Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Primerkę WP 11.144 z 2000 roku 2.0 16V 130KM z klimą i u mnie spalanie wygląda następująco:

 

Na trasie: 8 - 8,2l / 100km

Po mieście nigdy nie przekroczyło 10l / 100km

A w cyklu mieszanym średnio 9 - 9,2l / 100 km

 

Kilka razy robiłem próby więc myślę że są one wiarygodne.

Zauważyłem że w mojej Primerce lepiej wychodzi spalanie kiedy jeżdżę na Pb98 niż na Pb95. Różnica wynosi od 0,5 - 0,8 l na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primerkę WP 11.144 z 2000 roku 2.0 16V 130KM z klimą i u mnie spalanie wygląda następująco:

Raczej 140KM - P/WP11.144 z tego co kojarze wystepowaly z jedna 2litrowka benzynowa - 140KM.

 

Po mieście nigdy nie przekroczyło 10l / 100km

 

Az nie chce mi sie wierzyc, ale jesli faktycznie, to gratuluje wyniku :)

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj można się pomylić bo w Primerach od 1998 roku silnik 2.0 16V występował w trzech wersjach:

 

1. 2.0 16V 115KM ( 85kW ) - od roku 1998 - do 2000

2. 2.0 16V 130KM ( 96kW ) - od roku 1998 - do 2000

3. 2.0 16v 140KM a dokładnie 138KM ( 102kW ) - od roku 1999 - do 2002

 

Mój silnik ma wyraźnie we wszystkich papierach 96kW więc jest to silnik o mocy 130KM

 

Co do spalania to jest takie jak pisałem.

Nie mam żadnych powodów dla których zaniżałbym zużycie paliwa.

Może rzeczywiście należy się cieszyć że pali tyle a nie więcej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primerkę WP 11.144 z 2000 roku 2.0 16V 130KM z klimą i u mnie spalanie wygląda następująco:

 

Na trasie: 8 - 8,2l / 100km

Po mieście nigdy nie przekroczyło 10l / 100km

A w cyklu mieszanym średnio 9 - 9,2l / 100 km

 

Super ci pali, moja z silnikiem 1,6 pali odpowiednio

Na trasie: 8 - 8,2l/100km

Po mieście nigdy nie zeszło poniżej 12,5l/100km

 

jazda z klimą czy bez - mała różnica +/- ok. 0,5 - 1L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam nowy pomiar

ostatnio bylo tak: --> 8,6L na 100km

 

dzis wlalem 46,7L przejechane 559km

z tym ze ok 80km to po autostradzie tak ok 150km/h

i przez chwile 170km/h przekroczone

reszta samo miasto a auto pod chmurka stoi

odcinki takie srednio po 5km

 

no to srednia wyszla 8,36 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj można się pomylić bo w Primerach od 1998 roku silnik 2.0 16V występował w trzech wersjach:

 

1. 2.0 16V 115KM ( 85kW ) - od roku 1998 - do 2000

2. 2.0 16V 130KM ( 96kW ) - od roku 1998 - do 2000

3. 2.0 16v 140KM a dokładnie 138KM ( 102kW ) - od roku 1999 - do 2002

Nie chce sie madrzyc, ale wg mojej wiedzy auta z pktu 1 i 2 to Primera P11 (z reszta w 1998 P11.144 jeszcze nie bylo) - tylko pkt. 3 dotyczy WP/P11.144. Na zdjeciu widze, ze masz WP11.144, wiec raczej nie masz dwoch pierwszych silnikow..

 

Mój silnik ma wyraźnie we wszystkich papierach 96kW więc jest to silnik o mocy 130KM

Tym tez bym sie specjalnie nie sugerowal: moj ma w papierach 110kW, czyli teoretycznie 150KM (tak mam np. w ksiazce pojazdu), ale udalo mi sie rozwiklac, ze polski dystrybutor Nissana mial na poczatku sprzedazy P11.144 (moja jest z lutego 2000) pewne "problemy" z poprawnym okresleniem mocy pojazdu do dokumentacji, a taki blad z tego co wiem dotyczy nie tylko mnie. Ludzilem sie poczatkowo po cichu, ze moze trafila mi sie jakas "przejsciowka" z silnikiem z P11GT - niestety, to "zwykla" 140tka ;)

 

[EDIT] W tym i w tym watku wspominane sa podobne sytuacje.

