba się cieszyć autem ,a nie stale zaglądać , i przeliczać ile ,,,pali,,

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje teorię, że nie ma już na rynku aut, które przejadą 150tys km bez bliskiego spotkania z lawetą. Na pewno nie będzie to Nissan:)

Ale....kupujesz samochód z pełną gwarancją producenta na 3lata/100tys km, potem dorzucasz (albo nawet dealer dorzuca) kolejne 2 lata w ramach gwarancji/ubezpiecznia i jeździsz te swoje 5 lat/150tys z w miarę spokojną głową. Cena spokoju? Pakiet przeglądów za ok 4 tys na 5 lat (lub nawet taniej stosując zasadę polskiego Janusza zabierającego materiały do ASO - żeby było jasne - sam Januszowałem jak ASO lało olej z klasą nie po mojej myśli).

Nie licz, nie myśl, kup jak Ci się QQ podoba. Zawsze możesz sprzedać z niewielką stratą. Chetnych na QQ na rynku wtórnym nie brakuje. Poleciłbym Ci dealera z dobrymi cenami (nawet na rocznik 2019 /160km) ale nie chcę być posądzony o kryptoreklamę.

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisałem trochę do dealerów Nissana i już trochę wiem, kto jakie ma podejście ,do opuszczania cen.

Dealer Wrocław prawie nic, Gdańsk to samo, Zielona Góra 1000-1500, Poznań może jak w Zielonej, największy upust 2400 jeden z dealerów w Warszawie.

Będąc w Poznaniu u lokalnego sprzedawcy , widziałem u niego na placu z 50 sztuk  QQ, zbliża się koniec roku , jakieś tam zawirowania związane z pandemią , to dealerzy muszą być elastyczni , tak myślę dlatego czekam i sie nie spieszę.

2 ni temu zadzwoniłem do centrali Nissana żeby się dowiedzieć kiedy wchodzi do sprzedaży nowy QQ, pan który odebrał telefon poprosił o zwłokę gdzieś poszedł na pięc minut i po powrocie powiedział że ..........nic nie wiedzą o premierze QQ 3. ????? Pomyślałem k.... co  może mam zadzwonić do fabryki w Wielkiej Brytanii!!

Zeke , koniecznie napisz  o ofercie o której pisałeś. Tu chyba są sami dorośli ludzie ,co rozróżniają  kryptoreklame , od zwykłej pomocy koledze  z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , najwyżej Jacko mi łeb urwie:)

Bezkonkurencyjną ofertę na początku roku miał Vip Cars Opole https://vipcarnissan.otomoto.pl/ . Z tego co widzę na ich stronie to nadal mają:

1) N-style 1.3/140km rok 2020 za 90130zl (jako ekstrasy masz lakier metalic w cenie, pakiet zimowy - podgrzwana przednia szyba oraz fotele, rozszerzoną gwarancję)

2) Acenta 1.3/160km rok 2019 za 84990zl  (ekstrasy jak wyżej)

2) N-connecta 1.3/160km rok 2019 za 92990 (tutaj z ekstrasów lakier metalik oraz rozszerzona gwarancja)

Kupowałem u nich samochód praktycznie przez internet. proces wyglądał tak:

- telefon z pytaniem o ofertę 

- rezerwacja z wpłatą zaliczki (kilka dokumentów do przeskanowania , podpisania i odesłania mailem)

- kurier dostarczył dokumenty do rejestracji 

- po rejestracji tel do dealera i zawarcie polisy ubezpieczeniowej na odległość

- przyjazd na miejsce, podanie tablic dealerowi, spacer do budynku obok po polisę, dopłata do pełnej ceny przelewem

- odbiór w przyjemniej atmosferze i szczęśliwa podróż do domu

Zaznaczam z pełnym naciskiem, iż nie mam nic wspólnego z w/w dealerem oprócz miłych wspomnień i zakupionego u nich samochodu:)

Jeżeli ktokolwiek z administracji traktuje to jako kryptoreklamę - proszę o usunięcie i wyrozumiałość.

 

EDIT:

Jeżeli nie przeszkadza Ci zakup rocznego, dwuletniego używanego samochodu na pełnej gwarancji producenta (roczniki 2018/2019) to mogę Ci również polecic dealera Zaborowski w Warszawie. W swoim komisie mają kilkanaście/kilkadziesiąt samochodów z rozliczeń po wynajmach długoterminowych/wypożyczalniach. Zależy jak się trafi. Ceny dosyć konkurencyjne (twierdzę, że najniższe w Polsce)  a samochód w miarę pewny i nadal na gwarancji producenta. 

