Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

abram, nie wiem ile zrobie na pełnym baku bo staram się tak tankować zanim " żyd" się zapali. Z moich dokładnych wyliczeń wynika że teraz w zimowych warunkach i krutkie trasy mieści się w 8 litrach ON. Dolewam troche oleju do dwutaktów i tak jakby spalanie odrobine spadło. Dziś lałem i wyszło 7,6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość donn_primerra
Mam pytanko Ile pali primerka 2.0 KAT 16v +LPG ???

przeczytaj od początku temat w którym jestes a dowiesz sie na pewno. ile pali i przy jakiej jezdzie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nyska pali średnio 7-8l ON/100km. W trasie od 5,5 wzwyż :( (a mówili:kup diesla,mało pali :027: ) A jeżdżę jak emeryt:2000-2500 obr. i zmiana biegu na wyższy (czasem tylko jak coś wyprzedzam to na 3 zamknę obrotek) No i od czasu do czasu klime włączam a to też podnosi spalanie ;) No ale ktoś wcześniej napisał że mu nyska pali 22l gazu :kosci: to się lepiej poczułem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jezdze na 98noPb lpg out i pali ok 10l/100km :diabel: przy naprawde roznej jezdzie, odcinka mu nieobca, wg mnie mozliwe jest spalanie ok 9, a i przekonalem sie ze i 14 tez mozna :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mariusz Stysiał

siema ja moja P10 na trasie zchodze do spalania w ktore malo kto wierzy

to jest 6,3 na 100km ale predkosc nie przekracza 120kmh

miasto nie mam pojecia ale pewnie ponad 9l

jazdy ekonomicznej mozna sie nauczyc tylko wbrew pozorom nie jest to takie proste

duzo daje :chamowanie silnikiem i skrzynia biegow jazda bez klimy(tu nawet 1,5l na setke) noi spokojne ruszanie i krecenie silnika do oklo2500 obrotów na minute powodzenia w nauce(ja ucze sie caly czas) :one: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Poznan Białystok, 200 km autostrady predkosc 160- 170 przelot przez wawe,pozniej 120-140 oczywiscie poza terenem zabudowanym-spalanie 8,2l.primera p11.144 2.0 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło przy 20 km po mieście do 100wki/h i w trasie 160-170km/h 80 km przy 4 osoboach i bagażu 8.7 litra ;]

 

Jak na 1.6 to całkiem w porządku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sieniek121233

a moja primerka 2.0 D,w trasie przy umiarkowanej prędkości to ok.5,5,w mieście to nawet 9 a tak średnio to ok.7 litrów ropy,dodam ze raczej pedał mocno cisnę,tak trzeba żeby normalnie się poruszać bo silnik dosyć mułowaty :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem primerkę p10 2,0d paliła ok.5.5l.na trasie,jazda mieszana ok.7l.od dwóch miesięcy jestem posiadaczem p11 2,0td i spalanie tego "cacka"to ok.8,5l.przy jeżdzie mieszanej.Myślałem że coś jest nie tak z pompą lub turbiną ale po przeczytaniu waszych postów widzę że to"bydle"tyle zżera. :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ale w mieście ok 8-9 l na 100km.

Tylko pytanie w jakim mieście - u mnie jedzie sie w ten sposób światła -jedziemy dalej 100 m - światła- jedziemy dalej 100 m - pasy etc.

Przy takiej jeździe nie dziwię się niektórym, co podają nawet 10 l w mieście.

Producent podaje 9l w dieslu. Ciesz się , że nie masz benzyny w takim razie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja P10 1.6 16V pali ostatnio jak smok.Na 36 litrach gazu robie nieco ponad 200-220 km co daje jakies 17-18 l gazu gdzie wczesniej robiłem spokojnie 340 raz nawet 370.Problem pojawił sie od momentu załozenia tłumika "sportowego" wm sport.Fakt autko fajnie mruczy ale coś chyba jest nie tak i wcale go nie deptam jezdze tak jak wczesniej w cyklu mieszanym 50/50.

