Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój najnowszy wynik: Kraków-Łeba 680km na 42litrach czyli 6.2 na 100 i to najlepsze ze w 5 osób, powrót troszke inną trasą 750km i trochę szybciej jechałem wyszło 6,5 na 100. Wynik naprawdę rewelacyjny niestety po Krakowie ciężko mi zejść do satysfakcjonującyh wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Moja primera: 2.0 16V (140KM) kombi, skrzynia automat CVT

 

spokojna jazda: miasto 13 LPG, trasa 10 LPG

szarżowanie :) miasto 14,5 LPG, trasa 10,5 LPG

 

na benzynie nie jeżdżę z oczywistych powodów:) ale komputer pokładowy pokazuje miasto 12,2 l (kłamie w stosunku do gazu o około 1l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio na trasie (autostrada) wyszlo spalanie 7,05 :D A srednio to tak jak kolo avatarka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kochana nyska mnie zadziwia.

Ostatnio wyszło w trasie ok. 6,5 l/100 km z włączoną klimą, zresztą to nie trasa tylko polskie drogi - co wieś to ograniczenie i potem trzeba rozbujać do 120-140 i znowu wiocha...

Ale jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie świruję i rzadko przekraczam 3500 obrotów ale spalanie super.

W mieście ( 2 km w tą i 2 km w drugą stronę ) pali ok. 9,2 - 9,4 i też z klimą.

Zobaczymy co będzie zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fabrice

Moja P11 GA16DE 100 KM (80% miasto) wzięła w ostatnim miesiącu średnio 8,24 L (prędkości do 120), co jest świetnym wynikiem. Silnik 100000 przebiegu, niedojechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CichyBart

Konin - Austria - w jedną strnę 3 osoby, powrotem sam. W obydwie wyniosło minimalnie ponad 8l gazu (8.02, 8.06, granica błędu).

Do Austrii cały czas na klimie, spowrotem 30% drogi z klimą.

Ok 700km w jedną stronę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze 450km i z powrotem. 2 i pół osoby + cały kufer bagaży. Wyszło spalanie 7,2l PB w - z czego 1/2 drogi z działającą klimą. Jazda raczej spokojna ale nie "zawalidroga". W mieście jeszcze dokładnie nie mierzyłem ale wychodzi coś ok. 10-11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam auto WP12 2.2 2003, a to moje spostrzeżenia;

ostatnie pomiary jakich dokonalem;

-auto w pełni zatankowane, dwoje pasażerów oraz około 150 kg ładunku, trasa 326km (autostrada w UK), bardzo spokojna jazda 100-120km/h -komputer wskazywał zużycie na poziomie 4,6l ; po dotankowaniu i kalkulacji (zużycie, a przejechane kilometry) wyszło nawet lepiej! - 4,5l/100km!

-trasa z Reading do Szczecina 1463km, dwoje pasażerów, 150kg ładunku, jazda umiarkowana 120-150km/h spaliłem 85l paliwa, zużycie według komputera 5,7l po obliczeniach wyszło nieco ponad 5,8l

- trasa powrotna; ładunek około 300kg ostra agresywna jazda 140-200km/h, część w korkach, spalanie wyniosło 7,4l/km

-w mieście jest bardzo róznie ale waha się od 6l do 6,5l/km

Uważam, że jak tą pojemność silnika oraz gabaryty samochodu jest to bardzo oszczędne autko (nie zgadzam się z opinią, że auta te mają duże spalanie; moje pomiary wykonywałem kilkakrotnie i jak widać są bardzo zadawalające. )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raffaell

P11.144 kombi 1.8 BRC sequent 24:

Jazda codzienna do pracy i z powrotem 15 km z 4 światłami poo drodze - 9,5-10,5 l gazu.

Komp pokazuje 7,5-8,2 l benzyny

Na trasie zszedłem do 8,5 gazu nie przekraczając 130 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciezki76

Witam.Mój Nissan Primera 1,6 16V slx '92 10 litrów/100km.teraz zmieniłem prace i mam troszke dalej a widzę już,że zejde poniżej 10 litrów.Noga lekka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,2 l/ 100 km w wiekszosci po miescie - wg kompa -8,9 l / 100 km

 

Napisz jak to robisz że 2.0 pali Ci w mieście niecałe 10L bo moja SRi w trasie tyle pali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,2 l/ 100 km w wiekszosci po miescie - wg kompa -8,9 l / 100 km

 

Napisz jak to robisz że 2.0 pali Ci w mieście niecałe 10L bo moja SRi w trasie tyle pali....

