Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czemu jest taka twarda


dylson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Sprezyny raczej nie sa sportowe(na 95%). Wyjolem jeden amortyzator ale on jest dobry(przod do tylu jeszcze nie zagladalem). Podejzewam ze drugi jest taki sam. Co o tym myslicie? A moze sie myle i amor nie jest dobry? Sa jakies metody zeby go sprawdzic(domowy sposob)? Za wszystkie odpowiedzi bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjnie w primerach wysępowały bodajrze 3 rodzaje twardości spręzyn -moze masz którąś z nich :idea: ?

Ew. w amortyzatorach olej zgestniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie obstawiam ze masz twardsze spręzyny.

Zresztą może nie masz porównania do innych aut, moja neigdyś seryjna prima w porównaniu do taty OCTAVI kombi była bez porównania szytwniejsza, ledwo przód się uginał przy naciskaniu i kłądzeniu się na nim, tył za to uginał sie pare cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą może nie masz porównania do innych aut.

 

Jezdzilem mondeo, carisma, oraz obnizonym i utwardzony golfem i jeszcze kilkoma innymi. Ale zaden nie byl tak twardy. Tu prawie nic sie nie ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- japoniec z krwi i kości :D

Moze w piatek bede na zlociku w lodzi (zapraszam) i bedzie tam tez jedna primerka p10 to zobacze czy tez jest taka twarda. Lotnik wiesz o kogo chodzi :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus

Myślę, że amory są uszkodzone. Najlepiej sprawdzić na trzepakach wszystko będzie jasne. Mojemu koledze kilka lat temu też stwardniało zawieszenie w sunny, tyle że tył no i się wysypaliśmy na takim ładnym długim zakręcie. Jak sie później okazało amorki były zatarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przód jest twardy jak deska do prasowania- trzeba bardzo mocno na błotnik nadusić, żeby się coś ugięło (a to tylko Primera 1.6 ).

A na shock testerze skutecznośc o ile pamiętam 70 %, więc nieźle.

Tył to już inna sprawa - ugina się o kilka centymetrów i jest ciut zapadnięty :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wie moze ktos jakie powinny byc wymiary sprezyny w p10 1.6 z 1992r? Bo ze powinna byc sztywna to wiem ale nie az tak. Moze ma ktos taka sprezyne wyjeta i moze podac mi jej wymiary? Za wszelkie info z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardośc w nyskach to norma, moja podobnie prawie nie drgnie, to na 100% kwestia sprężyn, amorki nic do tego nie mają, ciesz się że nie masz tak jak ja jeszcze do tego obniżonej :twisted: w zimie do d..... jazda po koleinach pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...