Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji, nie wiem czy ktos zauwazyl, wiec prosilbym o opinie w tej sprawie. Chodzi o wskaznik paliwa. Wystarczy mocniej przycisnac i kreska jest zaraz nizej, w momencie gdy zaczyna sie jezdzic ekonomicznie wskaznik poziomu paliwa zaczyna sie podnosic! Nie mam na myli tutaj dluzszego odcinka, wystarczy jechac agresywnie (nawet mniej ekonomicznie, pozniej wrzucac wyzsze biegi) kilkaset metrow, kilka kilometrow i wskaznik paliwa spada, po przejechaniu kolejnego odcinka spokojniej, wskaznik delikatnie podnosi sie do gory. Czy ten czujnik jest skorelowany z komputerem i analizuje styl jazdy kierowcy? Dodam, ze to nie jest przypadek, od zawsze tak bylo.

 

Moge powiedziec tylko ze tez tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zielonka 1,6 p 11 pali 9-10 beny po miescie i 7-8 po trasie pod warunkiem ze nie traktuje jej zbyt brutalnie. twierdze ze to normalne wyniki gazowac go nie zamierzam bo po co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JMNGroup
Jestem ciekaw ile palą wasze autka. Moja Funia na gazie lubi sobie łyknąć, na 32l.(tyle mieści się w zbiorniku) robię ok. 270km większość po mieście. Na benzynie jeszcze nie sprawdziłem. Dodam że Funia to W10 z silnikiem SR20DE.

 

U mnie spalanie praktycznie jest stale (2,0B '99):

trasa: 6,2-6,7 (do predkosci max 120km/h + oczywiscie chwilowe wieksze przy wyprzedzaniu -do 170km/h)

miasto: 7-8

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prima SR20DE na 30l gazu robi od 270-320 km zależy czy trasa i jak cisne czyli ok 9-11l

Na benzynie podobnie ale bardziej zależy od stylu jazdy bo od 8- 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec tylko ze tez tak mam.
No i wlasnie, wydaje mi sie ze ten czujnik jednak jest polaczony z komputerem i analizuje styl jazdy kierowcy, warunki.

 

Prosta sprawa, na autostradzie spalal mi 7 litrow, wiec wskaznik spadal naprawde powoli, nie byl jeszcze na czerwonym gdy zjechalem z autostrady do miasta, w moment wskaznik byl niemal na samym dole miminalnie ponizej czerwonej kreski co zdarza sie u mnie rzadko. Rezerwa sie jednak nie zapalila, na baku przejechalem wtedy okolo 700km, weszlo niecale 50 litrow czyli 10 jeszcze bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec tylko ze tez tak mam.
No i wlasnie, wydaje mi sie ze ten czujnik jednak jest polaczony z komputerem i analizuje styl jazdy kierowcy, warunki.

 

Prosta sprawa, na autostradzie spalal mi 7 litrow, wiec wskaznik spadal naprawde powoli, nie byl jeszcze na czerwonym gdy zjechalem z autostrady do miasta, w moment wskaznik byl niemal na samym dole miminalnie ponizej czerwonej kreski co zdarza sie u mnie rzadko. Rezerwa sie jednak nie zapalila, na baku przejechalem wtedy okolo 700km, weszlo niecale 50 litrow czyli 10 jeszcze bylo.

 

A czy to nie jest, jak nazwa wskazuje - czujnik poziomu paliwa w baku :?: ;) Nie słyszałem o samochodzie, w którym czujnik ten w jakikolwiek sposób uwzględniał styl jazdy (no chyba, że mowa tu o komputerze pokładowym i szacowanym zasięgu).

 

Ja w swoim zauważyłem, że jak cisnę gaz do deski, to wskazówka szybciej spada, ale nie sądzę, żeby jakiś komputer to analizował. Stawiam raczej na wir w baku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest, jak nazwa wskazuje - czujnik poziomu paliwa w baku :?: ;) Nie słyszałem o samochodzie, w którym czujnik ten w jakikolwiek sposób uwzględniał styl jazdy (no chyba, że mowa tu o komputerze pokładowym i szacowanym zasięgu).

 

Ja w swoim zauważyłem, że jak cisnę gaz do deski, to wskazówka szybciej spada, ale nie sądzę, żeby jakiś komputer to analizował. Stawiam raczej na wir w baku :D

 

 

Widzisz sam sobie odpowiedziales, komputer pokladowy uwzglednia styl jazdy, poprzez wyliczanie sredniej na pewnym odcinku, a w nissanie wyglada to tak jakby byl polaczony ze wskaznikiem poziomu paliwa, bo potrafi wskazac rozne poziomy paliwa w zaleznosci od tego kto jak jedzie.

