Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odzew. Jak pisałem prawie rok obserwuje ten temat. A co do kompa - sprawdzałem nawet 2razy. Z tego raz w serwisie Nissana (w Siedlcach). I nic. Magik od wtrysków przczyscił przepływomierz (nie uszkodzony - sam sprawdzałem) ale na niewile się to zdało. Spalanie tez raczej dobrze obliczyłem: na 50.4l ON z shella przejechałem 498km. Może znacie jakiegoś dobrego fachowca od primerek ci disli w okolicach Siedlec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Jak pisałem prawie rok obserwuje ten temat. A co do kompa - sprawdzałem nawet 2razy. Z tego raz w serwisie Nissana (w Siedlcach). I nic. Magik od wtrysków przczyscił przepływomierz (nie uszkodzony - sam sprawdzałem) ale na niewile się to zdało. Spalanie tez raczej dobrze obliczyłem: na 50.4l ON z shella przejechałem 498km. Może znacie jakiegoś dobrego fachowca od primerek ci disli w okolicach Siedlec.

 

No niby jestem z Siedlec ale nigdy nie musiałem nic naprawiać w swoim samochodzie...więc niestety nie znam żadnego dobrego mechanika. Na wymiany wachacza i łożyska jeździłem do ASO i zawsze sobie radzili (ale to nie było zbyt skomplikowane więc......)

PS. Ropka z shella wcale nie jest taka dobra - przez pierwszy rok uzytkowania Primerki też lałem na Shellu a potem.....gdzie indziej (w o wiele tańszym miejscu) i tej tańszej ropki pije z 0,5L mniej, a jeździ tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie postu widać :) Fajna sprawa z tym zapisem. Polecam wszystkim. Wpisujesz praktycznie wszystkie wydatki na autko i masz tam ile właściwie cię kosztuje, nawet liczy ile za kilometr, my przeważnie liczymy tylko paliwo a tam jest wszystko łącznie z mandatami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę jechał do polski na święta z U.K,to jakieś 1900km.13godzin do granicy z Niencami i jeszcze 11 przez Polskę to będę wiedział jaki jest wynik spalania mojej P11 1,6 16v według poprzedniego właściciela 130KM pod maską ale na razie nie mogę tego określić bo sprzęgło jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do ilu udalo wam sie i realnie mozna zjechac ze spalaniem w trasie na silniku sr20de... oczywiscie jazda na benzynie.

 

8 litrów minimum w 2.0PB P11 SRi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do ilu udalo wam sie i realnie mozna zjechac ze spalaniem w trasie na silniku sr20de... oczywiscie jazda na benzynie.

 

8 litrów minimum w 2.0PB P11 SRi.

 

Nie pocieszacie mnie panowie! Ja pisze o eco driving, nie mylic z zamulaniem! Mozna jezdzic ekonicznie i dynamicznie, ale trzeba znac kilka zasad, bzdura jest np. rozpowszechniana teoria ze szybkie przyspieszanie podowuje wieksze spalanie. Zreszta nie o tym mialem pisac. Interesuje mnie do ilu mozna zejsc na autostradzie, ewentualnie jakich predkosci obrotow sie trzymac? Ktos na forum pisal, ze jezdzi na 5 z obrotami ponizej 2000, jak dla mnie przy beznynie to katowanie silnika i skrzyni. Generalnie te wasze wyniki sa bardzo slabe, na trasie przy tym silniku mozna na 100% zejsc ponizej 8 i prawde mowiac spodziewalem sie odpowiedzi 7-7,5. Musze w przyszlym tygodniu przejechac 2k km w dwa dni do Niemiec i z powrotem najtaniej jak to mozliwe :D

 

Jak trzeba to pojade 110-120, tylko chce wiedziec czy taka predkosc zagwarantuje mi niskie spalanie. Liczy sie kazdy litr, bo kazy chyba wie ile teraz kosztuje benyzna, zwlaszcza u naszych zachodnich sasiadow. :/

 

Znalazlem taka wypowiedz:

 

a propos ekonomicznej jazdy.. ostatnio testowalem z ciekkawosci jak styl jazdy wplywa na zuzycie paliwa.. primera p10 2.0 wielopunkt.

