Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I pokażcie mi kogoś komu 2 litrowa Primera w benzynie spali mniej niż 9 litrów w mieście

 

Dużo zależy od "miasta" ;)

 

Moja P11 2.0 przy delikatnej jeździe pali w mieście koło 9,5, w trasie różnie - na autostradach przy 140 - 170 nieco ponad 7, poza miastem, w zależności od sposobu i ilości wyprzedzań ;) 7,5 - 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 GA16DE

 

miasto - ok 12l

trasa 8-9 litrow

mieszany - 10l

benzyny oczywiscie :)

 

przebieg 174.000. km

 

[ Dodano: Pon 22 Paź, 2007 15:55 ]

cos duzo ale szukam przyczyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja p11 2.0 disel - dzis wyliczylem ze mi w miescie i na obwodnicy pali okolo 8.2 l

na obowdnicy czysto i jechalem okolo 110-120 a rano nie bylo korkow wiec stad moje zdziwienie

czy oktos sie orientuje co moze bc ni etak ?

Nadminiema ze nie jezdze agresywnie nie mialem wlaczonej klimy na obwodnicy jechalem glownie na 5 biegu ale kurde za cholere nie wiem czego to wina ze tak duzo pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natan, zrob auto diagnostyke opis jak to zrobic masz w dziale "zrob to sam" -> http://nissanklub.pl/uploads/DIY/Autodiagn...0_GA16_GA14.pdf

kostka chyba jest taka sama jak w TD jak i w benzyniaku, niech lepiej ktos od diesla sie wypowie :) wiem jedynie ze kody bledow sa inne -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=18527 <- kod 55 znaczy wszystko OK moze jest zaburzenie jakies w mieszance.nejlepiej to i lambde sprawdzic na poczatek bo za darmo

jak sie gdzie pomylilem pls poprawcie mnie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niedawno podpinalem go do komputera w serwisie nissana i kole spowiedzial ze silnik ok

co do spalania to kurde naprawde nie wiem z tego co czytalem to one pownny palic okolo 6.4 l a nie kurde 9 z hakiem

Juz w niej wymienilem pasek rozrzadu i pasek od pompy itp ale watpie czy to wina tego zastanawialem sie nad "czujnikiem powietrza" czyli powietrzomierzem ale nie wiem i tak tylko zgaduje co do mieszanki to watpie zeby akurat ropa byla naprawde zlej jakosci

 

no zawsz emozna tankowac olej rzepakowy ale to hah ostatecznosc

 

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 20:37 ]

kurde przejechalem na trasie 400 km w sumie polowe zbiornika i z tego co mi wyszlo to pali mi okolo 8 na trasie

czy to mozliwe ze jest to wina powietrzomierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie wyniki:

 

P11 - 2.0 PB : miasto- 11L, trasa 7,7L

P11 144 - 2.0TD : miasto 8L, trasa 6

 

Diesel jednak oszczędniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P11 z 97 roku, 157000 km przebiegu, Gaz sekwencyjny w silniku 2.0 i dziwnym trafem po mieście pali mi około 13l gazu (przy jeździe gdy obroty nie przekraczają 3tyś) natomiast po trasie niecałe 10l... to chyba troche sporawo, biorąc pod uwagę poprzednie wypowiedzi... i teraz nie wiem gdzie szukać przyczyn. Instalacja ma troszke ponad pół roku... tak sobie myślę, czy się nie udać na jakieś dostrojenie, bo powinien palić jakieś 10l. po mieście... cóż zobaczymy, mam samochód od jakichś dwóch tygodni..... jeszcze troche pojeżdżę i się przekonam, ale byłbym wdzięczny za jakieś rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P11 z 97 roku, 157000 km przebiegu, Gaz sekwencyjny w silniku 2.0 i dziwnym trafem po mieście pali mi około 13l gazu (przy jeździe gdy obroty nie przekraczają 3tyś) natomiast po trasie niecałe 10l... to chyba troche sporawo, biorąc pod uwagę poprzednie wypowiedzi... i teraz nie wiem gdzie szukać przyczyn. Instalacja ma troszke ponad pół roku... tak sobie myślę, czy się nie udać na jakieś dostrojenie, bo powinien palić jakieś 10l. po mieście... cóż zobaczymy, mam samochód od jakichś dwóch tygodni..... jeszcze troche pojeżdżę i się przekonam, ale byłbym wdzięczny za jakieś rady :)

 

Jak mój benzyniak pali 11 w mieście i to benzyny to wg. mnie spalanie na poziomie 13L lpg jest całkowicie normalne..., nie ma się co oszukiwać 2litry w benzynce musi coś wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój benzyniak pali 11 w mieście i to benzyny to wg. mnie spalanie na poziomie 13L lpg jest całkowicie normalne..., nie ma się co oszukiwać 2litry w benzynce musi coś wypić.

Teoretycznie tak, tylko osoba, od której kupiłem samochód zapewniała mnie o spalaniu na poziomie 10l/100km po mieście... troche mi się w to wierzyć nie chciało, ale uwierzyłem...

