Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie

 

Jestem w posiadaniu Primery P12 2003 r. 2,2 dci

Czy możliwe jest spalanie w miescie 8-8,5l/100km

Staram się nie wykrcać więcej niż 2500 obr./min a na 5 biegu można zapomnieć o przyspieszeniu Czy to jest prawidłowe ?

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

 

 

Bardzo możliwe, ja miałem kiedys Peugota 307 HDI i palił mi 8-8.5 po wawie. Tak ci będzie palil po warszawie, disel ma to do siebie ze dlugo sie nagrzewa i łapie temperature i jak jezdzisz niezbyt długie odcinki to takie spalanie jest jak najbardziej odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11.144 1.6 2001r. spalanie w mieście ok. 8,6 l, trasa 110 km/h - ok 5,4 l, autostrada 130km/h ok 4,8 l/100km. ogólnie nie najgorzej

 

Dobry zart :-)

 

W miescie ok ale na trasie u ciebie czy wieksza predkosc tym mniej pali he he

 

U mnie w miescie ok 9.2 l na 100km, trasa ok 7 l na 100km nie przekraczajac 110km/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P10 2.0D pali (Silnik wolnossący diesel) :

 

- trasa: 5,2 L ON/100 km

- miasto: 7,5 L ON/100 km.

 

Wszystkie filtry powymieniane i bez problemu tyle osiągam.

Na trasie prędkość do 100 km/h.

 

Spalanie niskie, na paliwie odżyłem teraz w porównaniu z tym co miałem wcześniej na benzyniaku Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 1999 rok silnik 1.8.

Miasto ok. 10-12l(zależy jakie buty mam na nogach :)). Trasa hmm? dziś wracałem z W-wy i wyszło lekko ponad 8l. Nie jechałem wolno :) Ale przy normalnej wolnej jeździe (poniżej 110km/h) pali poniżej 6-7l.

Nie wiem czy to dużo czy mło to mój pierwszy Nissan

Edytowane przez markoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam spory problem ze spalaniem mam Primerke p11 z 2000 roku po lifice 1,6 LPG i spalanie gazu 15-16l na 100km, w trasie 12-14l od jakiegoś czasu mam dziwne falowanie obrotów, wcześniej palił mniej, a byłem na ustawianiu obrotów, wymieniłem filtr gazu i już nie wiem co robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11.144 1.8 na trasie da radę zejść do 6l/100km, autostrada 120-150km/h + 100% klima 6,8l

miasto tu gorzej :) Choć jeszcze nie miałem okazji przejeździć 100% miasta, ale miasto + trochę trasy to wychodzi mi 9,5l, więc samo miasto pewnie koło 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

P12 (2002), benzyna 1.6 - wg komputera 11.90 po mieście... Wcześniej jeździłem wolnossącym dieselkiem 1.6, więc jestem w lekkim szoku, ale tłumaczę sobie, że to tylko statystyka i jazda po Wrocławiu (30% czasu pracy silnika to stanie w korkach...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144 motor 1.8 mam ja od miesiaca i dopiero drugi raz zalalem do pelna.Hmm wychodzi na to ze po przejechaniu 400 mil zapalil mi sie zydek,ale co ciekawe wlalem tylko 41 litrow.Tak wiec bak nie ma chyba pojemnosci 60 L.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio osiągnąłem około 9l na sto tylko że i po 140-150 się jeździło momentami ;) teraz w sumie chłodniejsze dni to i silnik wolnej się rozgrzewa a tak to brzęczę do roboty i spowrotem po 10 km to sie nawet dobrze nie nagrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mozecie wierzyc lub nie ale moja primera P11 1.6 16V pali srednio miedzy 7,5 a 8 litrów na 100km. jazda po łodzi. I nie zamulam jej. jezdze po prostu normalnie. Wiec nei wierze w to ze te silniki GA16DE pala 11-12 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP11 1.6 - aktualnie spalanie rzędu 10/100 gazu, spokojna jazda do ok 100km/h po mieście i trasie, max obroty 3000-3500, instalacja gazowa starego typu

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem WP11.144 2000r z przebiegiem 132tysie. Nie powiem forum bardzo mi pomogło w wyborze, siedziałem chyba tydzień i czytałem o Nissanikach, bo miał być passat, vectra, astra itp. Wkońcu zdecydowałem na Primerke kombi.....miała być 1.8 ale skoro miała palić tyle co 2.0 a jeździć jak 1.6 wkońcu trafiłem na 2.0 benzynka;) Po zakupie odrazu tankowanie do pełna i przy kolejnym miłe zaskoczenie - Trasa W-wa--Łódź + jazda po Łodzi wyszło 7,9l. Kolejny zbiornik przejechany przy zużyciu 8,3l także jak tu narzekać, a i przyjemność podczas wdepnięcia przy 140 kucach ;) Cały czas sie zastanawiam z założeniem gazu....przy takim spalaniu, i czy nie szkoda silnika;) Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...