Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z głośnikiem


Tomasz_es

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Głośnik w drzwiach od strony kierowcy z przodu przestał grać. Gdzie szukać przyczyny.?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przelotce gumowej wiązki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogą  być 4 powody: uszkodzenie samego głośnika - najbardziej prawdopodobna usterka, uszkodzenie wiązki doprowadzającej sygnał do drzwi, uszkodzenie jednego kanału w radiu, oraz jakaś usterka w zwrotnicy głośnikowej. Najprościej to chyba sprawdzić sam głośnik, Po zdjęciu boczku drzwi sprawdź miernikiem lub nawet baterią 1,5V, ewentualnie po odłączeniu kostki podłączyć do niej inny sprawny głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem z głośnikami. Zaczęło się od jednego teraz nie działają oba. Głośniki działają jak jest powyżej 30 stopni i auto jest moco nagrzane, w sumie to jak rozgrzana jest deska rozdzielcza. Czyli ewidentnie cos niestyka za radiem. Czy są tam jakieś dziwne połączenia czy szukać przy kostce od radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, 

mam podobny problem, z tym że u mnie nie grają wszystkie :]

jak kupowałem auto, z głośników popłynęła przez chwile muzyka, a potem już cisza, poprzedni właściciel mówił, że czasem to radio gra, czasem nie, on nie wie czemu

no to już później nie zagrało ... 

sprawdziłem połączenie wychodzące z radia, jest ok (co prawda nie wpinałem się w przewody z głośnikiem) 

sprawdziłem połączenie ze wzmacniaczem pod siedzeniem, jest ok, sam wzmacniacz też wyciągnąłem i nie wygląda jakby był zalany czy zawilgocony, trochę przykurzony i tyle.

Bezpiecznik od radia też jest ok, po jego wyjęciu odcina zasilanie do radia, nie potrafię zlokalizować bezpiecznika do wzmacniacza (jakoś wydaje mi się że skoro nie grają wszystkie to coś z nim może być nie tak)

jutro mam w planach podmienić radio na jakieś inne i sprawdzić czy to może z radia nie wychodzi sygnał

macie jakieś jeszcze pomysły co może być nie tak ??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

okazało się że problemem był wzmacniacz, nie wiem co w nim nie tak, ale po podmianie na inny zaczęło grać

co dziwne, po podmianie wzmacniacza zapaliły się kontrolni od VDC i SLIP więc to jest podpięte pod jakieś inne systemy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odnowię temat, bo co się okazało, radio pięknie gra, ale nie działa tylny woofer, próbowałem się do niego dostać, udało się nawet odkręcić jeden głośnik, ale z kablami wszystko ok, przy odchyleniu boczku okazało się, że siedzi tam jakaś grubsza elektronika, coś jak dodatkowy wzmacniacz?? ktoś coś może podpowiedzieć ? 

jeden wzmacniacz jest pod fotelem kierowcy (wymieniony), wszystkie głośniki działają, poza tym wooferem w bagażniku, wszystkie kostki wpięte do radia, bezpieczniki sprawdzone są ok.. ktoś wie gdzie szukać przyczyny ??

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...