Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsze tankowane:

Przejechane 688km - weszło 45litrów pod korek.Mój Rekord.

Średnia 6,54l. !!!!! Trasa i miasto,też jazda na autostradzie max.140.

A tak przeważnie to pali średnio 7,5l.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanko, czy można jakoś wyregulować silnik aby palił mniej? bo ponad 12 w mieście mi się nie uśmiecha. Jak tak to ile to może kosztować i gdzie to zrobić? Czy to jakiś specjalny salon musi być, czy lepszy warsztat wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mathis5288p

gelo181, sprawdź jaka jest przyczyna takiego spalnia? sterownik wtryski itp musi byc ok. Moze to swiece, zapchany filtr pow. , przewody i wiele wiele innych powodów. Jeśli silnik jest w dobrym stanie to tylko pałując go spali ponad miarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

gelo181 sprawdź w serwisie albo gdzieś gdzie mają dobre "przyłącze" komputerowe ,czy czasem sonda nie pracuje w trybie awaryjnym gdyż jest to najczęstsza przyczyna niezróżnicowanego spalania.

Ale jak pisze mathis5288p wszystko musi być w jak najlepszym porządku z całą resztą od filtrów po przewody ze świecami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja primera P10 silnik 1.6 średnio w trybie mieszanym pali 8.2 l gazu:)

Na trasie udało mi się zejść do 6.8 l gazu. Ale średnio na trasie pali mi 7.5 l. Sądzę że to bardzo mało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem P10 też mi mało paliła ok. 8l LPG, teraz mam P11 i też ją ustawiłem na małe spalanie gazu co spowodowało przypalenie zaworów i konieczność naprawy głowicy. Zbyt mała dawka gazu powoduje większe zużycie powietrza i wzrost temperatury spalania, co doprowadziło do awarii. Ile pali moja P11 widać na spritmonitorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumialosc:) mam takie pytanie ponieważ mam od nie dawna primerę P11 2.0 ze skrzynią CVT LPG sekwencja i moje pytanie brzmi: ile powinna palić tak mniej wiecej prawidlowo moja primerka w miescie i na trasie, poniewaz mam watpliwosci co do wskazan komputera? bo z moich obliczen wychodzi ze pali okolo od 14 do 16 litrow LPG w miescie i na trasie okolo 10 przy 100-110km/h, czy to normalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam P11.144, no to tak powiedzmy ze lapie sie w sredniej ale tak szczerze myslalem ze bedzie miala mniejszy apetyt. Ale cos za cos, wygoda za spalanie:) Dzięki serdeczne ulisses

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 1,6 16V po miescie w okolicach 10,5 minimalnie kiedys mi wyszlo 9,2.

W trasie Warszawa mazury i z powrotem w 4 osoby z bagazami 6,8 średnio jadac 100-130, mometami 170.

Jedyny feler to dziura w okolicy 3500 obrotów przez ciezko jest jezdzic w tym zakresie i przewaznie utrzymuje ponad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 1,6 16V średnio spala 7,8 Nigdy nie mierzyłem poza miastem i w mieście. A co do dziury w okolicy 3500, też to miałem, zmniejszyłem rozstaw elektrod na świecach, i jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Nissana Primerę P12 1,6 kombi. Moje najlepsze wyniki to:

 

autostrada A4 przy spokojnej jeździe 110-120 km/h - 5,9 l/100 km

zwykła droga przy niewielkim ruchu i prędkości 90-100 km/h - 5,6 l/100 km

miasto - 9,7 l/100 km

 

Moim zdaniem do przyjęcia. Staram się jeździć eko, ale auto ciężkie i trochę słabe (109 KM) więc są problemy przy pełnym obciążeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 2.0 TD

średnie spalanie lato/zima - 5,8 - 6,2 l/10 km.

Codziennie dojeżdżam do pracy 6 km w jedną strone, z pozostawieniem i odebraniem córki z przedszkola. Poza tym trochę jazd służbowych w promieniu 10 km. Srednio dwa razy w tygodniu nieco dłuższe trasy. Łącznie ok. 2 kkm miesięcznie. Spalanie do zaakceptowania, choć poprzedni samochód mondeo MK I 1.8 TD spalał w identycznych warunkach nieco mniej. Nie jest źle tylko ten hał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Nissana Primery - jestem w posiadaniu Primerki P11 z 2001r 2.0 TD i przy jeździe w trasie (autostrada prędkośc ok. 120 - 140km/h) spaliła średnio 4,7 - 5.0 litra na 100km to chyba dobry wynik!? Dodam także, że autko było zapakowane rzeczami po sam dach i trzy osoby w środku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odmulacz1
P11.144 2.0 TD

średnie spalanie lato/zima - 5,8 - 6,2 l/10 km.

Codziennie dojeżdżam do pracy 6 km w jedną strone, z pozostawieniem i odebraniem córki z przedszkola. Poza tym trochę jazd służbowych w promieniu 10 km. Srednio dwa razy w tygodniu nieco dłuższe trasy. Łącznie ok. 2 kkm miesięcznie. Spalanie do zaakceptowania, choć poprzedni samochód mondeo MK I 1.8 TD spalał w identycznych warunkach nieco mniej. Nie jest źle tylko ten hał

 

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Nissana Primery - jestem w posiadaniu Primerki P11 z 2001r 2.0 TD i przy jeździe w trasie (autostrada prędkośc ok. 120 - 140km/h) spaliła średnio 4,7 - 5.0 litra na 100km to chyba dobry wynik!? Dodam także, że autko było zapakowane rzeczami po sam dach i trzy osoby w środku. :)

 

Jak Wy to robicie :/ mi w mieście pali 8.0 / 8.5 a w trasie przy 110 / 120 km/h 6.1 / 6.2 , a też mam 2,0 TD i staram się jeździć łagodnie :/ (chyba że to dane z komputera a nie z tankowania :027: jeśli tak to co innego, mi pokazuje jeszcze więcej że pali niż rzeczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bigKriss

miasto: 8,9 - 9,6 l/100km od kiedy jeżdżę EkoDriving;

miasto: 12 i więcej l/100km jak ją butuję;

trasa: 7,5 l/100km przy 4 osobach na pokładzie, pełnym bagażniku i nie szalejąc;

trasa: 6,2 l/100km sam bez bagażu i nie szalejąc;

trasa: 7,8 - 8,2 l/100km butowana na trasie z Koszalina do Łodzi z uwzględnieniem autostrady, też byłem sam bez bagażu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto: 8,9 - 9,6 l/100km od kiedy jeżdżę EkoDriving;

miasto: 12 i więcej l/100km jak ją butuję;

trasa: 7,5 l/100km przy 4 osobach na pokładzie, pełnym bagażniku i nie szalejąc;

trasa: 6,2 l/100km sam bez bagażu i nie szalejąc;

trasa: 7,8 - 8,2 l/100km butowana na trasie z Koszalina do Łodzi z uwzględnieniem autostrady, też byłem sam bez bagażu;

i pod tym mogę się podpisać. Pogodziłem się z ilością spożywanego paliwa, ciesząc się komfortem jazdy, czy z rodziną i bagażami, czy samemu.

 

Pozdrawiam

MarcinM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie

 

Jestem w posiadaniu Primery P12 2003 r. 2,2 dci

Czy możliwe jest spalanie w miescie 8-8,5l/100km

Staram się nie wykrcać więcej niż 2500 obr./min a na 5 biegu można zapomnieć o przyspieszeniu Czy to jest prawidłowe ?

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...