Edytowane przez zeke
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dobre ceny,

Ja obserwuje te dwa egzemplarze w wersji N-MOTION, ,a czy je kupię to sie jeszcze okaże.

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-n-motion-2019r-auto-zastepcze-ID6DhlYP.html#b888fa49ed

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-140hp-1-3-dig-t-n-motion-ID6Dg2Xp.html#b888fa49ed

Mój max na kupno to 85tyszł. , cały czas jeszcze sie zastanawiam , bo koledze kończy sie leasing w listopadzie , na Rav4 Hybryda ,,ful wypas,, z przebiegiem 90tys kilometrów i kusi żebym od niego kupił za 92tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jedna z ofert jest od Zaborowskiego. Z doświadczenia Ci powiem - mocno u nich negocjuj. W przypadku samochodów używanych są w miarę elastyczni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , jako jedyni po pierwszym zapytaniu od razu zaproponowali upust  2400zł , oby tak dalej:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar co prawda to nie qq, ale u Zaborowskiego zbiłem cenę z 45900 na 43000, ale miałem zdarty trochę lakier na przednim zderzaku i wgniecenie na tylnych drzwiach. 2,5 latek. Cena względem nowego o jakieś 25-30 tys. niższa. Im mniej pokiereszowany będzie samochód tym negocjacje cięższe. Ale wtedy pamiętam to zaborowski oferował najlepszy stosunek cena/ wyposażenie. Były niższe cenowo oferty, ale od prywatnych osób i jak się pytało o gwarancje czy przygody samochodu to jakieś kręcenie i niedopowiedzenia były. W zaborowskim nie robią problemu z tym by pokazać co było w aucie robione. No i na miejscu dają dobry pakiecik deaalerski ubezpieczenia z ergo hestii. Mimo, że jestem z Krakowa to nie biore ubezpieczenia przez direkty, z pomocą wyszukiwarek czy w PGD tylko przez agenta, który robi przy Zaborowskim. Cena zawsze najlepsza w stosunku do zakresu ubezpieczenia. A jak jest w rzeczywistości to nie miałem okazji sprawdzić. Jeszczesię nie rozwaliłem, ani nie musiałem być holowany. 

Z resztą z tego co mi mówili z tych leasingów i wynajmów raczej biorą samochody w dobrym stanie technicznym i te co były u nich kupione i serwisowane.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni żyją z handlu "hurtowego", przemiał jest tam niesamowity. Jak powiedział mi sprzedawca - mamy dużo samochodów i musimy je sprzedawać a nie kolekcjonować:)

Pierwotnie miałem po raz drugi kupić u nich rocznego QQ na początku roku. Mieli na stanie 10szt egzemplarzy  interesującej mnie specyfikacji. Dostałem listę - wyselekcjonowałem sobie 3szt bazując na przebiegu i kolorze i poprosiłem handlowca o informację o historii blacharskiej. Obiecał mi to zweryfikować ponownie - nie bazując tylko na notatkach w systemie. Ponieważ mają samochody porozrzucane po kilku placach zajęło mu to 4 godziny. Oddzwonił do mnie i w momencie naszej rozmowy (kiedy ustalaliśmy, który egzemplarz ma mi zostawić) jego kolega sprzedał wszystkie 10 sztuk gdzieś na Węgry czy Bułgarii. Chłop się wqrwił, że zmarnował pół dnia, ja się wqrwiłem i otworzyłem otomoto. Znalazłem ofertę z Opola, wykonałem telefon i za kolejnych 30min wpłacałem zaliczkę na nowy/niejeżdzony samochód z wyprzedaży rocznika. życiem czasem rządzi przypadek:)

 

@Tomkek1912- Bzdury mówili - biorą to co było u nich kupione i w umowie miało zaznaczone, że będzie zwrot dealerski. Stan nie ma tu nic do rzeczy. Ja zbiłem z ceny też 2,5tys i wynegocjowałem przegląd gratis. Do tego zimówki w cenie hurtowej. I potwierdzam - niezła oferta ubezpieczeniowa na miejscu. Ich elastyczność zależy od ilości pojazdów na stocku. Im więcej tym lepszy rabat. 

