Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze sprzęgłem, pedał sprzęgła bierze od samego początku.


Bartazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Chciałbym się jednocześnie przywitać bo jestem tutaj nowy a nie potrafię sobie poradzić z autem i mechanikami w moim mieście.

Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu, fajny egzemplarz dla żony, nissana Juke-a z 2012 roku z silnikiem benzynowym 1.6 117KM w manualnej skrzyni biegów 5b, auto po przebiegu 194.000km

Od samego początku, kiedy go kupowałem, przy pierwszym wrażeniu, wchodząc do auta i wciskając pedał sprzęgła, odczułem, że chodzi twardo i ma bardzo mały skok (płytka praca) jego wciśnięcia i przy pierwszym ruszeniu, dosłownie nawet mi zgasł bo przy delikatnym podniesieniu nogi już zaczyna ruszać. Sprzedający stwierdził, że on się nie zna i tak jeździli i że sprzęgło się nie ślizga i nic z tym nie robił. Zastanawiało mnie to, że gość bardzo dbał o auto (serwisował je na bieżąco - duża ilość rachunków) a tu taka "kicha" z ruszaniem i pracą tego pedału. Więc nie zastanawiając się długo, zamówiłem kompletne sprzęgło LUka z wysprzęglikiem i olej 75W80 elfa i oddałem auto do mechanika. Po pierwszym dniu, dostaje telefon z serwisu, że u mnie tarcz sprzęgłowa była 220mm a tą co kupiłem mam 200mm i mechanik mi mówi, że może szybciej się zużyć ale jak nie będę ciągał przyczep i jeździł sportowo to będzie ok? Kurde, przecież zamawiałem po nr vin i dzwoniąc do sklepu i sprawdzaliśmy po nr Luka, że zamówienie jest zgodne z parametrami.

Dlatego tutaj moje pierwsze pytanie:

- czy są dwa rodzaje średnic tarcz do tego samochodu? 220mm i 200mm ? Sprawdzałem w internecie i można kupić takie i takie, dlaczego?

Kazałem założyć taki komplet jak kupiłem z tą 200mm średnicą (bo wszystko pasowało) i kiedy przyjechałem odebrać auto, ostro się wkurzyłem bo nie ma żadnego efektu. Jak auto łapało na sprzęgle od razu tak łapie nada i ten skok jest cały czas taki mały. Dodatkowo kiedy zobaczyłem stare sprzęgło, to mnie zamurowało, bo wygląda jak nowe - na okładzinie są nawet napisy. Mechanicy powiedzieli mi, że jak kazałem wymienić to wymienili ale kiedy pytam się, że nie ma żadnego efektu, dostałem w odpowiedzi, że niektóre auta mają taką pracę sprzęgła i jak docisk będzie się zużywał to będzie pedał brał wyżej. BRAK SŁÓW!

Chcieli kasować za robotę i oddawać auto.

Zapytałem w takim razie a co z pompką sprzęgła, może to jest to?

W odpowiedzi dostałem, że może tak może nie, mogą wymienić ale może nie być efektu.

Dodatkowo jeszcze zauważyłem, ciężką pracę wybieraka biegów, tak jakby coś czasami haczyło przy zmianie biegów (sprawdzali i coś tam opaską mi zrobili twierdząc, że najlepiej wymienić na nowe linki i tą podstawę wybieraka?)

Nie wiem ale brakuje mi już słów, bo miałem już wiele aut a nawet qashai-a z tym samym silnikiem i skrzynią i pamiętam, że sprzęgło i jego pedał chodził miękko i bez problemów.

Proszę, napiszcie, mieliście już podobne problemy?

Może jest ktoś w stanie mi pomóc?

Bardzo dziękuję z góry za zajęty czas i za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie napisałeś ile ma nalatane km , moim zdaniem jak sprzęgło bierze od samego dołu to bardzo dobrze że pedał ciężko chodzi no w końcu nowe sprzęgło oleje czy mały skok nie pamiętam ile go było w moim juke ale chyba nie jakoś dużo . Co do biegów mi tak z rok po zakupie zaczęły ciężko wchodzić najbardziej wsteczny i jedynka ale serwis wiedział że to francuska konstrukcja i coś tam podkręcał przy wodzikach czy co tam jest i wszystko przez 3 lata śmigało bezproblemowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Auto stoi u mechanika już chyba z 5 dzień.

Stwierdził, że dywanik na podłodze mam gruby i ta pompka sprzęgła jakieś 2cm ma luzu więc jak wymienię dywanik i za 250zł tą pompkę to może z 4cm będę miał wyżej to sprzęgło.

(wymienią mi na nowe kompletne sprzęgło z wysprzęglikiem i tą pompkę sprzęgła to chyba już więcej nie ma tam do wymiany nie? To Ja już nie wiem dlaczego w tym egzemplarzu tak od dołu z małym skokiem ten pedał działa a tym bardziej, że mam porównanie bo jeździłem już innym jukiem 1.6 i qashqaiem też z tym samym silnikiem i było normalnie - chyba, że nowe sprzęgło się tak zachowuje i wymieniłem nowe na nowe). W moim poprzednim Fordzie Kudze, jak zakładałem nowe sprzęgło, to pedał działa bardzo ładnie po wymianie tylko to był tdci i dwumasa więc może to inaczej jest... nie wiem.

Zobaczymy jak go odbiorę ale brakuje mi już słów. Chyba będę oddawał auto w ASO do serwisu nissana w Komornikach bo brakuje mi słów już na tych pseudo mechaników.

Dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...