1. jazda autostrada A4 (160 - 200 km/h) 80 % trasy + dynamiczna jazda 'miedzymiastowa' - 20 % trasy - spalanie 10l/100km

2. jazda (z powrotem) autostrada A4 (120 - 140 km/h) 80 % trasy + spokojna jazda 'miedzymiastowa' - 20 % trasy - spalanie niewiele powyzej 7l / 100km

wszystko po wymianie oleju i filtra powietrza :)

jazda spokojna a dynamiczna znaczy tyle co lekka i ciezka noga ;) zakresow nie podam bo nie patrze na obrotomierz ale mysle ze to sie czuje :) tak poza tym jesli ktos jezdzil kiedys z ekonomizerem to ma lepsze wyczucie kiedy jest duze spalanie a kiedy male - polecam..

 

Czy ktos moze potwierdzic, ze przy jedzie w okolicach 130 mozna osiagnac takie spalanie? Jak to sie ma do momentu obrotowego, ponizej jakich obrotow na 5 nie powinienem schodzic?

 

Tu jest tez dobry temat i w sumie wszystkie te zasady znam, ale byc moze komus sie przyda! http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arthi, jest całkiem możliwe że można zejść ze spalaniem do 7L/100km, ale ja nie jeżdżę swoją benzynką w trasie spokojnie, nie po to kupiłem 2.0 żeby jeździć powoli - do spokojnej i ekonomicznej jazdy mam diesla który jakby nie było pali o 2L w trasie mniej a w mieście nawet 3-4L mniej. Moja rada na małe spalanie to nie przekraczać 110km/h i będzie dobrze :D a z tymi cenami paliwa, że na zachodzie takie drogie to nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,38 euro to malo? Jesli chodzi o predkosc, 110km/h... a raczej 120, chocby nie weim co, nie przekraczac 130, taki mam plan! Jakbym mial diesla, to w ogole nie pytalbym sie jak mam jechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,38 euro to malo? Jesli chodzi o predkosc, 110km/h... a raczej 120, chocby nie weim co, nie przekraczac 130, taki mam plan! Jakbym mial diesla, to w ogole nie pytalbym sie jak mam jechac :)

 

1.38euro to jest 5zł u nas benzynka 4,6zł - 40gr wielkiej różnicy nie robi:) Jak nie będziesz przekraczał 130 to spokojnie zejdziesz to 7L/100km. Ja ostatnio wracając z LBN praktycznie mało kiedy schodziłem poniżej 140-150 i wyszło 8L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze u Ciebie benzyna 95 kosztuje 4.6 ale w na slasku jest to 4.3... a nawet mniej np. na nestle... 4.6 to kosztuje 98 :) W kazdym razie dzieki za odpowiedz, dobrze wiedziec ze mozna zejsc ponizej 8 litrow, jak dojdzie do wyjadu to z pewnoscia dam znac ile przejechalem z jaka predkoscia i ile spalilo autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla silnika 2.0 nie ma dużej różnicy w obciążeniu czy jedzie 120 czy 150. To nie 1.4 że przy 150 ma 90% swojej mocy, dlatego przy dużym silniku przy dużej prędkości spalanie wzrasta ale nieznacznie, a przy małym wzrasta gwałtownie. Ja tam dużej różnicy nie widzę przy tankowaniu - max jeden litr różnicy między tym co osiągnąłem jeżdżąc do 100km/h i jeżdżąc do 140km/h. Jak zaoszczędzisz 1 lir na 100km to na 2kkm zaoszczędzisz mniej niż 100zł, a co się umęczysz wlokąc się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,38 euro to malo? Jesli chodzi o predkosc, 110km/h... a raczej 120, chocby nie weim co, nie przekraczac 130, taki mam plan! Jakbym mial diesla, to w ogole nie pytalbym sie jak mam jechac :)

 

arthi male pocieszenie....

na naszym paliwie przejedziesz na pewno mniej niz na niemieckim

wiec jak zatankujesz drozej to dalej zajedziesz :P

 

-zycze bezpiecznej, szybkiej i taniej podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,38 euro to malo? Jesli chodzi o predkosc, 110km/h... a raczej 120, chocby nie weim co, nie przekraczac 130, taki mam plan! Jakbym mial diesla, to w ogole nie pytalbym sie jak mam jechac :)

 

arthi male pocieszenie....

na naszym paliwie przejedziesz na pewno mniej niz na niemieckim

wiec jak zatankujesz drozej to dalej zajedziesz :P

 

-zycze bezpiecznej, szybkiej i taniej podrozy

 

Dziekuje za zyczenia, niestety wyjazd przesunal sie w czasie... zaraz po swietach. W sumie moze to i dobrze, zrobie autodiagnostyke eletroniki i usune ewentualne usterki. Co do paliwa, az tak zle z naszym chyba nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...