Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczny,elektryczny hamulec postojowy


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do mających dojście do serwisu,do consulta...czy w opcji ustawień Qashqaia,jest możliwość ustawienia hamulca elektrycznego-postojowego na  system "klimat zimny" .Kojarzycie o co chodzi? W Reni Kadjar jest taka opcja i wtedy postojowy nie zaciąga się automatycznie!W przypadku awarii na środku skrzyżowania nie trzeba świecić oczami  i wzywać lawety,tylko można zepchnąć na pobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to wszystko wiemy,ale konkretnie chodzi o to by się sam automatycznie nie zaciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

To to wszystko wiemy,ale konkretnie chodzi o to by się sam automatycznie nie zaciągał.

Ale to film jest właśnie o tym, obejrzałeś? Widziałem kiedyś dla wersji amerykańskiej taki oraz o tym jak wyłączyć LEDy dzienne też gdzieś jest.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Smakor ale z tego co  na końcu zrozumiałem,to po powtórnym przekręceniu kluczyka ustawia się na nowo w automat.A mnie chodzi aby to wyłączyć prawie na stałe.I po to jest gdzieś ta opcja zimny klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie... To po co on tak cudował skoro można normalnie go zwolnić w każdym momencie - wystarczy hamulec noga nacisnąć... Ale był jeszcze filmik z Roque musiałbym poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma auto hold???

Ma dźwignię i linki do tylnego hamulca??? Coś mi się to nie wydaje że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpinając się.
Czy ktoś próbował awaryjnie hamować ręcznym przy np 20,40 km/h.
Przy mikro prędkości hamuje na szlak.
A czy przy wyższej jest to stopniowe?
Mi się wydaje że u mnie jeden zaciska się szybciej drugi wolniej.
Co przy prędkości da niezły wiraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po prostu zawsze przytrzymuje guzik hamulca podczas wyłaczania silnika, zeby non stop sie nie zaciagał automatycznie

Trzeba po propstu o tym pamiętać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy o QQ. W X hamulec się nie zaciąga sam i nie da się tego włączyć. Trzeba ręcznie zaciagać jak jest potrzeba. Jest to o tyle wygodne, że np w garażu nie muszę zaciągać i samo P wystarczy. Niestety X wykastrowali też przy okazji automatu z Auto Holda, który jest mega wygodny. Miałem go w QQ i bardzo sobie chwaliłem. Co ciekawe w ameryce oczywiście ma Auto Holda z automatem (i radio z AA ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brzyk napisał:

A podpinając się.
Czy ktoś próbował awaryjnie hamować ręcznym przy np 20,40 km/h.
Przy mikro prędkości hamuje na szlak.
A czy przy wyższej jest to stopniowe?
Mi się wydaje że u mnie jeden zaciska się szybciej drugi wolniej.
Co przy prędkości da niezły wiraż.

"szlaG"

Przy wyższych prędkościach też tak jest - próbowałem zimą - bo na asfalcie bałem się o swój nos rozkwaszony na przedniej szybie. Maksymalna siła hamowanie, ale działa ABS.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, JACKO29 said:

Nie ma auto hold???

Ma dźwignię i linki do tylnego hamulca??? Coś mi się to nie wydaje że tak jest.

Tak ma linki i dzwignię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A czy wiadomo jak w J12 na postoju (bez odpalonego silnika) zwolnić hamulec postojowy?
Myk z J11 nie działa.
Czyli silnik pracuje, wciskam pedał hamulca, trzymam przycisk zwalniania hamulca postojowego w dół i wciskam ON/OFF.
Silnik przestaje pracować, a hamulec ręczny i tak się zaciąga.

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj , a w j11 dało się w " garażu " wyłączyć ręczny?

Z tego co pamiętam... na postoju na wyłącznym zapłonie nie da rady.
Trzeba było włączyć stacyjkę , wtedy hamulec nożny + ręczny w dół.

Innej opcji nie znam, nie znałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 nie ma problemu, ja prawie nigdy nie parkuję samochodu na hamulcu postojowym, tylko na biegu.

Po prostu trzymam przycisk przy gaszeniu silnika i się nie zaciąga.

Chciałbym wiedzieć jak to jest w J12, gdy silnik zgasł na środku skrzyżowania, a chciałbym zepchnąć samochód na pobocze. Albo przesunąć auto na podnośnik, gdy akumulator mam odłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqu,nierób tego pod górkę bo Ci się Kaśka stoczy.W grę wchodzi zmienna faza rozrządu,bywa tak ę czasami zawory ustawią się w pozycji lekko otwartej i silnik zacznie się ruszać łapiąc powietrze.Miałem tak w NOTE gdzie o mały włos nie staranowałem płotu sąsiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J10 1.6 pb faktycznie sam jechał na biegu z górki.

J11 1.2 trochę lepiej trzyma, ale oczywiście na biegu zostawiam jedynie na płaskim.

Nawet miałem pewne podejrzenie, że mi rozrząd przeskoczył, bo mam stale bardzo duże korekty wtrysków (typu -20 do -30 chyba procent), a kąt wyprzedzania zapłonu jest na luzie zawsze jakieś -4 stronie.

ASO w swoje fachowości stwierdziło, że przeskoczenie ząbka nie jest możliwe, bo by silnik już nie pracował.

Ale sednem jest, jaki jest sposób na odciągnięcie hamulca postojowego bez pracy silnika, bo podejrzewam, że musi być?

PS.: Oczywiście wiem, że można włączyć pyClipem klimat zimny, wtedy nigdy ręczny nie będzie się sam zaciągał, ale nie chodzi mi o tak drastyczne rozwiązania.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aquariusmax napisał:

PS.: Oczywiście wiem, że można włączyć pyClipem klimat zimny, wtedy nigdy ręczny nie będzie się sam zaciągał, ale nie chodzi mi o tak drastyczne rozwiązania.

To T32 ma chyba to ustawione bo nie zaciąga sam nigdy. Unikam bezsensownego zaciągania za każdym razem w garażu na równym. Samo P wystarczy do unieruchomienia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...