Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co prawda poprzednio nie zużyłem całego gazu... teraz też nie... ale mniej więcej dolałem w tych samym momentach i wyszło mi spalanie ok 9l gazu/100km :)

ps: muszę jechać do gazownika jednak, bo gaśnie mi przy wrzucaniu na luz powyżej 100km/h, czasem dławi się, gdy jadę długo jednostajnie powyżej 60km/h i wrzuce na luz (prawie gaśnie, obroty mniej niż 500, ale daję w pedał i odzyskuje obroty)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULI Jak najbardziej wyniki z QG dopisywać do akniety mimo że nie było w nich REP,ale może dowiemy się jeszcze czegoś ciekawego np. jak to było ze spalaniem w przypadku zużytego rozrządu... w towim przypadku bardzo hałasował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maacieq, tak bardzo hałasowal - głównie przy zapalaniu auta ale jak maskę podniosłem też było go słychać - przed wymianą "turbo dziura" w zakresie 2-4 tys. obrotów, mułowaty, spalanie ok 16l/100km i błąd czujnika połozenia wału korbowego i walka rozrzadu.

 

Kolega Grapefruit też ma walnięty rozrząd - wymienia właśnie i jemu pali... chciałbym, żeby mi tyle paliła nyska - dużo mniej niż mi - poniżej 10 w mieście. Taki sam model, silnik, rok prod. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moj nowy nabytek primerka 2,0 slx pali 10 l gazu w trasie przy deptaniu i 11 w meiscie. JAk na te gabaryty i silnik uwazam ze calkiem przyzwoicie :)
jakos trudno w to uwierzyc, zwlaszcza ze trasie pali ci 10 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy nabytek primerka 2,0 slx pali 10 l gazu w trasie przy deptaniu i 11 w meiscie. JAk na te gabaryty i silnik uwazam ze calkiem przyzwoicie :)
jakos trudno w to uwierzyc, zwlaszcza ze trasie pali ci 10 :)

 

przeedytowałem posta:) to byly dane wstepne zaraz z trasy po zakupie:) ale tak czy inaczej jestem zadowowlony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy nabytek primerka 2,0 slx pali 10 l gazu w trasie przy deptaniu i 11 w meiscie. JAk na te gabaryty i silnik uwazam ze calkiem przyzwoicie :)
jakos trudno w to uwierzyc, zwlaszcza ze trasie pali ci 10 :)

 

przeedytowałem posta:) to byly dane wstepne zaraz z trasy po zakupie:) ale tak czy inaczej jestem zadowowlony :D

 

od razu lepiej, w koncu mowimy o gazie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barti122

Moja Primera 2.0 TD z 98 roku spaliła mi 7.5 litra ropy przy dosc dynamicznej jeździe. Na prosztej 140-160km/h a w miescie to biegi przy 3.5 tyś obrotów mniej wiecej zmieniałem. Do tego mam jeszcze ustawiona za duza dawke paliwa, Teraz w tygoniu jade do mechanika aby ustawił mi prawidlowa dawke paliwa wiec mysle ze srednio przy miojej jeździe nie spali wiecej niz 6.5 -7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

moja primerka motor1,8 na 420 km spalila niecale 35l w miescie z wlaczona klima wiec wychodzi niecale 9 :)

 

[ Dodano: Sro 27 Lut, 2008 17:23 ]

a do tego teraz mam przejechane juz 580km na zbiorniku od ostatniego tankowania:) i mysle moze juz podjechac jakby spalila teraz ok 10 to bedzie problem ale jak narazie dzisiaj szla niezle:) jutro tankuje ciekawe ile wleje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barabasz
Moja Primera 2.0 TD z 98 roku spaliła mi 7.5 litra ropy przy dosc dynamicznej jeździe. Na prosztej 140-160km/h a w miescie to biegi przy 3.5 tyś obrotów mniej wiecej zmieniałem. Do tego mam jeszcze ustawiona za duza dawke paliwa, Teraz w tygoniu jade do mechanika aby ustawił mi prawidlowa dawke paliwa wiec mysle ze srednio przy miojej jeździe nie spali wiecej niz 6.5 -7 litrów

 

jakos mi sie nie chce w to uwierzyc

jak piszesz ze krecisz do 3,5k obrotow to dajesz 3ke przy 60km/h 4ke przy 90 a 5tke przy 120. jesli tak jezdzisz dieselem to moze wez sie go pozbadz i kup sobie jakiegos bezyniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barti122

