Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampka oświetlenia wnętrza nie świeci pełnym światłem


analyzer65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie.

W/w lampka nie świeci pełnym światłem, a tylko że tak powiem "bźdźi" na żółto jakby ktoś ją przyciemnił.

Żarówka nowa, wtyczka, przewody w jak najlepszym porządku. O co zatem może chodzić?

Może jakiś moduł komfortu za to odpowiada, jakiś ściemniacz (takowy na pewno jest skoro po zamknięciu drzwi czy zamknięcia pojazdu, lampka płynnie gaśnie), tylko gdzie tego szukac i czy w ogóle jest to rzeczą wymienną czy może komputer tym steruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdych drzwiach jest krańcówka, sprawdź pojedynczo czy po otwarciu wszystkich drzwi po kolei coś się zmienia. Drzwi otwieraj pojedynczo.

Może styk w jakiejś krańcówce nie jest dokładny i temu ledwo świeci.

Jak będzie to samo to miernik i zmierz jakie prąd dociera do tej żarówki.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę naiwna podpowiedź. Może niedobrana jest moc lub napięcie dlatego tak słabo daje? Powinna być 12 V/5 W w bagażniku 10 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówka jest W5w, taka powinna być.

Sprawdzanie krańcówek nie wiem czy ma sens, ponieważ żarówka słabo świeci zarówno przy otwartych drzwiach jak i zamkniętych (po włączeniu pstryczkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzer65 napisał:

Zarówka jest W5w, taka powinna być.

Sprawdzanie krańcówek nie wiem czy ma sens, ponieważ żarówka słabo świeci zarówno przy otwartych drzwiach jak i zamkniętych (po włączeniu pstryczkiem).

Pozostaje pomierzyć napięcie jak radził  M@reS  jakie dociera do żarówki. Jeśli wynosi 12 V to wina żarówki. Czy tak samo świeci przednia i tylna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzer65 napisał:

W/w lampka nie świeci pełnym światłem, a tylko że tak powiem "bźdźi" na żółto jakby ktoś ją przyciemnił.

Żarówka nowa, wtyczka, przewody w jak najlepszym porządku. O co zatem może chodzić?

Moim zdaniem kupiłeś jakieś marketowe badziewie za 2 złote i się dziwisz, że żarówka ledwo żarzy.

Zerknij na mój post TUTAJ , a się przekonasz, że czasami warto wydać kilka złotych więcej, by móc w nocy zarówno w kabinie, jak i bagażniku, znaleźć bez problemu "igłę"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W5W zamontowane było tam oryginalnie więc kupiłem też W5W (na stacji paliw) i to nie do pierwszego auta i nigdy takiego problemu nie miałem. Dziś zarówkę podmieniłem na drugą W5W (nowa) ale efekt ten sam.

Cos mi się wydaje, że czegoś innego to będzie wina.

Akurat auto nie jest moje i przy najblizszej okazji sprawdzę krańcówki ale nie sądze by to była ich wina bo problem występuje równiez przy zamkniętych drzwiach, a wtedy krańcówki raczej nie mają nic wspólnego z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, analyzer65 napisał:

W5W zamontowane było tam oryginalnie więc kupiłem też W5W

Ja kolego nigdzie nie sugerowałem, by zamieniać W5W na coś innego. Jakość i siła świecenia żarówek o identycznym oznaczeniu różnych firm, jest różna. Na stacji paliw w kwestii W5W na pewno nie kupisz nic porządnego - to element niszowy, więc handlują byle czym. Nawet firmowa LED'a W5W też nie zawsze musi dawać więcej światła od bańki. Sam się o tym przekonałem, kiedy W5W LED Osram'a założyłem do bagażnika. Dlatego zainwestowałem w żaróki Einparts polecone mi tutaj na naszym forum. I stała się jasność.   Pokazałem Ci we wskazanym moim poście, jaka potrafi być różnica świecenia między oryginalnie montowanymi fabrycznie żarówkami, a np. LED o identycznym oznaczeniu. Zerknij na zamieszczone fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu żarówka świeciła normalnie.

Minęło ileś dni, wsiadam do auta które nie jest moje i od razu zauważam problem że świeci nie tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...