Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dostałem propozycję ubezpieczenia


piotr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . propozycja dotyczy QQ 1.4 140km rocznik 2019 z przebiegiem 12tys. cena auta wyjściowa 84900zł

Tak jak pisałem wcześniej mam max zniżki na OC i 0 zniżek na autocasco. Dzisiaj wpłynęła taka oferta ;

CO MYŚLICIE ??

 

Pakiet dealerski : OC, AC, NNW , ASSISTANCE.

Assistance wariant Pełny na Polskę i Europę, z autem zastępczym do 5 dni w razie awarii bądź 10 dni w razie szkody bądź kradzieży. Holowanie na terenie Polski do kwoty 800,00 zł, za granicą do 300 euro. Pomoc przy najmniejszych wypadkach i awariach : akumulatora, ogumienia, oświetlenia, zatrzaśnięcia kluczyków, po zatankowaniu nie właściwego paliwa. Pomoc w zakresie: zakwaterowania dla każdego ubezpieczonego do 3 dób, organizacji parkingu, do 3 dób, kontynuacji podróży, holowanie pojazdu poszkodowanego.

Pakiet ze zniesionym udziałem własnym, brakiem konsumpcji ubezpieczenia.

Składka: 2998,00 ZŁ  

 

Istnieje możliwość do ubezpieczenia auta o poszczególne warianty:

Wariant szyby WAS – koszt 69, 00 zł

Napraw w sieci Nordglass, wartość szyby do 4000,00 zł

Wariant Assistance PREMIUM – koszt 180,00 zł

Holowanie na terenie Polski bez limitu kilometrów, natomiast na Tereni Europy do 500 euro, auto zastępcze do 15 dni w razie szkody i kradzieży, holowanie pojazdu poszkodowanego.

Pytałem czy z autocasco mogę wymienić szklany dach jeżeli uległ by uszkodzeniu , pani agent powiedziała , że nie ma żadnego problemu, choć ona jeszcze takiej szkody nie miała zgłoszonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piotr60 napisał:

Tak jak pisałem wcześniej mam max zniżki na OC i 0 zniżek na autocasco. Dzisiaj wpłynęła taka oferta ;

CO MYŚLICIE ??

Oblicz sobie samodzielnie składkę na stronach konkretnych firm ubezpieczeniowych, lub po prostu do nich zadzwoń.
Proponuję zacząć od PROAMA

W dzisiejszych czasach sporo firm ubezpieczeniowych (m.in. AXA Direct ) przenosi zniżki uzyskane w OC również na AC, niezależnie czy wcześniej opłacałeś AC, czy też nie. Liczy się okres bezszkodowej jazdy OC. W AXA Direct już na starcie za zawarcie umowy on-line dostajesz 15 % zniżki, które w p przypadku korzystania z usług agenta, połknie agent.

Nie korzystaj z porównywarek ubezpieczeniowych, bo to jedna wielka ściema, tylko samodzielnie na stronach poszczególnych firm ubezpieczeniowych skorzystaj z ich kalkulatora i sam wybierz co i za ile proponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o takim dodatku jak ochrona zniżek, w twoim przypadku dot. tylko OC. Wtedy masz jedną szkodę bez konsekwencji. Czasem się to bardziej opłaca niż np. dodatek "szyba" bo tu masz szkodę dowolną, a szyba to tylko szyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta która pokazałem to oferta warty, dostałem ją z salonu dealera Nissana.

Tak jak pisałem w innym poście znajoma  z PZU,wyliczyła mi podobna składkę na 3800 , ale od sumy 75tys (miałem kupić nowa corolle )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piotr60 napisał:

Oferta która pokazałem to oferta warty, dostałem ją z salonu dealera Nissana.

Tak jak pisałem w innym poście znajoma  z PZU,wyliczyła mi podobna składkę na 3800

Tak jak proponowałem wcześniej - nie bazuj na tym, co Ci inni zaproponują, tylko sam sobie oblicz korzystając z kalkulatorów zamieszczonych na stronach firm ubezpieczeniowych, bo agenci (czyt. pośrednicy) też muszą z czegoś żyć i raczej nie oddadzą Ci swojej marży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu ubezpieczeń AC i Assistance można napisać mały doktorat. Ilość zmiennych w OWU przy braku elementarnej znajomości tematu może przytłoczyć. Kierowanie się tylko ceną przy wyborze AC to duży błąd. Potem ludzie są zdziwieni, że dostają jedynie "kosztorysowe" odszkodowania bazujące na śmiesznych stawkach roboczogodzin z uwzględnieniem zamienników bądź amortyzacją 60%. O udziale własnym nawet nie mówię. I to optymistyczny scenariusz, bo może być całkowita odmowa wypłaty z powodu jakiegoś zapisu "małym druczkiem". 

