Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja nie wiem co ja mam z moim motorem, ale przy 1,6l silniku jazda ok 9 km do pracy i 9 spowrotem - zaledwie 1 swiatła po droze - mi ten gracior pali 10l/100

 

praktycznie tankuje 50 l czyli co ok 500km

 

niezaleznie czy jezdze po miescie czy przykladowo mialem jakies - ale to ok 30km - trasy

 

przyznaje ze jezdze z wlaczona klima, ale ustawiona na 21 stopni i na najmniejszy nawiew

 

moze trzeba by bylo jechac gdzies sie podlaczyc pod kompa, ale mialem czyszczona przepustnice i wymieniany czujnik polozenia walu korbowego i wtedy wszystko bylo ok, czy w ciagu 4 miechow moglo sie juz wsio rozdupcyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. na trasie we włoszech (autostrada, klima, srednio 140 km/h ale bywało także 180) 7.8l, w Polsce srednio 1/3 miasto (rzeszow) 2/3 teren to okolo 6.7l (bez klimy), przy w miare spokojnej jezdzie, jak dla mnie nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja nowa Niunia (P10 2.0 slx, seryjna) pali 11L gazu (w zgocie z większąścią przepisów) i 14L gazu przy częstym pałowaniu silniczka spod świateł i na trasie :kosci:

Sporo śmigam po mieście (co dziennie do pracy i raz w tygodniu trasa 2x70km :500:

Mniej paliło moje poprzednie autko (Calibra 2,0 8v+lpg) ale ta frajda z jazdy Primerą... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja WP11 2.0 z automatyczną skrzynią biegów pali przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym ok. 9.6l gazu/100km (ostatnio sprawdzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja primerka paliła w mieście ok 12-13 litrów gazu, a teraz zaczęła palić ponad 15l i do tego łyka sporo benzynki. Jedyną rzeczą jaką zmieniłem był przepływomierz, czy to może mieć aż taki wpływ? co można zrobić?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę przepływki robiłem w warsztacie polecanym na forach nissmo - KLUCZ na Łodygowej. Restartowali mi tam 2 razy kompa, w międzyczasie byłem na przeglądzie gazu i też stwierdzili, że jest ok.

Na dzień dzisiejszy komputer pokazuje mi spalanie ok 14-15l benzyny po mieście - wcześniej było wskazanie max 11-12. Do tego faktyczne spalanie gazu sprawdzone w ostatnich dniach to 18,75l gazu i do tego 4l benzyny na 100km.

Plz pomóżcie bo z całkiem ekonomicznej jazdy zrobiło się samobójstwo.

 

P.S.

Czy możliwe jest, że silnik dostaje zbyt bogatą mieszkankę i gazownik może dokonać właściwej regulacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sie czym chwalic ale mojej p11.144 1.8 jeszcze nigdy na trasie nie udalo sie spalic mniej niz 8l/100km natomiast po miescie 9-10l/100km i to przy raczej delikatnej jezdzie...tak ze chyba bez rewelacji :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za podpowiedzi :)

 

DLA POTOMNYCH:

Sonda lambda. Kupiłem sondę uniwersalną Boscha z allegro za 120zł i uchapałem końcówki. Połączyłem z tym co miałem i wszystko śmiga. Całość 20 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel..nie wiem jak Ci sie udaje zejsc ponizej 7l..u mnie ostatnio trasa na autostradzie w niemczech 100-130 i 7,5 l (ale to byla meczarnia zeby tak wolno jechac :/ -na zbiorniku 800 km przejechalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niewiem jak Bombel uzyskuje takie wyniki, moja SRi jak zejdzie w trasie do 8 to już jest bdb w mieście zazwyczaj okolice 12L benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalania są od 7,5 przy bardzo spokojnej jeździe w trasie z prędkościami 90-100 do 12l w mieście na bardzo krótkich dystansach, wszystko na Pb oczywiście w letnie upały klima praktycznie chodziła non stop.

Średnia z przejechanych 6600km wynosi 9,3l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wodzuseba4

moja primerka P11 2.0 TD okolo 10 litrow w trybie mieszanym. Nadal walcze z tym spalaniem. Serwis nie stwierdzil bledow komputera. No ale moze to jednak rozregulowana poma. hm.. jeszcze poszukam przyczyny duzego picia mojej primerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P12

miasto 8,7 do 9,5 zalezy od stylu jazdy...

trasa z malym bagazem ( 150kg ) plus pasazer i wlaczona klima - 6,4l

trasa z pelnym obciazeniem plus przyczepa (jakies 500kg ) wlaczona klima - 8,7l

nie wiem duzo czy malo , ale wydaje mi sie ze na miescie troche za duzo bierze...

 

[ Dodano: Wto 23 Wrz, 2008 16:07 ]

zapomnialem dodac 1.8i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem duzo czy malo , ale wydaje mi sie ze na miescie troche za duzo bierze

Tyle to pali corolla (1,4b 97ps) mojego ojca. Wiec nie zartuj ze to duzo zobacz jak ciezkie masz auto, =<10 to bdb wynik tymbardziej, ze to niezbyt mocny silnik i do tego benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, jest to dosc ciezki samochod, i silnik moglby byc troche mocniejszy....

wczesniej jezdzilem Mazda626 1,8i w hatbacku ( nie wiem czy dobrze napisalem ;) ) i palila mi na miescie 7,2l....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burza_wroc

u mnie ostatnio na trasie wrocław-mielno-wrocław, średnio ok 100/h (w sumie ok 1050km) 6,3l/100 :)

i wrocław-chorwacja-wrocław ( ok 2600km) też około 6,5l/100 :diabel2: i to wiadomo, że z pełnym ekwipunkiem i pasażerami ;) ale dodam, że to wszystko dzięki wymianie przepływki na świeżą ;D, bo wcześniej było ok 8 litrów w trasie, a o mieście to nie wspomnę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera P10 2,0 116KM

Benzyna miasto 10, trasa 8

LPG II gen, miasto 12,5-14,5, trasa 10-11,5

dodam tylko ze mam dość ciężką nogę:)

 

Sporo gazu pije ale juz prawie rok bez regulacji takze jak się parownik wyczysci i filterek zmieni to spalanie powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1,6 łyknęła przez ostatnie dwa tankowania średnio 10L gazu na 100km. Przy podobnej jeździe benzyny paliła max 9L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...