Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Primera P10 2.0 (150KM wg fabryki ;) ) na LPG

na trasie delikatnie 8,5l choc przyznam sie ze tylko raz mi sie to udało :D

a na miescie spalanie dochodzi nawet do 17l/100km :!!:

ale srednio 12,6 to mysle ze nie ma tragedii......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam Primerę kombi 1,6 DE. Ostatnio sprawdzałem ile spala i wyszło mi tak: trasa Bydgoszcz - Gdańsk - Bydgoszcz a następnie Bydgoszcz-Poznań - Bydgoszcz w sumie ok 700 km . Jechałem bardzo spokojnie ok 90-100 km/h. Przyspieszałem dynamicznie a następnie utrzymywałem prędkość ok 100 km/h - spalanie po dolaniu pod korek i przeliczeniu wyszło 5,82 l na 100 km. Następnie zatankowałem pod korek i jeździłem tylko po mieście również bez szaleństw, ostrożnie- spalanie wyszło 7,64 l

Wydaje mi się że jak na 13 letnie auto tej wielkości to jest bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się przywitam i napisze pierwszego posta :P

Pierwsze tankowanie po 400km na trasie Oświęcim - Kraków - Oświęcim i tak codziennie po tankowaniu do pełna wyszło 9.9l/km LPG normalnej jeździe 100 - 120km/h trasa i 10km/h Kraków aka"Korków"

Autko Primera 2.0 16V automat CVT nie wiem jaki to model p11.144 czy w11.144 bo nie wiem czym się różnią szczerze mówiąc :D Instalacja sekwencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypaleniu całego zbiornika gazu wyszło średnio 11L gazu ale w tym czasie stale ustawiałem parownik i blos. Doszedłem do optymalnego ustawienia i dziś tankowałem więc napiszę co wyjdzie po następnym tankowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dwóch tygodniach użytkowania - średnio wg komputera 7,2l

 

cykl mieszany - 40%trasa, 60%miasto,

 

jazda dynamiczna,

 

prędkości na trasie 110-120km/h.

 

niedługo sprawdzę moją Primkę na trasie do Anglii, jestem ciekaw, czy osiągne wynik poniżej 6,2l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 2.0 diesel 1995 - nie mam pojęcia ile spala ale liczę , że się nie rozczaruje Ostatnio miałem Peugeota 306 1.9 D 1994 Wiem , że nia mozna porównywać tych aut ze sobą bo to inna epoka ale spalanie akurat dla zabawy sprawdze :) Pozd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Jeżdżę głównie po Jersey wyspa mała ale bardzo dużo wzniesień i spadków, dużo zakrętów (nie ma, gdzie się dobrze rozpędzić) i jest bardzo wąsko porównać to można do jazdy w "mieście górce" i u mnie spalanie wacha się między 8,4-8,6 myśle, że to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam p10 w 2.0 dlx (diesel)

nie wchodzi mi powyżej 7 l zimą

latem średnio ok 6,2 - a nóżka lekka nie jest

w trasie przy ok. 120km/h - wychodzi ok 5,5

 

ale wszystko zależy z której stacji lałem.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P10 92rok 1.6 Gaźnik troszkę pali..

średnio 12 L gazu - miasto

trasa 8,4 L gazu

Dodam tylko, że nogę mam normalną ani ciężka ani lekka :)

Gazownia ma prawie 4 tys przebiegu i była właśnie regulowana (2 dni temu), wynik podaje już po regulacji, dziwne że taka rozbieżność..

Filtr powietrza nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem z bratem i kolega nad morze. zrobilismy 570km (p11 97r 150kKM). Na całej trasie primerka spaliła nam 42l paliwa. Czyli spalanie na 100km wynioslo 7,5l :)) i to przy ostrej jezdzie, momentami 190 i wiecej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem z bratem i kolega nad morze. zrobilismy 570km (p11 97r 150kKM). Na całej trasie primerka spaliła nam 42l paliwa. Czyli spalanie na 100km wynioslo 7,5l :)) i to przy ostrej jezdzie, momentami 190 i wiecej.

pozdro

 

wariaty;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szkoda ze nie ma tu podzialu na disle i bnezyna/benzyna/lpg :)

 

Mam P11 2.0 TD po miescie pali mi okolo 7.8 - 8.5 czasem pali mi 7.5.

wymienilem przeplywomierz i czuje lekka roznice przy wyprzedzaniu ale nadal jest to mulasta krowa i do tego to spalanie ( w ksiazkach madrych pisali ze srednie spalanie to 6.4.

Jak narazie po wymianie przeplywomierza zauwazylem ze pali mi minimalnie wiecej i minimalnie lepiej przyspiesza

 

przeplywomierz kupowalem a serwisie nissana za 350 zł (sic) wymienialem go sam.

Czy potrzebuje restart komputera czy co ?

 

A moze wina ze takie spalanie i ze jest mulowaty to wina pompy wody (w sensie ze zle zalozony pasek) bo kurcze niby jest to TD ale nie czuje kopniecia przy turbince :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 SRi Benzynka trasa trochę ponad 1000km spalanie 6,6L jazda zgodna z przepisami - jednak da się tym autem osiągnąć niezłe wyniki, ale diesel przy takiej jeździe i tak spaliłby mniej. Muszę jeszcze popracować nad miastem bo żadko schodze poniżej 13L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 SR20 DEH

 

rekord to 10.5 po trasie LPG

miasto 13 -15 L

osttnio 19 L ale po uszczelnieniu węża po wymianie filtra w elektrozaworze spodło do 15L

Kraków korki .....prosta instalka z blosem 0 elektroniki

licząc cene bezyny czy ON to wychodzi 6.5 do 7,5 L a to nie disel i dynamike ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...