Jeżeli nie ma się zniżek to oferta pakietu dealerskiego jest optymalnym rozwiązaniem. Pakiety są zależne od procentu wartości pojazdu i nie uwzględnią ryzyk związanych z kierowcą (jak bezszkodowość, wiek, stan cywilny i milion innych). Obejmują tylko "poważne" ubezpieczalnie jak PZU, Warta, Hestia bez directów, oferują tzw "pełen wypas".

Kolejna sprawa to opcja naprawy bezgotówkowej. Sprawdź sobie jakie ubezpieczalnie rozliczają się bezgotówkowo z ASO. Żeby nie było tak, że chcąc naprawić potem samochód  nie będziesz musiał wyłożyć najpierw gotówki a potem z fakturą po pieniążki biec do swojego ubezpieczyciela. Wyłóż sobie 30tys za naprawę i wydzwaniaj na jakiś "direct" wykłócać się o zwrot - powodzenia. No chyba, że masz w rodzinie prawnika.

Dalej - pamiętaj - przed zawarciem AC musi być zrobiona dokumentacja fotograficzna pojazdu (wyjątek od tej reguły to nowy samochód wyjeżdżający z ASO). Część ubezpieczycieli oczywiście pozwoli zawrzeć polisę na odległość bez zobaczenia samochodu ale nabierze ona mocy dopiero po oględzinach. Decydując się na zakup samochodu na przykład w Warszawie Twój powrót do Poznania oznacza brak AC podczas podróży. Widząc Twoje emocjonalne podejście do zakupu będziesz bardzo podekscytowany i podniecony. O małą stłuczkę , czy wypadek w obcym mieście  w takim stanie nietrudno. I nie pisz mi tutaj ile to lat jeździsz bezwypadkowo bo prawa Muprhy'ego są nieubłagane. 

Jestem zdziwiony, że nie przedstawiono Ci oferty dealerskiej od PZU. Czyżby ktoś miał w tym interes? Zadzwoń do innego dealera i zapytaj się o ofertę informując, że preferujesz PZU. Zobaczymy różnicę. Nie będzie jednak ona pewnie większa niż 200-250zł. 

Wracając do meritum. Jeżeli kupujesz używany samochód z dala od zamieszkania, u dealera - nie mając zniżek skorzystaj z pakietu dealerskiego zawierając go w tym salonie. Cena wszędzie powinna być taka sama a agent od razu zrobi dokumentację zdjęciową i tym samym "aktywuje" Twoją polisę. Nie znając kruczków z OWU nie ubezpieczaj pojazdu w żadnych "directach" Analizowałem kiedyś ich oferty i zawsze za ceną szły jakieś kompromisy w zakresie ubezpieczenia. Chcesz kupić samochód za 85tys a ryzykować na polisie oszczędzając kwoty rzędu 500zł (optymistycznie patrząc). Warto?

 

EDIT:

1) tak w PZU z AC możesz wymienić szybę dachową. 

2) Autoszyba - fajny wynalazek , ale nie dla samochodów na gwarancji. Wymienią ci szybę poza ASO na zamiennik - czy nie będzie potem problemów z gwarancja? Nie byłbym taki pewny.

Edytowane przez zeke
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYBA - tutaj dobrze czytaj ofertę ! miałem wymienianą szybę przednią na dodatkowym ubezpieczeniu ( koszt pow. 4000 zł w serwisie) . Gdybym to zrobił  z ubezpieczenia AC ogólnego  w grę wchodziłby li tylko zamiennik szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

SZYBA - tutaj dobrze czytaj ofertę ! miałem wymienianą szybę przednią na dodatkowym ubezpieczeniu ( koszt pow. 4000 zł w serwisie) . Gdybym to zrobił  z ubezpieczenia AC ogólnego  w grę wchodziłby li tylko zamiennik szyby.

A nie było czasem odwrotnie? Autszyba ma z reguły ograniczenia co do kwoty oraz miejsca wymiany. Z AC robisz w ASO na oryginalnych częściach i wysokość kosztu usługi Cie nie obchodzi (oczywiście o ile masz wykupioną polisę tzw "serwis" a nie "kosztorys")

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zeke napisał:

Wymienią ci szybę poza ASO na zamiennik - czy nie będzie potem problemów z gwarancja? Nie byłbym taki pewny.