Barabasz,

Tak nie jeźdze na co dzien to były fazy testu samochodu i spalania, wiem ze diesle nie nadaja sie do tkiej jazy ale jestem zadowolony ze przy takiej jezdzie spalił mi tak mało, a tak szybko sie go nie pozbede bo mam go zarejestrowane od miesiaca i musze go jeszcze pol roku trzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burza_wroc

Witam ;)

moja primka p11 1,6 90KM z niemiec ostatnio na trasie wrocław-berlin-wrocław spaliła dokładnie cały bak, czyli ok 8 litrów/100 (770km trasy). Nie jest to wg mnie taki zły wynik, biorąc pod uwagę iż miałem 4 osoby na pokładzie, pełny bak i bagażnik.. średnia prędkość w jedną stronę to ok 130, a z powrotem już oszczędniej-100km/h. Maksymalnie z tym majdanem wyciągnąłem 180/h z tym że za mną zostało duuuużo siwego dymu :] szkoda że przy większych prędkościach widać jak się przechyla wskaźnik poziomu paliwa :/ mój kumpel pugiem 407 1,6 hdi na tej samej trasie spalił mniej niż połowę baku.. :/ a i dla zainteresowanych dodam że nie miałem podczas tej podróży żadnych "niespodziewanych" kontroli ze strony niemieckiej straży granicznej ani też nie widziałem takich kontroli po drodze.. ;) jedyne co to rzeczywiście trzeba przestrzegać prędkości przy ograniczeniach na autostradzie typu 80km/h, bo widziałem zaraz za takim ograniczeniem 5 bmek M5 i miłych panów z fotoradarem w zielonych mundurkach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

moja primka p11 1,6 90KM z niemiec ostatnio na trasie wrocław-berlin-wrocław spaliła dokładnie cały bak, czyli ok 8 litrów/100 (770km trasy).

 

Co to znaczy cały bak, do suchego cale 60 litrow? Te 8 litrów to wydaje się sporo jak na taki silnik... zreszta nawet jesli wyjezdziles cale 60 litrow to wychodzi 7.8

 

Nie jest to wg mnie taki zły wynik, biorąc pod uwagę iż miałem 4 osoby na pokładzie, pełny bak i bagażnik.. średnia prędkość w jedną stronę to ok 130, a z powrotem już oszczędniej-100km/h.

 

Dwa miesiące temu też robiłem trasę do Niemiec i wyszlo 700km na baku, znaczy sie wchodziło niecałe 50, czyli 10 rezerwy. Primera p10 2.0 i co prawda trzy osoby, ale bagaznik pelny.

 

mój kumpel pugiem 407 1,6 hdi na tej samej trasie spalił mniej niż połowę baku.. :/

 

Jak tu nie kupic ropniaka? :)

 

 

Tak przy okazji, nie wiem czy ktos zauwazyl, wiec prosilbym o opinie w tej sprawie. Chodzi o wskaznik paliwa. Wystarczy mocniej przycisnac i kreska jest zaraz nizej, w momencie gdy zaczyna sie jezdzic ekonomicznie wskaznik poziomu paliwa zaczyna sie podnosic! Nie mam na myli tutaj dluzszego odcinka, wystarczy jechac agresywnie (nawet mniej ekonomicznie, pozniej wrzucac wyzsze biegi) kilkaset metrow, kilka kilometrow i wskaznik paliwa spada, po przejechaniu kolejnego odcinka spokojniej, wskaznik delikatnie podnosi sie do gory. Czy ten czujnik jest skorelowany z komputerem i analizuje styl jazdy kierowcy? Dodam, ze to nie jest przypadek, od zawsze tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, nie wiem czy ktos zauwazyl, wiec prosilbym o opinie w tej sprawie. Chodzi o wskaznik paliwa. Wystarczy mocniej przycisnac i kreska jest zaraz nizej, w momencie gdy zaczyna sie jezdzic ekonomicznie wskaznik poziomu paliwa zaczyna sie podnosic! Nie mam na myli tutaj dluzszego odcinka, wystarczy jechac agresywnie (nawet mniej ekonomicznie, pozniej wrzucac wyzsze biegi) kilkaset metrow, kilka kilometrow i wskaznik paliwa spada, po przejechaniu kolejnego odcinka spokojniej, wskaznik delikatnie podnosi sie do gory. Czy ten czujnik jest skorelowany z komputerem i analizuje styl jazdy kierowcy? Dodam, ze to nie jest przypadek, od zawsze tak bylo.
Nikt nie wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy, post o tej treści napisał PMW, nie ja :) Nie wiem, skąd to zamieszanie :)

Pozdrawiam

ajj sry, sam niewiem jak sie to stalo :diabel2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...