Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość odmulacz1
po mieście letka nóżka potrzebna i bez klimki.
:029: Poprzednim autkiem ostro cisnąłem, nissan nauczył już mnie szacunku do pedału przyspieszenia,a i tak w korku pali blisko 10,a klime włączam tylko na początku żeby go schłodzić po wejściu jak jest mocno rozgrzany,po mieście jeżdże raczej z otwartym oknem. Dodam że tankuje głównie na Shelu, nieraz trafie do Orlenu. :diabel2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja P11.144 z silnikiem QG16DE pali jak najęta ok. 11,5l/100km. Nieważne czy w korkach czy normalnie po mieście, czy spokojna jazda czy ostra, czy z klimą czy bez.

Uparła się :) i nie chce palić mniej.

 

Zalewam ja teraz V-Power Racing - i co myślałem, że spadnie spalanie a tu z 11,36 skoczyło na 11,53 - niby nie dużo ale wzrost jest. Także wracam do normalnej 95 - szkoda przepłacać (5,19 za 1 L teraz - szok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielvlv

benzyna, wskazania komputera pokladowego:

 

...4,9 to moj rekord na trasie do 100km/h na odcinku 40km, troche na luzie troche hamowania silnikiem, troche pod gorke, troche z gorki, nie schodzac poniezej 1800obr./min zeby nie obciazac ukladu korbowo tlokowego,gaz dotykalem jak piorko

 

...5,3 l/100km wyszlo mi jak jechalem jak dziadek do 90km/h, nikt nie chcial w to uwierzyc poki sie sami nie przjechali...bylo to na odcinku 20km, innej osobie wyszlo 6,1 ale za bardzo cisnal pod gorke, pod ktora ja sie pozpedzilem wczesniej

 

....10,5 l/100km przy jezdzie autostrada w Niemczech ze srednia predkoscia 137km/h

 

...10,3l/100km miasto

 

mysle ze pali mi rewelacyjnie malo, o ile komputer dobrze podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na trasie Chorzów - Kutno ( ok 250km ) przy prędkościach od 10km/h w korkach, do 170km/h na ekspresówce i autostradzie Częstochowa - Łódź w 3 osoby łyknął 25l LPG :) . Dzisiaj tankowanie po przejechaniu 290km tylko w mieście i non stop na klimie - 39l LPG :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik 1,6l 106km i glownie podróżuje w cyklu miejskim - 9km do pracy i spowrotem, to wychodzi do 9l/100km - oczywiscie z klima zalaczona - przynajmniej teraz na lato.

 

trasa - moze nie byla to zbytio udana trasa - jesli chodzi o eko. jazde - bo przy predkosciach ok 150km/h - to autko spalilo ok 8l/100km - sprawdzone na trasie ok 120km przejechane w 2 ratach.

 

rewelacyjnie nie jest - mialem wczesniej kia shuma 1,5l 88 km i spalanie po miescie bylo do 8l (ale bez klimy), na trasie ponizej, cos kolo 7,5l - trasa sprawdzana np. do chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walnąłem ostatnio rekorda na trasie: 7,62l/100km LPG , Słupsk-Koszalin Jazda jak emeryt ,bo z ciężarna żona w 9 m-cu :) Leciałem tak między 80-100Km/h bez szaleństw. A tak jak cisnę to Słupsk- Kamień pomorski 175 km w 1h50 min to wyszło 9,6 LPG/100km ( świeże dane po zregenerowanym parowniku,własnej regulacji i przyspieszonym trochę zapłonie)( ale 200KM/h na gazie śmiga :diabel2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MefKM mowa o Pb?

 

niop ino - bo gazu nie toleruje, a i moze poprostu nie mam takiej potrzeby (jak max 10 kkm zrobie rocznie to bedzie dobrze)

 

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 09:21 ]

czyli ok 30kkm i pewnikiem zmiana auta - jesli nie przestanie mnie wkurzac, heh i przedewszystkim bron cie bosze nie nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek_2208

witam. moje autko znaczy primka p10 spala ok 6 - 6.5l na 100 km przy mieszanej jeździe. podjazdki itp. w trasie na odcinku 455 km spaliła mi ok 4.8l średnie spalanieto chyba nieźle :D ale predkości nie były satysfakcjonujące tylko do 90km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek_2208

Ja myśle że od stylu jazdy dużo zależy. Jak jeździłem i nie przeciągałem na pierwszych 3 biegach to spalanie było małe, ale jak zacząłem przeciągać to wzrosło i to sporo. Sprawdźcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieście jeżdżę dynamicznie i jat trzeba nie żałuję gazu, tak żeby nie tamować ruchu:-), natomiast na trasie staram sie jeżdzić spokojnie. Tam wystarczająco jest idiotów.

W mieście moja pszczółka bierze koło 8l. A na trasie zchodzi do 5,5l.

Co mnie zdziwiło z klimą wychodzi to samo... No może jest minimalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,ze to głównie styl jazdy i sprawność techniczna auta decydują o spalaniu.Moja żona zawsze mieści się średnio 9.4 lpg a ja 2 literki więcej

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...