 

2 minuty temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

Gdybym to zrobił  z ubezpieczenia AC ogólnego  w grę wchodziłby li tylko zamiennik szyby.

Szanowni koledzy. Nie wiem czy w każdej firmie ubezpieczeniowej, ale na pewno zarówno w AXA Direct, jak i w Proama, można sobie zastrzec, że wszelkie naprawy objęte zarówno AC, jak i OC będą wykonywane wyłącznie w ASO danej marki. Miałem poprzednio ubezpieczenie w AXA, aktualnie w Proama i w obu firmach miałem to w umowie i to bez dodatkowej dopłaty. W obu umowach miałem / mam też wpis o zniesieniu udziału własnego, więc nie piszcie tutaj o zamiennikach, zróżnicowaniach czy auto na gwarancji, czy nie.
Jak się komuś nie chce samodzielnie poświęcić kilkunastu minut by na stronie ubezpieczyciela skorzystać z dostępnych kalkulatorów i wklepać tam swoich danych i wybrać opcji, to łyka co mu podrzucą. Nawet ryby nie biorą na pusty hak.

Równie dobrze można wykonać telefon do firmy ubezpieczeniowej (nie mylić z agentem), wymienić z konsultantem "poglądy", przedstawić swoje oczekiwania, by finalnie poprosić o przesłanie finalnej propozycji na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

SZYBA - tutaj dobrze czytaj ofertę ! miałem wymienianą szybę przednią na dodatkowym ubezpieczeniu ( koszt pow. 4000 zł w serwisie) . Gdybym to zrobił  z ubezpieczenia AC ogólnego  w grę wchodziłby li tylko zamiennik szyby.

A co jest złego w zamienniku?? Jeżdżę bardzo dużo  i nie ma roku żebym w roku nie zmienił szyby czołowej , czy to w moim Iveco  daily  lub w  innym moim samochodzie. Szyba to szyba ,ważne żeby dobrze było przez nią widać, ( numerki i logo producenta wybite na szybie są mi całkowicie obojętne )

 

Zeke  dziękuje za obszerne wyjaśnienie:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotr60 napisał:

A co jest złego w zamienniku?? Jeżdżę bardzo dużo  i nie ma roku żebym w roku nie zmienił szyby czołowej , czy to w moim Iveco  daily  lub w  innym moim samochodzie. Szyba to szyba ,ważne żeby dobrze było przez nią widać, ( numerki i logo producenta wybite na szybie są mi całkowicie obojętne )

 

Zeke  dziękuje za obszerne wyjaśnienie:wave:

Szyba jak szyba - różnicy nie ma. Ale - wymieniając szybę ASO trzyma się swoich procedur wymiany przy okazji pierdyliarda uszczelek i czujnika zmierzchu. I teraz jeżeli będzie to zrobione poza ASO a przestanie Ci działać ten czujnik to może być problem z reklamacją. Do tego jeżeli zacznie się problem z lakierem/korozja wokół szyby czołowej na pewno zwrócą uwagę , że montaż był poza autoryzowanym serwisem. Takie drobnostki ale mogą potencjalnie utrudnić życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt teraz jak w jakim sensie do szyby jest montowane to ustrojstwo elektroniczne za lusterkiem, nie daj boże ogrzewanie w kaśce to już tak prosto nie jest, że pierwszy lepsze heniek włozy. Dlatego zamiast "szyba" wolę "ochronę zniżek" kosztuej podobnie a daje pełne spektrum możliwości :) BTW Szybę odradził mi agent PZU, że to bezsensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,każdy dealer ma swojego ubezpieczyciela?  Ja mam pakiet w Hestii ,takie same warunki jakie były w Warcie,a wychodziło 150 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JACKO29 napisał:

Dziwne,każdy dealer ma swojego ubezpieczyciela?  Ja mam pakiet w Hestii ,takie same warunki jakie były w Warcie,a wychodziło 150 zł taniej.

Raczej każdy dealer ma swojego agenta , a ten targety u danych ubezpieczycieli:) Dlatego kiedy Piotr otrzymał tylko ofertę dla Warty zapaliła mi się lampka - czemu nie dostał do wyboru wszystkich opcji dostępnych u dealera? Tym bardziej, że wg mnie właśnie powinno być ok 200zł taniej. Czyżby targety w PZU zostały już wyrobione a do premii brakuje kilku polis z Warty? :) Nic nie sugeruję, głośno myślę.

