Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Gaśnie na luzie


Gość L05_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że są tu już podobne wątki ale nie dokońca zawierają się one w moim problemie. Otóż kupiłem sobie niedawno K10 wszystko ładnie super stan i w ogóle. Zatankowałem do pełna gazem i tak sobie jeździłem przez tydzień. Chciałem wypalić do końca żeby zobaczyć ile to to żre i jaka jest rzeczywista pojemność butli. :]

Jak się gaz skończył przełaczyłem na benzyne i podjechałem do domu. Stwierdziłem że dobrze było by wymienić olej więc kupiłem olej oraz filr i zaczołem wymieniać. Wymieniłem olej wraz z filtrem i filtr powietrza. Poczym pojechałem na stacje, zatankowałem gaz do pełna (spalanie wyszło 8l 8) ) Cały hepi odjechałem kawałek na parking gdzie przełączyłem na pozycje neutral żeby wypalić benzyne z gaźnika. Przełaczyłem na gaz, odpaliłem auto no i przy dojeździe do każdego skrzyżowania kulturalnie sobie gaśnie. W sumie to gaśnie nawet przy jeździe z dowolną prędkością gdy wrzuce na luz. Myślałem że jeszcze coś z benzyny zostało albo coś ale po przejechaniu 30 km nadal gaśnie.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale dzień przed skończeniem się gazu byłem na przeglądzie instalacji i koleś się mnie pytał czy mi gaśnie przy dojeździe do skrzyżowania. Powiedziałem mu że nie to coś tam porobił jeszcze przy silniku i powiedział że ok. No to sobie pojechałem. Przyczym nie działo się nic póki nie zrobiłem wszystkiego tego co opisałem wyżej. (chociaż miałem wrażenie że silnik na luzie ma troche wolniejsze obroty - tak na ucho :] - (może ma kto na zbyciu obrotomierz z super s :] ) )

 

Ehhh ale się rozpisałem, ale jeżeli komuś by się to chcialo przeczytać i by był skłonny mi napisać co robić to byłbym wdzięczny :) Acha moja Micra to 1.2 LX :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wstawic stary filtr powietrza. Jak nic nie da to moze sie filtr gazu zapchal, albo gazownik cos zaczarowal - w razie co reklamuj powiedz ze zamieszal i teraz gasnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś filtr powietrza, więc trochę ci się polepszył dolot i zmienił skład mieszanki. Podczas jazdy na luzie masz"zd dużo" powietrza. Niektórzy rozwiązują problem w ten sposób, że zakładają taką osłonę przed dolotem powietrza do filtra, żeby nie łapał bezpośrednio sprzed samochodu tylko "z boku". Może już to masz, a może nie - nie wiem.

Najlepiej podjedź do gazownika na ponowną regulację, on będzie wiedział co z tym zrobić - tak jak xelus napisał, powiedz mu, że właśnie zaczął gasnąć po regulacji 8)

W każdym razie to nie jest wina tego, że została benzyna, tylko że po prostu zmienił się skład mieszanki po wymianie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dolot już ma te "zgięcie"

Hmmm czyli mówice że trzeba by jechać. Tyle że nie chce mi się aż taki kawał drogi jechać do Tarnowskich. Coprawda instalacja jest na gwarancji, więc czy moge pojechać do jakiego kolwiek warsztatu gdzie się gazem zajmują?

 

P.S.

Może jednak ktoś wie gdzie moge znaleść ten obrotomierz :] Bo szukałem na allegro i na góglach i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarthaSS

Miałem podobny problem, pomogła wizyta u Gazownika. Wymienił filtr gazu, filtr powietrza był strasznie zasyfiony (został oczyszczony) i pokręcił trochę śrubą która jak się niemyle odpowiedzialna jest za mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś wie gdzie moge znaleść ten obrotomierz :] Bo szukałem na allegro i na góglach i nic :(

 

Chcesz znalezc zegary z SuperS? :twisted: Nie ma tak latwo... ja swoich szukalem prawie rok... codziennie prawie sprawdzanie na allegro czy nie ma zadnej superS na czesci... i wkoncu znalazlem... wiesz... nie codziennie ktos sprzedaje sportowa wersje pietnastoletniego samochodu na czesci 8)

wiec radze Ci albo uzbroj sie w cierpliwosc, albo zainstaluj sobie oddzielny obrotomierz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...