Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana pompy


Gabi06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem z moją mikrusią z awaryjnym silnikiem 1.5 dci. Przy gwałtownym przyśpieszaniu wyskakiwała mi kontrolka czerwona check engine, po paru sekundach znikała. Pojechałam z tym do mechanika, wyskoczył błąd "wypalanie zapłonu na pierwszym cylindrze". Mechanik wymienił wtryskiwacz na pierwszym cylindrze który był uszkodzony, wymienił mi również pompę paliwa oraz zawór egr. Po wymianach kiedy myśleliśmy, że auto już ruszy, kontrolka nadal wyskakiwała a auto znów przestało odpalać. Odpala jedynie na plaka i przy próbie odpalenia wyskakuje błąd DF772. Czy uważacie, że wymiana pompy z czyszczeniem baku pomoże? Dodam również, że auto kupiłam parę miesięcy temu i okazało się przy wymienianiu filtru paliwa, że nie był on wymieniany przez 5 LAT (poprzednie właścicielki zaniedbały)! Ja sama przez nieuwagę nie wymieniłam go od razu, ponieważ to moje pierwsze auto i mechanicy nie mówili nic o wymianie tego filtra aż do chwili kiedy auto stanęło... Proszę o radę, ponieważ nie wiem, czy warto to wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...