Zalezy jak szybko jezdzisz (jesli w miare normalnie (90-120 na DK) to powinno wychodzic od 7-8 litrow. U mnie w kombi i z klima tyle wychodzi. Za to co zauwazylem ze drastycznie wzrasta spalanie jesli sie jedzie juz ok 140-150, pewnie ze wzgledu na duze gabaryty = wieksze opory powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje 2.0 przy spokojnej jeździe też nie przekracza 10 l PB w mieście, zresztą, link pokazuje dokładniejsze info ;)

 

Jeśli zaś chodzi o spalanie na autostradach, to ostatnie wyniki są przy realnej prędkości (GPS) 140 - 160 mk/h, czyli licznikowej 150 - 170 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja miałem w czoraj niezłą niespodzianke na odległości 650km w mieście gdzie 1/5 dystansu z klimą średnie spalanie 7L a na trasie z klimą przy 140-150km/h 7,2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz juz moge powiedziec ile moje auto pali. W miescie przy roznej jezdzie pali okolo 9 litrow. W trasie przy w miare spokojnej jezdzie max do 140km/h pali 7,5 litra. Jestem zadowolony co prawda w miescie mogla by palic troche mniej ale to przeciez 2 litry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 98r SR20DE lpg II generacja- ,średnia nóżka od

Miasto 10L do 11L zależy jak się przyłożę

Trasa 8,5 średnio- ale prędkość spora , często latam z Warszawy do Częstochowy .

 

Dane z przed około 3 miesięcy , ale ostatnio bardziej pomęczyłem i średni wychodzi mi 11,5 lpg na 100km na klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 SRI 2,0l pb miasto 120 km, trasa 440 km - spalanie wyliczone przy tankowaniu - 6,92l :D Jestem w szoku, aha to było w połowie z klimą ale nie przekraczałem 140km.

 

Wcześniejszy pomiar miasto 120km trasa 250km (prędkość 140-160) średnio wyszło 8,3l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:diabel2: Witam znowu.Po pół roku urzytkowania i kilku wypadach mogę poprawić swoje dane jeśli chodzi o spalanie. :P Nauczyłem się w tym czasie odpowiednio te autko traktować, :D A więc tak. Trasa 4 osoby i bagarz przy średniej prędkości 120km/h i klimie okolo 6,3l, przy prędkości 90-100km/h nawet raz zjechałem do 5,8l. W mieście niestety dalej nieciekawie, przy jeździe stylem emeryta wychodi okolo 8,5-9l, ale przy trochę bardziej agresywnej jeździe w korkach i szczycie potrafi wypić ponad 10l ON :zly: Jeżdże w proporcjach 1/3 miasto i 2/3 przedmieścia ;) to średnia wychodzi mi 6,7-7,0l. Gdyby nie to miasto było by nieźle, ale obawiam się że może być to wina przeplywomierza. Pozdrawiam. ;) Dodam jeszcze że ropę cały czas tankuje tylko w shelu lub orlenie, nie leje nic niepewnego :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny trasa. 90-160 kmh z klima. Wynik ponizej 7 l/100 km

U mnie przy podobnych prędkościach, 3 osoby na pokładzie, i pełny bagażnik, trasa 800km spalanie wyszło takie: 6,68l/100km. Przy 700km zastanawiałem się dlaczego mam jeszcze 1/4 na wskaźniku paliwa :) . Dojechałem do 806km, z tym, ze w zbiorniku było jeszcze 6ltr. Jak na razie to nowy rekord mojej Primery w jeździe długodystansowej. Chociaż coś mi świta, że kiedyś spalanie na drogach Suwalszczyzny wyniosło 6,5l/100km...

Natomiast na mieście ostatnio spalanie spadło z dyszki z hakiem do 9,29l/100km, co jest dobrym wynikiem jak na miejskie warunki w których się poruszam.

Pod awatarem jest aktualne całkowite średnie zużycie paliwa. Klikając w nie można zobaczyć więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...