Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piona32, wchodzisz na tę stronę, w prawym górnym rogu możesz zmienić język na angielski i po lewej stronie czerwonym kolorem jest napisane: Register now for free.

klikasz w to i cała filozofia, wpiszesz swój nick (czy co tam chcesz), 2 razy swój e-mail, wybierzesz język: angielski/niemiecki, zaznaczysz kwadracik po lewej stronie napisu: I've read the terms of use, appreciated and hereby accept them i gotowe - jesteś zarejestrowany. Nie pamiętam już ale na pewno dostaniesz maila zwrotnego z numerkiem, który możesz umieścić w profilu (jak pisałem wyżej), no i trzeba uzupełniać rubryczki z datą, ilością km i ilością benzyny wlanej do auta i wybrać jakie warunki drogowe były zima/lato, trasa miasto, mieszane itp.

Nr jest pod napisem my vehicle.

Jak już się zalogujesz to klikasz w FUELINGS i pojawia się tabelka.

1. Data - wpisujesz datę,

2. Wybierasz rodzaj paliwa jakie tankujesz do swojego auta

3. Odometer - licznik km - wpisujesz stan licznika (przy następnym tankowaniu - odpisz sobie stan i ile litrow zatankowałeś, jak wpiszesz po raz drugi stan licznika to przeliczy ci automatycznie i pokaże się w okienku

nr 4. Trip odom. - nie trzeba ręcznie wpisywać)

5. Quanity - ile litrów wlałeś

6. koszt :)

7. Note - wpiszesz, że jechałeś z teściową i auto więcej powinno spalić :)

8. Type - czy nalałeś do pełna czy nie, czy wogóle

9. Rodzaj opon

10. Rodzaj w jaki prowadzisz samochód: dzidziuś, normalnie, wariat :)

11. Po jakich drogach jeżdzisz: autostrada, miasto, po za miastem

Później klikasz add fueling i chyba tyle

 

PS. trzeba wybrać auto jakie się ma :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprawdziłem moją P11 raz jeszcze i na gazie pali mi niecałe 13l po mieście (Lublin, czyli z korkami to tak różnie)... ale widzę problemy, tzn. jeżdżę na stosunkowo krótkich trasach, no i muszę sprawdzić co się będzie działo po wymianie oleju i filtrów (zalany mam Lotos Gas 15W40, niby dopiero 6000km, ale coś mi się nie bardzo podoba)... zobaczymy ile spali na Pb, ale cudów się nie spodziewam... myślę, że w granicach 11l powinien zassać :) przynajmniej wcześniej tak palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primerka w trasie - co prawda krótkiej 220 km zadowoliła się wczoraj 8,1 benzynki.

teraz zobaczymy jak w mieście po naprawach wyjdzie - dam znać w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja p12 1.8 benzyna jakos malo pali jak tak czytam wasze wypowiedzi o spalaniu:) tylko musze zaznaczyc ze bardzo spokojnie jezdze miasto przed mrozami 7.8 l(teraz 8.8l ) trasa nad morze 6.7 l choc powiem szczerze 120 km/h nie przekroczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo czy mało?

normalnie :D

 

 

....poważnie, w zimę zechla Ci gdzieś o 0,5 - 1 L więcej to zależy czy garażujesz auto, czy pod chmurką... i wielu innych czynników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi dużo wessał ropki,ale głównie po miescie było i nózka cięzkawa jest :( wcześniej po trasie mi wyszedł 6.6.co na to właściciele ropniaków?

 

jak moj nismo pokaze prawdziwy apetyt to cos konkret napisze, na razie przejechal ok 360km od zalania do pelna i jest na wskazniku mniej niz polowa w baku. sama jazda miejska, odcinki nie wieksze niz 10km jednorazowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechal ok 360km od zalania do pelna i jest na wskazniku mniej niz polowa w baku. sama jazda miejska, odcinki nie wieksze niz 10km jednorazowo

to super, moja nyska to jak ma paliwa w okolicach polowy baku to na liczniku pokazuje sie różnie ale nie przekracza 200km i czasami ciezko az ujechac tyle km na polowie zbiornika.

Pomiar z ostatniego tygodnia 12,5l/100km - miasto 100% i dużo, dużo korków, no i chłodniejsze dni z nocnym mrozem już nastały a autko pod chmurką na razie stoi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechal ok 360km od zalania do pelna i jest na wskazniku mniej niz polowa w baku. sama jazda miejska, odcinki nie wieksze niz 10km jednorazowo

to super, moja nyska to jak ma paliwa w okolicach polowy baku to na liczniku pokazuje sie różnie ale nie przekracza 200km i czasami ciezko az ujechac tyle km na polowie zbiornika.

Pomiar z ostatniego tygodnia 12,5l/100km - miasto 100% i dużo, dużo korków, no i chłodniejsze dni z nocnym mrozem już nastały a autko pod chmurką na razie stoi :(

 

no tak ale Twoj to bezynke zlopie, wiec mozna sie spodziewac wiekszego spalania, a do tego to 1,6L silnik wiec pewno potrzebuje sporo. te autko to jednak troszke wazy

 

ja swiadomie szukalem diesel.a. dluzej pociagnie, mniej spali, a ze troche glosniejszy i mniej zrywny.... jak bym chcial auto do szalenstw to bym honde CRXa kupil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dłuższego czasu sprawdzam ten temat i powiedzcie mi - jak WY jeździcie co Wasze primerki tak mało palą?

Maja pali po mieście od 9 do 12l ON /100km a w trasie niewiele mniej.

 

9L/100km to przyznam i mi sie czasem uda osiągnąć - przy mrozie - 30 i na odcinkach nie większych jak 5km, ale 12?? To to już szok by był. A trasa koło 6 zależy jak się jedzie. apahe69 musisz miec cos niesprawnego w swojej primerce bo Twoje spalanie jest przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...