Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Licznik TRIP - kasuje się spalanie po zatrzymaniu


krzysiek1404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie o spalanie średnie i chwilowe. W trip 1 pokazuje cały czas wartości spalania, natomiast w trip 2 po każdym zatrzymaniu spalanie się zeruje, jak wyłączę silnik to od razu wskakuje ''---''. Przebieg i odległość do tankowania które są na dole licznika nie kasują się. Czy tak to powinno wyglądać ?? Przeważnie było tak w samochodach które miałem że były dwa takie same liczniki trip.  

Samochód mam od tygodnia, jest to mój pierwszy Nissan i nie bardzo się jeszcze orientuję. Szukałem tej informacji w necie i w instrukcji ale tam jest to dosłownie jednym zdaniem opisane. Jak jechałem nim po zakupie to sobie przeglądałem ustawienia i wtedy skasowałem licznik trip 2 przez przytrzymanie entera na kierownicy. 

Edytowane przez krzysiek1404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tripy" masz na desce po lewej stronie pod przyciskiem. To co podałeś to jedno jest sumą wszechczasó a drugie od odpalenia auta. Ale chyba resetuje sie dopiero po dłuższym postoju jak na chwilę się stanie to chyba nie.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysiek1404 napisał:

Ale generalnie tak powinno być że Trip 2 po każdym zatrzymaniu się resetuje ??

Nie po każdym zatrzymaniu, a po każdym wyłączeniu silnika.

A po co Ci dwa identyczne wskaźniki. Jak już napisali koledzy jeden zlicza wszystko od chwili zakupu auta, lub manualnego zresetowania, a drugi automatycznie się zeruje chwilę po każdym wyłączeniu silnika, bo ma wskazywać aktualne zużycie paliwa od ostatniego uruchomienia.

... i tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że po wyłączeniu silnika i chyba otwarciu drzwi. Ostatnio mi zgasł silnik, moja wina, nie start stopu i po odpaleniu dalej liczył spalanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek1404 napisał:

Przebieg i odległość do tankowania które są na dole licznika nie kasują się.

Co do odległości do tankowania, to jak Ci zejdzie poniżej 80 km, to też się zdziwisz, jak zobaczysz kreseczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej G napisał:

Co do odległości do tankowania, to jak Ci zejdzie poniżej 80 km, to też się zdziwisz, jak zobaczysz kreseczki :)

Mylisz się kolego ;P nie zdziwię się, bo to jest akurat w większości aut. Coś mi świta że w Octavii którą kiedyś jeździłem też   chyba były dwa liczniki i jeden się kasował po zgaszeniu silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej G napisał:

Co do odległości do tankowania, to jak Ci zejdzie poniżej 80 km, to też się zdziwisz, jak zobaczysz kreseczki :)

U mnie nie ma żadnych kreseczek, a najmniejsza wartość zasięgu jaką pokazał komputer było 7 km, także podaje do samego zera, wcześniejszych w clio 4 poniżej 100 km bardzo wcześnie wyskakiwały kreski i zatankuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tankuje wcześniej. Ja wyskakuje nalewał pozostaje około 80 km. Jednak nigdy nie sprawdzałem. Myślę że ssane z zbiornika jest wyżej niż dno. Wolę z dna nie zaciąga zajzajeru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje do zera, a potem są kreseczki i można dalej jechać, ale już lekko z dusza na ramieniu :) Ja na kreseczkach przejechałem ok 8 km kiedyś, ale nie wspominam tego dobrze. Oddawałem auto poskąpiłem durne 2 litry paliwa żeby spokojnie dojechać. Powiedziałem wtedy nigdy więcej - to była druga nauczka, Pierwsza. to jak kiedyś wyruszyłem znad morza. 200 km na liczniku paliwa więc można jechać, potem było "na następnej stacji", "na orlenie" aż dojechałem do odcinka S potem autostrady i potem znowu S bez stacji paliw... Środek nocy cała rodzina w aucie a mnie zimny pot zalewa i zastanawiam się ile będę czekał na assistance z paliwem... Teraz w daleką trasę z pełnym bakiem a jak księgowy zamruga to na stacje i do pełna... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysiek1404 napisał:

Ale generalnie tak powinno być że Trip 2 po każdym zatrzymaniu się resetuje ??

A w instrukcji (nie wyobrażam sobie, że nie czytałeś) masz inaczej napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Karminadel napisał:

A w instrukcji (nie wyobrażam sobie, że nie czytałeś) masz inaczej napisane?

Niektórzy wychodzą z założenia, że "prawdziwy mężczyzna sięga po instrukcję, kiedy zawiodą wszelkie inne sposoby" :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T\\

11 godzin temu, Karminadel napisał:

A w instrukcji (nie wyobrażam sobie, że nie czytałeś) masz inaczej napisane?

Ale czytałeś pierwszy post w tym temacie ?? Wszystko zostało wyjaśnione do chyba 7 posta, gdzie podziękowałem a potem to już takie bicie piany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...