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja mi  na poniedziałek zrobić  wycenę  autocasco od sumy 84900. ( Impwar Bielany Wrocławskie  )

Jestem ciekaw jaka to będzie kwota, bo nie mam żadnych  zniżek na autocasco . Obecnie mam 4 auta , w wieku 29, 21, 16 ,i 11 i płaciłem tylko OC., nie widziałem sensu za moje ,,zabytki,, płacić autocasco :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku jeżeli samochód nie ma więcej niż 3 lata powinieneś dostać ofertę pakietu dealerskiego (OC+AC+NNW+Assistance). To wynik współpracy firmy ubezpieczeniowej z Nissan Polska. Twoje zniżki/zwyżki nie mają tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wiek i cena samochodu. To ryczałt - ok 2,8% ceny samochodu za nowy, 3,2% za roczny i 3,5% za dwuletni.Także szykuj się na ofertę na poziomie 2600-2800zł. PZU albo Warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego warto było zapłacić AC za stare rupcie i wyrobić sobie solidny rabat na konkretne auto jakie kupujesz :). Ja miałem AC od początku moich aut i teraz płacę grosze za ubezpieczenie...  Za mojego Xa nówka sztuka 111 tys zapłaciłem 2400 :) Za full wypas pakiet w PZU. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma wyliczyła mi autocasco z PZU od kwoty 75tys , bo najpierw miała być toyota , 3800zł ( ,,po znajomości,,):wub: Podziękowałem .

Smakor ,tylko nie rupcie!! Mój mercedes w140 ma 29 lat i zero rdzy . Jeżdżę nim od 6 lat i takiej frajdy nie dał mi żaden samochód. Skóry w środku wyglądają jak nowe , i tą są skóry ,a nie skóropodobne. W tym samochodzie nic sie nie chce popsuć , 6 lat jeżdżenia i tylko olej i filtry!! Gdybym umiał dodać zdjęcia na forum to bym wam  pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeke może i bzdury. Ja tylko piszę co mi gadali, nie wnikałem, bo i nie miałem takiej potrzeby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr60 napisał:

Smakor ,tylko nie rupcie!! Mój mercedes w140 ma 29 lat i zero rdzy . Jeżdżę nim od 6 lat i takiej frajdy nie dał mi żaden samochód. Skóry w środku wyglądają jak nowe , i tą są skóry ,a nie skóropodobne. W tym samochodzie nic sie nie chce popsuć , 6 lat jeżdżenia i tylko olej i filtry!! Gdybym umiał dodać zdjęcia na forum to bym wam  pokazał.

Sorki to miało być "żartobliwie" a nie obraźliwie :) Kiedyś auta miały duszę a dzisiaj tylko jeżdżą... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślałeś że sie obraziłem , nie było o co :jump:. Dobrze napisałeś ,za tą dusze te samochody kocham . Nigdy sie nie zastanawiam ,wsiadając za kierownicę czy ,,odpali,, bo wiem że to zrobi . Samochód ponadczasowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 22:34, piotr60 napisał:

Czekam na okazję żeby kupić QQ, powoli zaczynają sie wyprzedaże rocznikowe i coraz mniejsze są różnice w cenie  QQ  1.3 140 i 160 KM/

Suche dane , mówią że  mocniejszy QQ ma 20Nm więcej , i przyspieszenie do 100km/h o 1 sekundę lepsze. Ale czy  z takiej małej  pojemności te 160 koników to nie za dużo ?? Może lepiej  rozważyć zakup QQ z silnikiem  1.6 163KM , montowanym w większości w X-trail-u ?

Ja na Twoim miejscu brałbym tą wersje słabszą. Dlaczego? Ktoś kiedyś napisał, że optymalną mocą (granicą wysilenia) jest 120 km z litra pojemności. Patrząc na przykład ecoboosta 1,0 125 km ma to sens. Przy 140 km wychodzi Ci 107,7 km z litra a przy 160 km - 123,1 km z litra.

Wielkiej różnicy te 20 KM nie robi a zawsze jest większa szansa, że samochód dłużej bez awarii pojeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim trendem lepiej poszukać czegoś ze zwykłym 1.6 100 KM :) Ta jednostka o której mówimy zaprojektowana jest na 300 kkm i moim zdaniem nie jest wyżyłowana do granic możliwości. I ma 4 cylindy :) Co już nie jest standardem (patrz np. Ford). Prawidłowo serwisowana i użytkowana posłuży :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...