Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie piszcie jakie miasto. Bo miasto miastu nie równe. Ja mieszkam w 15 tysięcznym i jak jeżdżę tylko u siebie to inaczej niż jak podskoczę w godzinach szczytu do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..posiadam primke p10 2.0 SLX..B+G..kupilem ja we wrzesniu...spalanie G wychodzilo mi max 12L...Butle mam 40 L wchodzi mi 38-39 l gazu..dziwne bo powinno jakies 32-34 max..ale tak mysle ze nie ma poduszki powietrznej zrobionej.Ale ostatnio wyjezdzilem gaz do 0 i przy tankowani weszlo mi 40,22 L gazu :!: :!: :!: a baze z gazem mam zaufana i licznika nie maja kreconego...Co moze byc??Czyzby zima i gaz sie sprzeza??Ale to by az tak?? I ostatnio 2 tankowania..38,60L gazu i zrobilem tylko 270KM :/ NA 39L gazu :!: :!: Rozumiem ze zima ssanie dluzej chodzi..ale badz co badz to prawie 100KM w plecy bo wczesniej na tych samych litrach robilem 370 Km...Co moze byc??

 

No to po prostu zawór zwrotny w butli nawalił spoko ja tak mam juz drugim autem i nic sie nie dzieje w poprzednim nissanie do butli 42.5 jak była nowa instalka to lałem 36L a po 100tys. przebiegu 42L i było cacy teraz mam butle 45 i tankuje 41L i jestem zadowolony bo więcej bez tankowania przejadę czyli na 41L jakieś 370-380km :) odcinki 15km do pracy

spalanie zależy również od jakości gazu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

Konin (ten koło lichenia) - tankuję 30 litrów, przejeżdżam ok. 300km... tankuję 20 lutrów, przejeżdżam 200km... ale muszę dotankowywać pb za jakieś 30zł co drugi, trzeci raz (2x zdażyło mi się, że za każdym razem musiałem, ale dużo krótkich tras robiłem, więc nawet 40% było wtedy na bp - zimny silnik...).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie coś w tym musi być że niektóre 1,6 palą więcej inne mniej (mi krótkie odcinki 3-5km pali od 10l. wzwyż atrasa róznie 6-8.5l.... w sumie czemu skoro silniki te same, ja kiedyś myślałem że ma to związek z REP czyli że te z niemiec palą inaczej...bo to jedyna różnica między GA16DE.. sam nie iwem.. trzeba to rozwiązać :!: :!: :!: :!:

 

do korsarz75 mam wszystko zmienione, czyszczone, oryginalne, sonda niby też ok a pali od cholery :|:|:|:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mi na trasie pali w okolicach 7l, też mam 1.6.. a po mieście w okolicach 8-8.5 do 9...

 

Zimą?

 

Parę dni temu znowu miałem trasę i mimo chłodów Primerka spaliła mi 6.7 l/100km. Jak na auto o tych gabarytach to nawet niezły wynik. Dlatego nie mogę się pogodzić ze spalaniem w mieście rzędu 12l. Fakt, jak już jeżdżę po mieście to głównie trasy do 6-8 km i koniec. Czasami nawet silnik dobrze się nie nagrzeje... Może to od tego? :029:

tak, zimą... a jeżdżę głównie po Warszawie. Latam na trasie spala ok 6.5l/100km, a po mieście ok 7.5-8.5 (przy częstych korkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz za mi lekko lżejsza p10 w tym samym mieście za to bez korków pali 10-12 i paru innym użytkownikom też :/

 

 

[center:6af206aeb2]PROPONUJĘ MINI ANKIETĘ DLA POSIADACZY GA16DE I SR20DE/De:[/center:6af206aeb2]

niech każdy wpisze ile pali miasto/trasa:

Jakie paliwo

czy był sprowadzony z niemiec czy nie (czytaj jakie wałki jaka moc:P )

 

ankieta ma na celu sprawdzenie czemu się wyniki 2 porównywalnych ekspolatownych podobnie rożnią się o 4-5l. moim zdaniem chodzi tu o REP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaczne takie porównanie.

