Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z podróży do Anglii, 4500km łącznie, 4 osoby + pełny bagaż,

 

prędkości ok 120-130km/h, jedynie w Niemczech średnia prędkość ok 150km

 

wg komputera: 5,9l/100km

wg moich obliczeń: 6,9l/100km

 

martwią trochę duże przekłamania komputera, ale ja nie mogłem się pomylić, wszystkie tankowania skrzętnie notowałem:) ale i tak nie jest źle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Łuków - Wrocław prędkość 120-170 przeważnie 140km/h spalanie 6.9 l :) Jestem w wielkim szoku. Dopiero po hamowni wiem jak jeździć moim cudem. ;)

Większość min kierowców z tych lepszych aut była bezcenna bo moja primcia pięknie się zbiera od obrotów 4100 :) a wiec bieg redukcja na bieg 4 i ogień:) Bardzo jestem zadowolony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdze codziennie do pracy. dystans to 20km rano i tyle samo pod wieczor.

bez względu na temperature. srednia predkosc pewnie gdzies ok.70km/h (są proste co sie tnie 130 a sa krzywe co sie tnie 40).

P10 1,6 slx +LPG (nie sekwencja). pali ok 9 litrów

 

w trasie zeszla poniżej ósemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat odświeżony, to i ja się "pochwale".

P11 2.0 - 17-20l/100km - tylko po mieście :( I nie wiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wodzuseba4

a u mnie cos dziwnego.. cala wiosne, lato, i jesien w granicach 10 a teraz okolo 7.. 2.0 TD(walczylem ze spalaniem) a mi zima pomogla. nie wiem o co chodzi. ale cieszy mnie ze moja primerka tak reaguje na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam posiadam Nissana Primerę p10 1.6 16v slx i pali mi 14 l/100 km benzyny przy bardzo spokojnej jeździe. Czy wie ktoś co może być przyczyną ?

 

Polecam szukajke w dziale "Primera".

 

Sporo tam juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko ostatnio spaliło mi na trasie 8,1 l / 100km gazu :D

W mieście robiąc krótkie odcinki pali mi w granicach 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TD , Zimą po mieście ok. 8l/100km, ostatnio w trasie auto spaliło 6,7l/100km. Osobiście teraz jeżdże dieslem ale taka moja sugestia dla jeżdżących na LPG, jeżeli chcecie żeby wam mało autka paliły to omijajcie stacje BP bo albo kręcą liczniki w dystrybutorach albo gaz do d..y, jeździłem wcześniej Samarą i tankując na BP po kilometrach wychodziło ,że paliła 10l/100km a w tych samiutkich warunkach drogowych po zatankowaniu na małej stacyjce gazowej wychodziło 8l/100km. Nie sądze że ten na małej stacji dokłada do interesu a fakt jest taki ,że ci na tych dużych stacjach chcą za dużo zarobić na szfindlu. I taki przypadek miałem niejednokrotnie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jacob81

Witam, moja primera p10 1.6, 16V (modyfikacje - sportowe walki rozrządu, poprzedni wlasciciel). Spala mi w granicach 22litrow gazu. Z tym ze jezdze tylko do pracy - odcinek 2.5KM w jedna strone. Auto odpalam i jezdze tylko i wylacznie na gazie. Czy to jest akceptowalne przy takim dystansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 litrów 95VPOWER :diabel2: się jeździ a nie czołga :D

 

[ Dodano: Sro 04 Mar, 2009 18:22 ]

jacob81, nie wiem jaki ty masz styl jazdy i jaki gaz(szit) tankujesz ale jak dla mnie to na tą pojemność stanowczo za dużo :| nawet z modami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacob81
11 litrów 95VPOWER :diabel2: się jeździ a nie czołga :D

 

[ Dodano: Sro 04 Mar, 2009 18:22 ]

jacob81, nie wiem jaki ty masz styl jazdy i jaki gaz(szit) tankujesz ale jak dla mnie to na tą pojemność stanowczo za dużo :| nawet z modami...

 

Tankuje na BP lub Shell tylko i wylacznie. Jednak robiac trase dom-korek-praca-korek-dom samochod nie osiaga w pełni nominalnej temperatury (koło 90stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę również to, że jest zima i każde auto wtedy pali więcej

silnik dostaje zimne powietrze to i potrzebuje więcej paliwa, zima najtańszy tuning :one:

mój jak były te największe mrozy wg komputera palił 14,1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...