Co sądzicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków

P10 SR20 DEH chyba silnik zdrowy z P11.144 czarna pokrywa reszta seria

LPG Blos BRC i primityw instalka

strikte miasto 13-14 L czyli 220-230 z 32,5l zbiornik LPG

noneconomic drive czesem deptanie do dechy ,,,myśle że korki i reszta to spalanie w normie jak przeliczyć na Pb czy disla to wychodzi z 6,5-7 l po mieście i pod nogą jest wiecej niż Ropa ,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja w zimie raz wzieła 9,9 l !!!

ostatnio na trasie Kraków - Roznowa na Słowacji wyszło 6,6 l/100 km z 5 osobami na pokładzie i bagaznikiem na full (zalałem Verve)

w sumie średnio wychodzi koło 8-8,5 l w miescie i 7-7,5 na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

821km w tym trochę po Kołobrzegu. LPG 8,7 + PB ok. 4l (trochę pojeździłem na PB, bo dawno nie miał okazji).

ps: LPG obliczone po odjęciu PB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_gmt

skopiuję z innego zamkniętego tematu:

 

P11.144, HB, 1.6 (105 km)

 

- na odcinku 300 km, (Katowice - Wisła - Opole + kręcenie się po okolicach Wisły, Ustronia itp). W tym ok 50 km autostrady (120 - 180 km/h, średnio ok. 140 - 150), 1,5 godz. wleczenia się w korku na odc. ok 20 km (przed Skoczowem) i trochę jazdy po serpentynach, reszta to normalna w miarę przepisowa jazda pozamiejska 60 - 120 km/h. Klima zapięta na ok. 200 km, reszta bez klimy.

 

Spalanie - 5,9 l/100 km...

 

W mieście (odcinki 1 - 3 km, światła etc) 8 - 9 l.

 

Benzyna oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaźyłem źe w P11 2.0 spalanie podnosi się po przekroczeniu 160. Jak jechałem autostradą w jedną stronę testując Vmax i starając się cisnąć 160+, a raczej utrzymać 180 to spalił 10litrów na 100km, jak w powrotnej drodze prędkości były rzędu 140-160 i jeszcze postałem trochę w korku po powrocie to spalanie spadło do 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeru, hmm ciekawe ale dobrze wiedzieć jak oszczednie jechać traske ;-) Mi w mieście silnik 2.0 SRi pali 10,5 , 11 w trasie nie sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

P10 1.6 16v trasa 1100km w jedną strone , prędkości 140-160 km/h , 20% trasy z załączoną klimą , średnia 10l lpg. I jeszcze jedno w Niemczech gaz tankuje się samemu , podobno jesteśmy jedynym krajem w UE gdzie trzeba wzywać obsługe stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 1.6 16v trasa 1100km w jedną strone , prędkości 140-160 km/h , 20% trasy z załączoną klimą , średnia 10l lpg. I jeszcze jedno w Niemczech gaz tankuje się samemu , podobno jesteśmy jedynym krajem w UE gdzie trzeba wzywać obsługe stacji.

nie tylko w Niemczech. Jadąc do Francji wszystkie kraje po drodze mają taką sama zasadę, czyli samoobsługa. U nas mieli to zmienić, ale jak słyszałem na stacji, to poodbno sami właściciele stacji nie chcieli się na to zgodzić, bo boją sie o sprzet, ż eludzie nie będa umieli załaczać pistoleta. W niemczech dodatkowow jest często kartka z napisem w j. polskim przypominajacym Polakom, że trzeba zapąłcić za paliwo. Słysząłem, że w niektórych stacjach nawet polacy muszą wczesniej uiścic zapąłtę a później tankowac. :-)

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 12:17 ]

 

 

pzry tej prędkości to mało ci spaliła, bo ja jadąc non stop (tylko tankownaie) przez 7 godzin z prędkościa ok. 180-200 spaliła mi 12 l. A przez 5 tys km taka jazda spaliła mi tez 2 l oleju :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

Fakt na dystrybutorze była instrukcja po Polsku , jest jeszcze jeden problem, końcówek do tankowania: są dwa rodzaje i wtedy jest potrzebna redukcja żeby zatankować. A co do jakości Niemieckiego gazu LPG to nie zuważyłem żadnej różnicy 350-370 km na zbiorniku ( 40l ale wchodzi wiadomo 35-36litrów ) w Polsce tankuje tylko na SHELL ewentualnie STATOIL. Co do spalania oleju to odpukać narazie nie dolewam ani grama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...