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz przyznam że jestem trochę zaskoczony. Pisałem to co wyczytałem w różnych artykułach na ten temat i na podstawie wpisów do dowodu rejestracyjnego oraz w karcie pojazdu. Z analizy kodu VIN nie wynika jaka jest moc w KM mojego silnika. Na pewno jest to silnik SR20DE. Może rzeczywiście ma on 140KM ale wtedy w papierach powinno być 103kW lub 103PS. A u mnie jest 96kW czyli po przeliczeniu 130KM. Kupiłem samochód od pierwszego właściciela ( mój kolega ) , z kompletem papierów. Samochód krajowy, kupiony w polskim salonie Nissana. I wszędzie jest 96kW. Kolego BossMan - zobacz sobie tą stronkę http://www.motofakty.pl/artykul/nissan_pri...1996_2001_.html

Oczywiście nie upieram się przy swojej racji - osobiście wolałbym żeby moja Primka miała rzeczywiście te 140KM, zawsze to więcej. :one: Czyli na dzień dzisiejszy sam już nie wiem jaką moc ma mój silnik :zdziw:

 

Pzdr .

 

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz przyznam że jestem trochę zaskoczony.

 

Ja tez bylem - u mnie w papierach jest 110kW, auto krajowe, z polskiego salonu, z kompletem dokumentow ;) Wszystko wskazuje na to, ze P11.144 SR20DE roznia sie mocami, ale wylacznie w kartach pojazdu wydawanych w PL.. :)

 

Co do Twojego linka - w latach 1996-2001 na pewno byl przynajmniej jeszcze jeden silnik - SR20DE 110kW (150KM) montowany w P11 GT.

 

Jako kontre moge natomiast pokazac ten link :) : AC NissanKlub

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe notowania spalania:80% miasto 20% trasa,zatankowałem 51,88 litrów ropy po przejechaniu 670 km,teoretycznie zostało w baku 8,12.spalanie wyszło 7,74/100 km.

 

 

no to nic tylko pogratulowac :)

mnie czeka na swieta trasa Gliwice Klodzko i spowrotem

jak beda wyniki to dam znac

 

btw. ciekaw jestem czy miedzy WP a P jest jakas znaczaca roznica w spalaniu

chodzi mi ofc o to co producent podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord w niskim spalaniu SR20 pobiłem podczas powrotu z Borska.... dzięki Azorkowi :P .Prędkość ok. 100km/h , miejscami klima... i komputer pokazał 6/l 100km (max błąd to 0,5l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korsarz75

:506: Dzisiaj zatankowałem pod korek, sprawdziłem ilość przejechanych kilometrów i wyszło mi spalanie w granicach 12 l/100 km (100% miasto). :065: O co chodzi? Mam Prime 1.6 z 1997 r. wersja Si. Przebieg 150 tys. km. Nowe przewody WN (Bosch UK). Świece w dobrym stanie (wg mechanika). Staram się jeździć dynamicznie, ale nie depczę go do dechy. W mieście nie przekraczam 2.5 tys. obr. Co jest nie tak? Może ja coś robię nie tak? Biegi staram się zmieniać przy 2.5 tys. obr. Wg książki na 4 powinienem wbijać przy prędkości pow. 65 km/h. I tak też robię jak jadę 50-60 km/h jadę na 3-ce. 60-65 na 4-tym biegu.

Spalanie całkowicie mnie zaskoczyło, bo autko w trasie paliło mi ok. 6.5 - 6.7 l/100km.

Co może być powodem tak wysokiego spalania? Liczyłem się z 10 w mieście ale 12l z 1.6 to chyba trochę za dużo! Proszę o pomoc!

Aha - chyba nie muszę dodawać że klimy nie mam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korsarz75, mi w mieście nie schodzi poniżej 12l/100 km a też mam silnik 1,6. Jeżdżę bez klimy, biegi zmieniam między 2,5-3,5 tys. obr. auto garażowane i krótkich odcinków dużo nie robię. W ASO na consulcie wyszło wszystko OK - też nie wiedzą czemu tak jest.

Nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam primere p11 z silnikiem 2.0 (115 KM) z 96 roku (model 97) i kiedy ją kupiłem to na trasie Kraków Warszawa i z powrotem spaliła mi 6,9 na 100. Było to w styczniu 2007. Teraz w zimie na odcinkach 15 kilometrowych pali mi 10,5. Na dłużych odcinkach też podobnie. Wymieniłem świece, filtry, olej. W lecie tyle, że na oponach 205/50 R16 na trasie mi też paliła 10 litrów. Czy to jest normalne? Czy takie spalanie jest w normie czy ona za dużo pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigając na Pb zatankowałem na full, zrobiłem trasę Kutno - Kielce 217km ( wyjazd godz 5.15 - na miejscu 7.20 :) ) przejeżdżając przez całą Łódź i Piotrków, później po Kielcach zrobione ok 80km (samo miasto) i w drodze powrotnej tankowanie po ok 40 km od Kielc - przejechane ok 340km a zatankowane 28 litrów. Teraz na LPG trasa dom - praca (ok 7km) na zbioniku 40l robię jakieś 320km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po swiatecznej wyprawie....

wyszlo mniej wiecej 6,6L /100km

autko zapakowane bagazem srednio ale w ludziach to mialem ok 400kg

a do tego tylko odcinek Gliwice - Opole po autostradzie

reszta po zwyklych drogach, do tego troche gorek

nie naj gorzej wyszlo....

 

choc, szwagier jechal passatem 1,9tdi 1999r

mial podobne obciazenie i w jedna strone (220km) wyszlo mu 4,8L/100km

mowil ze jak przed wyjazdem zatankowal do pelna to mu nawet wskazowka nie drgnela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato po zakupie i wymianie filtra powietrza i oleju paliła 8.0 - codzienna trasa do pracy 50 km i z powrotem. Teraz pali 8.5 - 9.0 - chyba przez to że zima przyszła, albo już czas na zmianę filtra powietrza, oleju u może filtra benzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miescie (krotkie odcinki ok 6km) pali 12L na "trasie" (30% miasto) spalila mi 7L

 

Takie sa moje pierwsze obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..posiadam primke p10 2.0 SLX..B+G..kupilem ja we wrzesniu...spalanie G wychodzilo mi max 12L...Butle mam 40 L wchodzi mi 38-39 l gazu..dziwne bo powinno jakies 32-34 max..ale tak mysle ze nie ma poduszki powietrznej zrobionej.Ale ostatnio wyjezdzilem gaz do 0 i przy tankowani weszlo mi 40,22 L gazu :!: :!: :!: a baze z gazem mam zaufana i licznika nie maja kreconego...Co moze byc??Czyzby zima i gaz sie sprzeza??Ale to by az tak?? I ostatnio 2 tankowania..38,60L gazu i zrobilem tylko 270KM :/ NA 39L gazu :!: :!: Rozumiem ze zima ssanie dluzej chodzi..ale badz co badz to prawie 100KM w plecy bo wczesniej na tych samych litrach robilem 370 Km...Co moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korsarz75, mi w mieście nie schodzi poniżej 12l/100 km a też mam silnik 1,6. Jeżdżę bez klimy, biegi zmieniam między 2,5-3,5 tys. obr. auto garażowane i krótkich odcinków dużo nie robię. W ASO na consulcie wyszło wszystko OK - też nie wiedzą czemu tak jest.

Nikt nie jest w stanie mi pomóc.

hmm... mi na trasie pali w okolicach 7l, też mam 1.6.. a po mieście w okolicach 8-8.5 do 9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korsarz75
hmm... mi na trasie pali w okolicach 7l, też mam 1.6.. a po mieście w okolicach 8-8.5 do 9...

 

Zimą?

 

Parę dni temu znowu miałem trasę i mimo chłodów Primerka spaliła mi 6.7 l/100km. Jak na auto o tych gabarytach to nawet niezły wynik. Dlatego nie mogę się pogodzić ze spalaniem w mieście rzędu 12l. Fakt, jak już jeżdżę po mieście to głównie trasy do 6-8 km i koniec. Czasami nawet silnik dobrze się nie nagrzeje... Może to od tego? :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...