Różnice rzędu 0,1% przy wartości samochodu 85tys zaczynają robić różnicę. Może jakieś drobne różnice są między widełkami ubezpieczycieli z jakiegoś powodu, który zna on sam.

Nie wiem na jakich zasadach ubezpieczenie pakietowe oferuje Nissan w przypadku Warty i Hestii. Wiem, że oferta przedłużenia pakietu w PZU przyszła pocztą od jakiejś centrali ubezpieczeniowej Nissana z prośbą , aby gdy jestem zainteresowany udać się do najbliższego dealera.  

Na mojego pierwszego Nissana (roczny samochód- tzn rok i 6 mies od daty pierwszej rejestracji) mimo maxymalnych zniżek OC/AC (18 lat bezszkodowej jazdy) bardziej opłacał mi się pakiet (2200zł vs 2400zl). Co ciekawe w kolejnym roku nie było już różnicy a w 3 roku pakiet z moimi zniżkami był bardziej opłacalny.

 Przy zakupie fabrycznie nowego auta w lutym oferta pakietowa była mniej atrakcyjna niż oparta na moich zniżkach. Możliwe, że za rok pakiet będzie korzystniejszy, za dwa będzie podobna kwota a potem już znowu moje zniżki będą dawać atrakcyjniejszą cenę. Zobaczymy.

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lipca przy zakupie auta o identycznych partamentach rok 2019 (10 miesięczny samochód), przebieg, cena i wersja n-conecta Pakiet oc+ac na full wypasie w tym gwarancja utrzymania sumy ubezpieczenia przez cały okres w PZU pakiet dealerski wyniósł 2000 zl. A do tego w poprzednim roku (sierpień) na poprzednim aucie była szkoda o wartości 18 tys. Byłem w szoku jak usłyszałem kwotę bo liczyłem się z sumą przynajmniej 3000 zl.

Algoryt ubezpieczycieli jest niedoogarnięcia.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, zeke said:

Raczej każdy dealer ma swojego agenta , a ten targety u danych ubezpieczycieli:)

Dokładnie ....ja tez u dealera biorę i zawsze mi sprawdza gdzie na w danym roku mam "taniej". Obecnie w moim przypadku wyszło PZU ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ale warto poświęcić chwilę na poczytanie ogólnych warunków, żeby nie było zdziwienia... Agent mówi Ci to co jemu jest wygodne :) Szkolą się w tym. 

BTW. Kwota szkody u większości nie ma znaczenia liczy się sztuka. Czasem ubezpieczyciele robią promkę i agenci dodają ochronę zniżek za 0 zł albo symboliczną 1 zł. Wtedy szkoda nie generuje wzrostu składki. W PZU chyba szkoda kradzieżowa tez chyba nie jest liczona.  Przynajmniej mi po utracie auta nic się nie zmieniło przy ubezpieczaniu kolejnego. Ale to było jakiś czas temu. 

Jak ostatnio brałem nowe auta (5 lat z rzędu)  zawsze dealer się upierał, że "Pani Krysia" robi najlepsze oferty i zawsze musiałem przyjść ze swoim ubezpieczeniem od mojej agencji i tak, z którą współpracuję już któryś rok. Nawet jak mieli też PZU to i tak jakoś drożej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor, a to ja mam odwrotne doświadczenia, bo agent PZU z "wolnej stopy" dość obrotny patrząc na liczbę klientów, który od ponad dziesięciu lat ubezpiecza moje nieruchomości, a 3-4 lata wcześniej też samochody, po raz wtóry jasno stwierdził, że nie ma szans na przebicie oferty ubezpieczenia dużego dealera.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.g mojej wiedzy ofertę które można otrzymać od salonu są najniższe z możliwych. Dilerzy przy ubezpieczeniach mogą dać ofertę z różnych firm, a różnice mogą wynikać z tego, że każda firma ubezpieczeniowych oferuje różniące się między sobą pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz najwyższe zniżki można dostać taniej (wiem po sobie) i mam pełną kontrolę nad zawartością pakietu, jest w 100% dostosowany do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc ubezpieczenie też miałem różne warianty od tej samej firmy ubezpieczeniowej. Mając maksymalne zniżki i tak wyszło taniej u dilera. Natomiast biorąc drugie auto, bo pierwsze zostało po pół roku skradzione, składka nie została z tego powodu podniesiona - bo obowiązywał pakiet dilerski który nie bierze tego pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...