Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

instalacja LPG a spalanie bęzyny??


Gość tritel82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tritel82

Witam!

 

(Przepraszam za brak fachowej terminologii)

 

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem NISSAN SUNNY N14 '93, 1.4, 16v, wielopunktowy wtrysk. Samochód palił ok 5,5 - 7,5 l/100km. W związku z tym, że dużo jeżdżę chciałem trochę zaoszczędzić i postanowiłem zamontować instalacje gazową. Po dłuższym rozeznaniu wybrałem firmę, która (w mojej okolicy) ma największe doświadczenie w tej branży - za co sobie również słono liczyli - 300zł więcej niż konkurencja. Przedstawiciel w/w firmy bez dwóch zdań polecał "tylko i wyłącznie" instalacje 2 generacji (reduktor, zawór; LAVATO, Przełącznik, centralka; STAG, wielozawór - Toamsetto).

Cały zabieg trwał niecałe 8h.

Po odebraniu samochodu zaczęły się pierwsze problemy - samochód stał się strasznie głośny, udało się to jednak szybko naprawić - okazało się że dysza podniosła obudowę od filtru powietrza i ta obijała o maskę. Następnym problemem był gasnący silnik. Panowie zapewniali mi, że to z biegiem czasu minie gdyż instalacja się musi "dotrzeć". Po 1000km jednak nic się nie zmieniło, silnik nadał gasnął a jazda setką bez hamulca (reduktor siły hamowania) wydawała się mało atrakcyjna. Po ponownej wizycie panowie postanowili obciąć rurę dolotową (powietrza). Od tej pory silnik na gazie nie gaśnie.

Pojawił się jednak kolejny problem. Po przekroczeniu granicy PL/D byłem zmuszony do jazdy na benzynie. Ku mojemu zdziwieniu samochód teraz pali 15l / 100km benzyny przy spokojnej jeździe, w mieście te wartości przekraczają 20l. Po telefonicznym skonsultowaniu się z "Panami od gazu" dowiedziałem się że "ten typ tak ma". Według Panów jest to związane z dyszą gazu (w kolektorze dolotowym) która zwęża kolektor o jakieś 50% - twierdza również że tak ma być. W każdym bądź razie jestem umówiony z Panami na przegląd, jednak z rozmowy telefonicznej wynikało że i tak nic nie zmienią.

Często jestem w Niemczech, a tam nie ma tak rozwiniętej sieci stacji LPG jak w Polsce. Po zatem zakładając LPG nie deklarowałem się na wyłączną jazdę na gazie.

Moje pytanie:

Czy da się zrobić by samochód miał instalację LPG oraz palił tyle samo benzyny (max 10% więcej) co przed założeniem instalacji?

Czy samochody innych właścicieli po zainstalowaniu LPG też palą więcej bęzyny?

Jeżeli nie, czy mogę od prywaciarza, który zakładał mi instalację żądać by ją wymontował i zwrócił pieniądze? - instalacja jest objęta gwarancją.

 

Jeszcze raz przepraszam za niefachową terminologie.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,

zafundowli Ci zwężke w dolocie i teraz już nic nie będzie dobrze. W zasadzie powinieneś przed wjechaniem do Niemiec zdjąć mixer i jechać dalej na benzynie :lol: Co możesz zrobić? poszukać innej konstrukcji mixera (może blos?) - ktos ma doswiadczenia z tym typem z szanownych forumowiczów?. Peirl...nie, ze ten typ tak ma jest po prostu łatwizną. Producent zaleca mixer marki X do danego modelu i taki pchajją, bo inwencji twórczej i chęci to naszym gazownikom brakuje. Zmień gazownika i powiedz, że zapłacisz wtedy jak będą efekty - usłyszysz zapewne -pocałuj mnie pan w d...

.... ale to Polska właśnie

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować dodatkową przepustnicę na dolocie, któa będzie się otwierać przy przełączeniu na benzynę i przymykać podczas jazdy na gazie.

Niestety mikser też swoje namiesza...dlatego ja mam dyszę zamiast miksera ;-)

 

A najlepiej to załorzyć sewkencję i wtredy nie ma tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego, współczuje gazowników, w żadnym wypadku nie jest normalne aby autko "wciągało" ci 20l :( . Szybko poszukaj innego specjalistę. Z kaską nie wiem czy ci się uda, może się wykręcać, że masz do niego przyjeżdżać na regulacje czy inne pierdoły,albo w ogóle będzie jak napisał P_FLORI ale życzę powodzenia.

Pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...