Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda bagażnik


pawelj10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc. Mam problem z j10 z woda zbierając się w bagażnika. Woda skrapla się z głównie od lewej strony, nieduża cześć pojawia się tez od prawej. Woda skrapla się od wewnętrznej strony bagażnika. Woda leci w środku kanaliku po metalowej części i na wysokości świateł w kanaliku są porobione otwory i nim skapuje woda. Może ktoś miał podobna sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelj10 napisał:

Witam. Proszę o pomoc. Mam problem z j10 z woda zbierając się w bagażnika. Woda skrapla się z głównie od lewej strony, nieduża cześć pojawia się tez od prawej. Woda skrapla się od wewnętrznej strony bagażnika. Woda leci w środku kanaliku po metalowej części i na wysokości świateł w kanaliku są porobione otwory i nim skapuje woda. Może ktoś miał podobna sytuacje.

Sprawdź bardzo dokładnie gumowe przelotki w klapa-karosria, lekkie odkształcenie i woda ścieka właśnie na wysokości światel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Narazie auto stoi bo dopiero kupione i dopiero po deszczu zauważyłem. Będę prawdopodobnie za jakoś. Zaś sprawdzać. Jeżeli to nie pomoże jakieś pomysły jeszcze? Myślałem nad antena lub relingi bądź panorama ale sam nie wiem. Podsufitka przynajmniej po całej nocy padającej była sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podsufitka bez zacieków to na 99% to przelotki, 3mc u siebie z tym walczyłem. Wyglądały ok ale jak je uszczelniłem to problem się skończył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę i dam znać. Scanik a masz również panoramę? Czym uszczelniales jeżeli można podpytać. I czy coś rozbierałem wcześniej relingi albo podsufitka, pytam na zaś gdybym musiał szukać głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panoramę. Ściągnij tapicerkę w bagażniku, wejdź do środka i niech ktoś leje wężem pare cm wyżej niż przelotka. 

Uszczelnic możesz klejem do szyb albo silikonem ale neutralnym - zwykły się nie nadaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę się leje po otwarciu klapy, ale podejrzewam że to przez blendę, która ma uszkodzone mocowania. Moim zdaniem tam zbiera się woda i przy otwarciu wlewa się do środka. Jestem w trakcie naprawy więc zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory w klapie ok. Uszczelnilem przelotki ale nadal woda pojawia się. Wstępnie tak jakby woda dostawa się gdzie na łączeniu dachu a karoserii. Nieco wyżej od otworów od przelotki jest fabrycznie spawane i uszczelniane masa cześć górna z karoseria. Prawdopodobnie tam jest przyczyna problemu. Nie miałem czasu sprawdzić po zasilikowaniu ale dam znać Spotkaliście się z taka sytuacja? Dodatkowo widziałem ze przy tych wlotach powietrza tez potrafi pojawi się mokro, nie wiem czy tak musi być bo jednak sam materiał tych wlotów tez jest mokry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawelj10 napisał:

Otwory w klapie ok. Uszczelnilem przelotki ale nadal woda pojawia się. Wstępnie tak jakby woda dostawa się gdzie na łączeniu dachu a karoserii. Nieco wyżej od otworów od przelotki jest fabrycznie spawane i uszczelniane masa cześć górna z karoseria. Prawdopodobnie tam jest przyczyna problemu. Nie miałem czasu sprawdzić po zasilikowaniu ale dam znać Spotkaliście się z taka sytuacja? Dodatkowo widziałem ze przy tych wlotach powietrza tez potrafi pojawi się mokro, nie wiem czy tak musi być bo jednak sam materiał tych wlotów tez jest mokry.

 

Też najpierw uszczelniałem i modyfikowałem wyloty powietrza ale tam przestało lecieć jak znalazłem przyczyne w przelotce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...