Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniellus

Jestem ciekaw ile palą wasze autka. Moja Funia na gazie lubi sobie łyknąć, na 32l.(tyle mieści się w zbiorniku) robię ok. 270km większość po mieście. Na benzynie jeszcze nie sprawdziłem. Dodam że Funia to W10 z silnikiem SR20DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nyska

Przed regulacjami gazownikow:

- trasa - 8.3 LPG / 100 km

-miasto - 15-17 LPG/ 100 km

 

Po regulacji gazownikow:

- trasa - 8 LPG / 100 km

- miasto - 12,3 LPG/ 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile taka primka spala wahy ?

Nissan PRIMERA 16V, 1,6 benzyna

 

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_o...7ad2011da8123b8

 

Co sadzicie?

 

moja ( patrz w opisie na dole) jak narazie pali 12 l benzynki, ale jutro ide na komputer zobaczyć czemu tak dużo. normalny samochód powinien w mieście do 9 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie spalanie gazu:

miasto 10l/100km

trasa 8,4l/100km

dane z początku listopada, instalka BRC :D

Co do ogłoszenia to tamto autko jest na automacie więc nieznacznie będzie spalał więcej, ma przejechane ponad 200tys km, stan silnika będzie miał duuże znaczenie i no i jego regulacja. A tego nikt ci nie powie patrząc na zdjęcie :)

Jeśli chodzi o spalanie paliwa to u mnie w granicach 8,5l miasto i ponad 7 trasa ale już dawno nie sprawdzałem - bo śmigam na gazie :lol:

pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange

Moja P10 1,6 16V na pełnym baku robi 850km do zapalenia kontrolki rezerwy w cyklu mieszanym (mam 30km do pracy i całe zabrze do przejechania). Na trasie udało mi sie przejechac 970km z predkosciami nie przekraczajacymi 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Nyska w mieście pali 9,8l/100km a w trasie 6,49l/100km

Ale nie mam ciężkiej nogi

Pozdrawiam :

Yogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skYwriter

A moja o zgrozo :

 

miasto : 12-13 l /100 PB95 (tylko na Statoil) (benzyna)

trasa : 8,5 l

 

Ga16Ds, więc trochę mnie to martwi, fakt - krótkie, dynamiczne dystanse, ale... coś tu nie gra.

Wszystkie filtry itd. wymienone, nie muli, dynamika jest, więc nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

- miasto: 10 do 11l

- mieszany cykl 8 do 9l

- rekord (jak jechałem nocą na południe Polski): 7.2l

Spalanie nie jest małe, ale cudów nie można oczekiwać po autku które ma spore gabaryty (P10 i silnik 1.6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie wierzcie lub nie wierzcie...

W sierpniu jechałem na mazury - 475 km (80 - 100 km na godzinę) - ja + żona + syn + pełny bagażnik i poszło równe 25 litrów benzynki ! :shock:

Jak by nie liczyć wychodzi 5,3 litra na setkę - P10, 1.6, 1991 rok.

Kocham to auto !!! :P

Niestety nie mam okazji przelitrażować go w mieście - słaby ROR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 na miescie mi pali 7,5 wiec da sie zejsc ponizej pewnego puiłapu. tylko trzeba wiedziec jak jezdzic ekonomicznie a nie byc zawalidroga

 

 

może faktycznie mnie nauczysz jak to zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange

Zmiana biegów nastepuje przy predkosci obrotowej maks 2500 rpm. 5 wrzucam przy 60km/h, dojezajac do swiateł hamuje silnikiem hamulców uzywam tylko do zatrzymania samochodu, staram sie jezdzic płynnie utrzymujac cały czas auto w ruchu a nie dojechac stanac i ganc do nastepnego skrzyzowania na łeb na szyje. Zawsze odpalam silnik i natychmaist ruszam, nigdy go nie rozgrzewam na postoju, staram sie jak najkrucej uzywac ogrzewania tylniesz szyby, nie jezdze po fajki do sklepu za rogiem tylko ide piechotka :D. Przy odrobinie chceci i samo zaparcia mozna w ten sposób podruzowac z przyzwoitymi predkosciami srednimi, nie byc zawalidroga przed skrzyzowaniami. Przyklad: sznur samochodów: jedni szybko ruszaja i zaraz hamuja i sie zatrzymuja ja staram sie turlac na 1 lub na 2 na puszczonym pedale gazu. Benzyny dostaje wtedy bardzo mało w efekcie mozna zaoszczedzic pare kropel, zjazd z wzniesienia: mozna wyzucic na luz ja sicagam noge z gazu silnik nie dostaje ani grama paliwa, tak samo mozna hamowac. kazdorazowe wyzucenie na luz kosztuje nas pewna ilosc pieniedzy jazda z puszczonym pedałem gazu nie kosztuje nas nic.

Jak cos wiecej sobie przypomne to napisze albo zapraszam na przejazdrzke to pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...