Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

do czego służy ten przycisk


dominikzw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Przesiałem się z Primery P12 na Qashqai J11 (benzyna 1.6 - wersja n-connecta). Próbuje ogarnąć te wszystkie nowinki, cuda itp. Niestety nie mogę rozwiązać jednej rzeczy. Od czego jest ten przycisk??? Jak się go naciśnie, wydaje dźwięk. W instrukcji śladu nie widzę o co tu chodzi, poprzedni właściciej też nie wie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc z góry dziękuje

Dominik

_20200925_175008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dominikzw napisał:

no tak nie do końca rozumiem jak alarm, aktywacja i dezaktywacja alarmu samochodu ??

Tak, w serwisach nissana montowali alram Cobra i teraz ma guzik tylko trochę inny, wstukuje się sekwencje tym guzikiem (pin) aby dezaktywować alram itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za info do czego ten guzik służy. To teraz skąd mam wiedzieć czy jak nacisnąłem ten guzik raz to alarm jest włączony czy wyłączony?

 

Edytowane przez dominikzw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakieś sekwencje, jedno naciśnięcie nic nie daje. Musisz sprawdzić jaki masz alarm i znaleźć instrukcje do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dominikzw napisał:

Dzień dobry

Przesiałem się z Primery P12 na Qashqai J11 (benzyna 1.6 - wersja n-connecta). Próbuje ogarnąć te wszystkie nowinki, cuda itp. Niestety nie mogę rozwiązać jednej rzeczy. Od czego jest ten przycisk??? Jak się go naciśnie, wydaje dźwięk. W instrukcji śladu nie widzę o co tu chodzi, poprzedni właściciej też nie wie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc z góry dziękuje

Dominik

_20200925_175008.JPG

Ja mam taki przycisk od alarmu " LOGIC LC5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znazłem w papierach głęboko od właściciela i jest to logic lc5. Więc jeśli dobrze rozumiem jest to dioda informacyjna. Samochód zamykam , alarm się załącza i dioda świeci.

Powienien też być gdzieś zapisany kod pin, jeśli dobrze rozumiem....tylko gdzie to znajdę....bo mam tylko instrukcje i wizytówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dominikzw napisał:

Właśnie znazłem w papierach głęboko od właściciela i jest to logic lc5. Więc jeśli dobrze rozumiem jest to dioda informacyjna. Samochód zamykam , alarm się załącza i dioda świeci.

Powienien też być gdzieś zapisany kod pin, jeśli dobrze rozumiem....tylko gdzie to znajdę....bo mam tylko instrukcje i wizytówkę

U mnie działa to tak:

Jak wsiadam do auta i  przekręcę kluczyk to muszę tym  guzikiem wystukać kod. Ale jak zgasze silnik to ten przycisk zaczyna mrugać. Uruchamia się wtedy immobiliser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz nic nie rozumiem. Bo u mnie ten guzik nie mruga, dopiero zamruga i zapiszczy jak go wcisne na 1 sekunde. Po odpaleniu nic nie woła żeby podać pin. Przjechałem bardzo długi odcinek i nic. Czyli co alarm dezaktywowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to mogę rozwiązać i się dowiedzieć czy alarm w ogóle działa czy nie dziala. Dzwonić do logic? a posiadasz pilot do tego alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dominikzw napisał:

No to juz nic nie rozumiem. Bo u mnie ten guzik nie mruga, dopiero zamruga i zapiszczy jak go wcisne na 1 sekunde. Po odpaleniu nic nie woła żeby podać pin. Przjechałem bardzo długi odcinek i nic. Czyli co alarm dezaktywowany ?

W mojej instytucji jest napisane że immobiliser to opcja. Ale zobacz w instrukcji masz informację że po zamknięciu auta powinna ci dioda migać.

Ja pilota nie mam

IMG_20200925_194632.jpg

Edytowane przez Rapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą. Po zamknięciu samochodu dioda świeci. Czyli rozumiem że alarm jest aktywny tak?

Idać dalej skoro nie woła o żaden pin to ta funkcja nie została aktywowana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominikzw napisał:

Sprawdziłem przed chwilą. Po zamknięciu samochodu dioda świeci. Czyli rozumiem że alarm jest aktywny tak?

Idać dalej skoro nie woła o żaden pin to ta funkcja nie została aktywowana? 

Ja to rozumiem tak: jak masz immobiliser to masz pin. Jak alarm to włączenie i wyłączenie realizuje pilot fabryczny auta.

A na przednich słupkach masz może zamontowane mikrofony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja odpalam samochód na przycisk start/stop, a kluczyk jest jako inteligentny. Czyli immobillesera nie mam, tak to rozumiem, racja? czy zle mysle?

Nie zauważyłem mikrofonów szczerze mówiąc, bo posiadam od paru godzin dopiero samochód i mogło mi to umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel napisał że nie nadali żadnych pinów. Czyli reasumując mam alarm np. z czujnikiem wstrząsu i tyle. 

Tylko taka zagwostka...teoretycznie jak zacznie samochód wyć, to jak alarm wyłączyć?? iść i otworzyć samochód i zamknąć czy tak alarmu się nie wyłączy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, na początku źle zrozumiałem :)

A ostatnie - ile tak około taki alarm kosztuje??

Edytowane przez dominikzw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...