Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość picia277

Mam takich kilka pytan:

-jaka jest kolejność procedur

-ile mogą kosztować tłumaczenia

-ile się płaci za pierwszy przegląd-słyszałem, że więcej :) (bo przeciez nie mniej)

-czy na przegląd samochód może przyjechać na własnych kołach (mimo, że nie jest zarejestrowany?)

-jak sądzicie ile trzeba czekać, żeby można było wreszcie wyruszyc samochodem w drogę?

Z góry dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) najpierw przeglad - koszt kolo 160pln

2) urzad celny - akcyza + znaczki - na zaswiadczenie o zaplacie akcyzy czeka sie tydzien i jest ono potrzebne do rejestracji, ale nie jest potrzebne w skarbowym

- w miedzy czasie tlumaczenia - koszt 120-170pln,

3) urzad skarbowy - skaldasz deklaracje vat24, bulisz 161pln i dostajesz po tygodniu vat25 (tu juz potrzebne tlumaczenia)

4) urzad komunikacji - musisz miec zaswiadczenie o zaplacie akcyzy i vat25 - samo wydanie numerow to tylko ok. 2-3h czekania i 680 pln :( i mozesz jezdzic :)

a po miesiacu musisz jeszcze odebrac normalny dowod (na poczatek dostaje sie tymczasowy)

 

-Co do przegladu - jesli sprowadziles auto na kolach i ma tymczasowe blachy to mozesz na nich normalnie jezdzic wiec nie ma problemu. jak przyjechalo na lawecie no to w teorii nie powinno jezdzic ale chyba nikt Ci glowy nie urwie jak do stacji obslugi podjedziesz :)

-Jak wszystko sprawnie pozalatwiasz to moze nawet juz po 8 dniach :wink:

 

jakbym o czyms zapomnial to mnie poprawcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Adams wyczerpał temat ale dodam o siebie :

- nie zapomnij zrobić sobie we własnym zakresie kilku kopii dokumentów które zostawiasz w urzędach - często a to papieru nie mają a to toner się skończył itp.

- zadzwoń sobie do UC i zapytaj czy znaczki skarbowe (za okolo 18 zl) mają na miejsu - bo inaczej musisz sobie zabrać ze sobą.

- w skarbowym składasz oryginał umowy kupna (oddadzą przy odbiorze vat25)- zostaw sobie kopie w razie kontroli,

- do urzędu komunikacji potrzebujesz również dokumenty z przeglądu w oryginale

U. Celny wydaje czasami szybciej zaświadczenia i jak juz pisałem wcześniej w komunikacyjnym można od ręki załatwić sprawy - powodzenia.

 

Cd przeglądu - jak masz hak to dopłacasz - w sumie około 200 - a samochód jak ma blachy to ma rejestracje i ubezpieczenie - chyba ze przywokłeś go na lawecie? Jak tak to do momentu wydania tablic zapomnij o poruszaniu sie po drogach.

 

A na koniec nie zapomnij o ubezpieczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

Musisz również ubezpieczyć samochód w dniu zarejestrowania. Samochód jak masz nie zarejestrowany na badanie też możesz zawieść na lawecie:)

A deklaracje celną mogą ci wypełnić w agencji celnej koszt ok 20-50zł, powiedzą co ile razy do urzędu skopiować albo skopjują i wylicza ile masz zapłacić i powiedzą za ile znaczki kupić (ale to masz opisane wyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario_k3

Na przegląd lepiej mieć przetłumaczoną umowę. Jak w umowie jest coś zapisane o uszkodzeniu pojazdu (karoserii) to przeląd kosztuje ok. 250 zł ponieważ muszą być dodatkowo sprawdzone punkty geometrii nadwozia. i to kosztuje dodatkowo 94 zł. Bez tago nie zarejestują w Wydziale komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość picia277

Dzieki wielkie za pomocne rady! A powiedzcie, czy jak chcę wrzucic furkę w gaz, to chyba lepiej jest wrzucić ten gaz przed przeglądem, żeby potem go znów nie robić? czy lepiej "przeglądnąć" go tak jak był sprowadzony a potem się dalej z nim bawic? bo z tego co zasłyszałem to montaż gazu wiąże się z ingerencją w dowód rej, co wiąze się z przeglądem i dodatkowym hajsem.

Czy się mylę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, żebyś dokładnie sprawdził tłumaczenie ze stanem faktycznym auta (wersja, silnik itp) i potem na stacji diagnostycznej żeby diagnosta nie zrobił Ci takiego kuku jak mnie. Pomylił sie i wpisał że mam silnik wysokoprężny (a mam benzynę) co zostało wpisane do dow. rej. i tak jeżdziłem kilka dni nieświadomy. Musiałem wracac do diagnosty i robic korekte w dowodzie. Nic to nie kosztowało oprócz czasu ale mam teraz "brzydką" adnotację w dowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Gaz możesz zamontowac później, nie będziesz robił dodatkowego przeglądu w stacji obsługi.

Gazownik daje ci po zamontowaniu instalacji potwierdzenie zamontowania instalacji -"wyciąg z homologacji", na oryginał wyciągu trzeba czekać do 10dni. Druczek jest dla policji jakbyś trafił na jakąś kontrolę przed otrzymaniem oryginału. Z oryginałem i dowodem rejestracyjnym idziesz do wydziału komunikacji, tam gdzie zarejestrowałeś autko, kupujesz znaczek skarbowy - chyba 6zł, nie pamiętam, i wbijają ci na miejscu w dowód, że masz gaz.

Pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jedno

Jak będziesz robił kolejny przegląd - już z gazem - to zapłacisz trochę więcej niż za przegląd samochodu tylko z 1 instalacja. Koszt normalnie to 100zł/98zł/ a z gazem 150zł.

Narka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...