 

Spodziewałbym się spalania na poziomie 13-15l gazu przy zwykłej instalacji (gdy pali powiedzmy te 11 litrów Pb)... teoretycznie instalacja sekwencyjna powinna ssać mniej wiecej tyle samo gazu co benzyny... najwyraźniej tylko teoretycznie... póki co jestem zadowolony, choć wypowiedzi innych użytkowników na tym forum są bardziej optymistyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko osoba, od której kupiłem samochód zapewniała mnie o spalaniu na poziomie 10l/100km po mieście... troche mi się w to wierzyć nie chciało, ale uwierzyłem...

Wiesz, ja już dawno doszedłem do wniosku, że wypowiedzi to jedno, a pismo to drugie. Zwłaszcza podczas sprzedaży autka. Dopóki ktoś sobie nie zapisuje tankowań, to nie można wierzyć takim wypowiedziom. Zwyczajna ludzka psychika - stawiamy siebie/auto w lepszym świetle (tzw. syndrom golfa :D (VW)). Dla porównania, mój misiek 1,9 DID pali średnio 7,2-8,2 ropy w mieście, Prima 2.0 benz. w mieście 10-11, Peugeot 307 2.0 HDI 7,8-10 ropy, Almera 1,8 N16 8,5-9 benzyny.

 

Chcesz wiarygodnych wyników? Sprawdź spalanie na benzynie i dopiero porównuj ze spalaniem na gazie. A miasto miastu nierówne. Ja mogę jechać taką trasą, że mam zapiętą 5 i spokojnie 70-80 na budziku i trasa 10 km, a mogę jechać w korkach, gaz-hamulec-gaz-hamulec. I spalanie tego samego auta będzie się rozjeżdżać o 1-2 litry. Choć faktycznie, jeśli nie jeździsz na krótkich odcinkach i w korkach, to 13 litrów może być deczko za wysokie. Wiec jeszcze raz - sprawdź jak pali na benzynie, bo być może przyczyna tkwi nie bezpośrednio w instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11.144 1,6 benzyna pali coś ponad 8 litrów po mieście (mało korków). Trochę mnie to martwi, bo poprzedni użytkownik uważa, że powinna palić ok. 6 (tylko że on jeździ inaczej). Na trasie jeszcze jej nie sprawdziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo poprzedni użytkownik uważa, że powinna palić ok. 6

Ja z kolei uważam, że moja też powinna palić 6 (w mieście), ale ona się ze mną nie zgadza :/

 

Wiadomo przecież, że przy sprzedaży auta spalanie zawsze maleje, żeby się kupiec nie rozmyślił :D A 6, to palił mój były Golf II diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem w niedziele trase TM-Łódz-TM,110 km,spaliłem 7,2 ON,po przeliczeniu wyszło 6,6 literka/100 kilosów.aha i jeszcze jak uruchomić ten dystrybutor i ilość spalonego baliwa bo jakiś mało kumaty jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piona32, wejdź w swój profil i po lewej stronie jest informacja "PALIWO"

tam jest adres strony na której musisz się zalogować i wkleić ten numer który dostaniesz od nich u siebie w tym okienku w profilu. Niżej masz link do tej strony.

www.spritmonitor.de

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow ;)

Czy to prawda ze wymiana "powietrzomierza" pomaga zmiejszyc spalanie ?

Facet w serwisie podlaczyl mi P11 do kompuetra i mowil ze czujnik "jest na wyczerpaniu"

silnik nie wykazal zadnych badow ani nic tylko ten "powietrzomierz"

ale czy nie chcial mnie naciagnac ? - zobaczyl laika no i juz pewni ejak tu go puknac na pare zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow ;)

Czy to prawda ze wymiana "powietrzomierza" pomaga zmiejszyc spalanie ?

Facet w serwisie podlaczyl mi P11 do kompuetra i mowil ze czujnik "jest na wyczerpaniu"

silnik nie wykazal zadnych badow ani nic tylko ten "powietrzomierz"

ale czy nie chcial mnie naciagnac ? - zobaczyl laika no i juz pewni ejak tu go puknac na pare zł

 

W moim TD spalanie nieznacznie wzrosło po wymianie przepływki, ale za to samochód jeździ o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow ;)

Czy to prawda ze wymiana "powietrzomierza" pomaga zmiejszyc spalanie ?

Facet w serwisie podlaczyl mi P11 do kompuetra i mowil ze czujnik "jest na wyczerpaniu"

silnik nie wykazal zadnych badow ani nic tylko ten "powietrzomierz"

ale czy nie chcial mnie naciagnac ? - zobaczyl laika no i juz pewni ejak tu go puknac na pare zł

 

NIe powietrzomierz tylko przepływomierz. Jeżeli pali ci normalnie, nie szarpie, nie masz spadku mocy to warto się zastanowić czy jest sens wymieniać. Można sam czujnik wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki BULI,konto już tam mam,ale nawigacja to problem,gdzie co wpisać itp

 

Jeszcze potrzebujesz tej informacji :?: Jeśli tak, to na jakim etapie jesteś :?: Już wprowadziłeś swój samochód :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...