Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja Primka 2,0 TD średnio 7,1 L ale głównie na krótkich odcinkach do pracy (nie zdąży się nagrzać), a ostatnio na trasie Śląsk - Tatry i z powrotem wraz kilkoma przejazdami przez Bukowinę Tatrzańską (ostro pod górę i potem z góry jakby ktoś nie wiedział) spalanie na poziomie 5,62L / 100 km w co wcześniej kompletnie nie wierzyłem ale jak widać jest to realne z czego jestem zadwolony :) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1000

No właśnie, chociaż to spalanie wyszło mi na krótkich odcinkach. Może trzeba dokonać regulacji? ale nie znam się na tym a nie chcę jechać do ASO żeby mi kitu nie wcisneli.Czy w waszych P12 można wykasować odległość jaka pozostała do przejechania? Bo u mnie kasuje tylko średnie spalanie a nie chce wykasować odległości jaka została do przejechania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że odległości do przejechania skasować się nie da (przynajmniej u mnie). Nawet jak odłączysz akumulator to i tak wyświetli ci te dane. On po prostu liczy sobie to na podstawie pozostałej ilości paliwa w baku.

Czy masz powymieniane filtry w aucie? Brudne filtry powodują większe spalanie. Z serwisem uważaj lepiej. Ja już tutaj opisałem wizytę w serwisie w Katowicach na Francuskiej:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.zrobiłem ostatnio w ciągu tygodnia ok.1500 km.była to tasa Tomaszów Maz.-Jastrzębia Góra,Trójmiasto,Hel-T.M. obliczając średnie spalanie na podstawie tankowania i licznika kilmetrów wyszło mi 6,4-6,8 litra na 100 kilometrów.Nissan Primera 2,0 TD rocznik 1999,203000 tysięcy przebiegu.klima chodziła cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konin - Łódź (przez Koło). Trasa ok. 280km (w 2str.). Autostrada łącznie ok. 100m, reszta krajowe i osiedlowe. LPG 9,64 l/100km :) Ale w mieście wcześniej zeżarł mi 12l ostrej jazdy typowo miejsciej... ;/

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 98r SR20DE lpg II generacja- ,średnia nóżka od

Miasto 10L do 11L zależy jak się przyłożę

Trasa 8,5 średnio- ale prędkość spora , często latam z Warszawy do Częstochowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio 140 ale cały czas 2 pasy i płynne wyprzedzanie - dużo też zalerzy od jakosći gazu - potrafi wyjść mi nawet 1,5 l gazu na 100 róźnicy przy takim samym stylu jazdy.

Ostatnio polubiłem JETA a wcześniej Shel (ale ostatnio jak zatankowałem na shelu myślałem że bede musiał jej pomagać sie rozpędzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas na BP, ale w Łodzi zatankowałem na Bliskiej i dostał mocniejszego kopa... zdziwiłem się, że Bliska ma lepsze niż BP ;/ mimo wszystko nadal tankuję na BP, jakoś mam obawy... w sumie, zrobię teraz ze 3 tanki na bliskiej - zobaczymy...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Amen77

Koledzy czy to normalne ze moja P12 2003, z silnikiem 2.2 diesel 102kW (to zdaje sie DDTi- auto mam 2dni :P) Pali w miescie 10litrow? Jezdze do 2000 obr. Potrafie na 6ty bieg wejsc nawet hehe , wiec qrcze jak to moze palic tyle co moja 2.0 benzyna 136KM w preludzie.. Mam jechac na diagnostyke silnika? Sa takie warsztaty specjalizowane od diesli. Czy ten typ po prostu tak ma?

 

Ciezko mi w tym watku bylo znalezc informacje o spalaniu mojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dejneks

Po pierwszej dłuższej trasie Wrocław - Ostróda przy spokojnej jeździe 100-120km/h moje Primerka spaliła średnio 6l. W mieście troche gorzej szczególnie w korkach ale tego dokładnie jeszcze nie miałem jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odmulacz1

Witam. :one: Dzisiaj miałem okazje wybrać się wreszcie w trase. Spalanie wyszło 6,6l, średnie jest koło 7/7,1 , :zly: ale w mieście przy dość spokojnej jeździe w korkach wychodzi 9/9,5 :029: troche za dużo jak na diselka. Kupując ją liczyłem na troche mniejsze spalanie :/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CichyBart

I kolejne tankowanie... dziewczyna na placach + małe dojazdy zrobiła ok. 120km (jedynka, max drugi bieg), częste stawanie/ruszanie (jak to na placu...) i wyszło 11/100km :) LPG (w tym trochę klima i tylko miasto, bez tras).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piona32

Bombel,nie sugeruj sie kompem,mi nie raz pokazywał 4.8-5.2,a z tankowania średnia wychodziła np.6.8;8.5 w zależności czy była trasa czy miasto.Odmulacz po mieście letka nóżka potrzebna i bez klimki.ten silniczek nie jest mistrzem oszczędności,to tdi niemieckie ma 1 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GA16DE

próbka około 35Kkm

min 6,39 (puste auto , długa trasa)

max 11,43 (nie pamiętam co robiłem :D)

średnio 8,35

zwykle tankuję na Shellu

z naprawami bez ubezpieczeń wychodzi 46 gr za km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...