Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 Problem z tylną wycieraczką


siwy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule. Wycieraczka chodzi jak chce, a częściej nie chodzi. Na pracy przerywanej zrobi kilka ruchów i stanie gdzie popadnie. Na pracy ciągłej można powiedzieć, że nie ma reakcji. Na podmiankę wrzucałem drugi silniczek i to samo.

Czy jest jakiś przekaźnik, przerywacz, który odpowiada jeszcze za pracę wycieraczki tylnej ? Czy jest tylko jeden do przodu i tyłu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za dużo do tematu nie wniosę. Miałem podobny przypadek, czas działał parę ruchów i wycieraczka martwa. potem jak się pogmerało manetką znów parę razy i martwa. Okazało się że wymieniłem silnik i pomogło. Przy pinach silnika brakowało jakby blaszki "ścieżki" od "powrotu". wydaje mi się że sterownik wycieraczek jest nad schowkiem pasażera bo tam przy włączeniu czasówek puka przekaźnik. A instalacja między klapą bagarznika a karoserią cała?

IMG_20201024_160128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalacja cała, bo po założeniu innego silnika dzieje się tak samo.

Ale dzięki, zajrzę zobaczę do styków, chociaż rozkręcałem silniczek to wszystkie te blaszki, piny były całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

u mnie też jest problem, ale już mi się pomysły kończą. wycieraczka nie działa, sprawdzone bezpieczniki niby ok, prąd na wtyczce zasilającej jest, ale i tak nie działa. dziś przyszedł drugi silniczek - nie działa. co ciekawe, podłączyłem ten silniczek na ostro pod akumulator i działa, czyli chyba jest sprawny, co to może być? macie jakieś pomysły??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić wiązkę w prawym górnym rogu pod klapą bagażnika. W karbowanej gumowej rurce idzie wiązka przewodów do wszystkich

urządzeń tylnej klapy. W tym miejscu często następują przerwy w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 14:28, jasko122 napisał:

Proponuję sprawdzić wiązkę w prawym górnym rogu pod klapą bagażnika. W karbowanej gumowej rurce idzie wiązka przewodów do wszystkich

urządzeń tylnej klapy. W tym miejscu często następują przerwy w instalacji.

gdyby była przerwa w instalacji to na wtyczce chyba nie byłoby napięcia? sam już nie wiem co o tym myśleć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam twierdzisz, że podłączając bezpośrednio pod zasilanie wycieraczka chodzi, jak więc wynika przyczyna tkwi w instalacji. Instalacja w tych samochodach jest dość skomplikowana np. masa do tylnej prawej zespolonej lampy idzie przez tylną klapę i przerwa w wiązce pod tylną klapą może być powodem niedziałania prawego tylnego światła. Sam to nie dawno przerabiałem. Radzę sprawdzić tą część instalacji. To, że jest napięcie na złączu niewiele znaczy. Styk na przełamanym przewodzie może nie wytrzymywać prądu pobieranego przez wycieraczkę. Jeśli się opierasz na napięciu na złączu, to trzeba to sprawdzić pod obciążeniem np. żarówki reflektorowej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie,

faktycznie, wiązka sprawdzona, okazało się że pod gumową osłoną dwa kable były przerwane - usterka została usunięta, wycieraczka działa - dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...