 

Wir wirem, ale wiesz ze swiatlo w lodowce gasnie po zamknieciu? ;) Przeciez napisalem, ze nie chodzi o naciskanie gazu do deski, wystarczy zmienic styl jazdy na bardziej dynamiczny lub szybciej przejechac jakis nawet bardzo krotki odcinek i odwrotnie.

 

Zreszta niewazne, liczylem ze moze ktos bedzie mial jakies konretne informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - nadal kombinując na logikę - masz litr wody w butelce. Załóżmy, że masz wskaźnik poziomu tej wody - i niezależnie od tego, czy chce Ci się pić, czy nie, w butelce nadal jest litr.

 

Czujnik poziomu wskazuje aktualną ilość paliwa w zbiorniku i nie ma sensu uzależniania go od chwilowego / średniego spalania. Co innego komputer pokładowy - on, na podstawie informacji z czujnika poziomu paliwa i informacji o aktualnym spalaniu szacuje Ci, na ile km przy danym stylu jazdy wystarczy to, co masz w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

włączę swoją myśl... w takim razie, jeśli zatankujesz do pełna i będziesz jeździć ostro, to po 10km będziesz mieć wskaźnik na poziomie połowy baku, jeśli łagodnie, to przez 200km będziesz mieć pełny bak... (tak hiperbolizując).

Nie wiem, jak to jest na serio, ale zauważyłem, że wskazówka rano zawsze jest wyżej, jak rozgrzewam samochód na gazie jest deko niżej, później jakby wskakiwała wyżej. Nie wiem, jak to odbierać, szczerze mówiąc... Niby to nie ma logiki, ale :|

Miłego główkowania - może ktoś do ASO zadzwoni? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oktawiusz9

mam nissana primere z 2005 r 2.0 6bieg automat na trasie spala prawie 9litrow na 100 km przy predkosci 120-130 km/h . czy jest to norma dla tego samochodu ? mam tez honde accord 2.0 4bieg auto z 1999r przy tej samej predkosci spala 7.5 l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

dziś ruszyłem do pracy rano... ostro... śpieszyłem się. Wskazówka była nisko, przełączył się na gaz, zajechałem pod pracę, nie wiem, może już omamy wzrokowe, ale mogła się minimalnie podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszarddik1

Możecie nie wierzyć ale moja Primerka P10 2.0D sedan z 1995 roku na trasie przy spokojnej jeździe pali 5,1 l/100 km. W jeżdzie po mieście mieści się w 6 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

ulala... moją primkę koleś ściągał z niemiec, jechał za "tirem" (nie wiem, jak one się nazywają) z 5-ma innymi samochodami 90 - 130km/h) i twierdzi, że spaliła mu ok 5l/100km... więc możliwe. Ale 6 w mieście... eh, to się nazywa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja p11 2,0 td w cyklu mieszanym bo tak to sie chyba nazywa około 7l przy normalnej jezdzie czyli okolo 90-100 km/h kolo 6 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 2.0SR -2000r.

 

* samo miasto ( jazda do 3 km) = 11,5 - 12.0 l.

 

* średnia ( jazda po mieście do 3 km i trasa) = 8,5 l.

 

* trasa ( jazda z prędkością do 130 km/h ,wyjątkowo szybciej do wyprzedzania, zapakowany + klima) = poniżej 7 l.

 

mój rekord na trasie to 5,9 l. - oczywiście jazda całkowicie pod kontrolą w 2 osoby bez bagażu, z prędkością do 100 km/h , bez szarpań, gwałtownych przyśpieszań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 2.0SR -2000r.

 

* samo miasto ( jazda do 3 km) = 11,5 - 12.0 l.

 

* średnia ( jazda po mieście do 3 km i trasa) = 8,5 l.

 

* trasa ( jazda z prędkością do 130 km/h ,wyjątkowo szybciej do wyprzedzania, zapakowany + klima) = poniżej 7 l.

 

mój rekord na trasie to 5,9 l. - oczywiście jazda całkowicie pod kontrolą w 2 osoby bez bagażu, z prędkością do 100 km/h , bez szarpań, gwałtownych przyśpieszań.

 

ile robisz na baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...