 

Silnik SR20De

Model P11 Hatchback

Miasto: 12L

Trasa: 8L

Sprowadzony z Niemiec

Moc 131 KM

Benzyna zza wschodniej granicy, na polskiej pali tyle samo jak nie więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korsarz75

porównanie cd :diabel2:

GA16DE

P11 Hatchback

Miasto: 12l :zly:

Trasa: 6.5 - 6.7l (prędkości do 120 km/h)

Sprowadzony z Niemiec dwa miesiące temu

90 KM (66 kW)

Wyłącznie benzyna 95 by Jet lub Statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20De

 

P10 sedan 96'

Miasto: nie wiem, wole nie wiedziec :)

Trasa do Niemiec (99% autostrada): 7l (prędkości do 120 km/h)

Polski, pierwszy wlasciciel

125KM

Pb 95

 

Te spalanie moze byc troche wieksze niz 7l, albo troche mniejsze, w kazdym razie na jednym baku przejezdzalem okolo 700km, nie bylo jeszcze rezerwy, troche brakowalo do czerwonego, przy tankowaniu wchodzilo niecale 50. Generalnie jestem bardzo zadowolny, w miescie moge zapomniec o takim spalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek Ł.

GA16DE

P10 Hatchback '96

Maksymalnie: 9,25 l/100km (głównie miasto, bardzo krótkie dystanse, zima)

Minimalnie: 7,33 l/100km (miasto + długa trasa, lato)

Średnio: 8,21 l/100km (Trójmiasto + Obwodnica)

Z Niemiec - 66 kW

Shel V-Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem do Ciebie na Priv od 7 do 9 L/100km

 

wersja 1,6 z niemiec czyli 66kw ale teraz po zmianach w dolocie, wydechu i wałku ssącym

 

Orlen pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie wyniki:

 

P10 1,6 16v REP (90KM) aus Deutchland :), noga lekka tak do 3000 obr/min

 

Lato:

miasto: 7,6 - 7,8 l

trasa: Białystok - Gdańsk - ok. 6 l

 

Zima: (obecnie, mrozy ok. - 10st ):

 

miasto: 8,2 - 8,5 l

trasa - nie mierzone bo na razie sie nigdzie nie wybierałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automaniac

Witam.

a moja PRIMERKA dużo pali.

miasto :

- zima do 15l LPG

- lato 12,5l - 13l LPG

trasa : 8,9l - 9,3 LPG

 

I wszystko na komputerze OK. i gaz 2-letni AUTRONIC też wszystko OK.Nawet reduktor gazu zmieniałem na nowy,ale nic nie dało.Z drugiej strony robię nieraz krótkie odcinki,może to dlatego?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

Silnik GA16DS

Model P10 sedan

Miasto: 10L gazu

Trasa: 7L gazu full obciazenie od 100km/h do 110km/h, 10L gazu bez obciazenia od 160km/h do 180km/h a benzynki nie wiem ile bo nie uzywam:P

Sprowadzony z Niemiec:P

2 dni temu wymienilem swiece kabelki kopulke ciekawe ile teraz bedzie palic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze podpiąć pod tą mini ankietę silniki z serii QG montowane w P11.144 i w P12

 

QG16DE

trasa: 8 - 8,5l/100km

miasto: 11,5 - 13,5l/100km (przed wymianą rozrządu dochodziło do 16,5l/100km)

auto kupione w Polsce w salonie

model liftback

 

w ostatnim tygodniu - miła niespodzianka - spalanie spadło o 2litry na 100km z 13,5 na 11,5

zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje GA16DE REP na pb95

zima miasto w zeszłym roku 11,5l (ciągle krótkie odcinki)

lato miasto 9,5l (ciągle krótkie odcinki)

lato trasa ok 6,5-7 (pełna ekonomia w nodze)

zima miasto teraz 10,5l (nieco więcej dłuższych odcinków i parę zmian w silniku ale sporo korków) ostatnio 120km trasy(80km/h) 280km miasta(korki korki korki) i średnia 9,2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic moja primierką 2.0 td p11 1999r nie moge zejsc w miescie ponizej 9 litrów

a w trasie nizej niż 7,5l.

 

ciekaw jestem jaki jest Twoj styl jazdy

czy bardziej jestes sam sprawca tego spalania czy to auto...

ja tym samym silnikiem mam 8,5 w miescie trasa 6,5 srednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...