Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail 1.7dci CVT


woody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam się z czym "godzić" bo jestem więcej niż zadowolony z osiągów mojego auta :)Nigdy nie zamula i wyprzedza jak marzenie, czego nie mogłem powiedzieć o QQ 1.2 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomkek1912 napisał:

A robiłeś sobie kiedyś test przyśpieszenia? Bo ja takich teścików sporo sobie zrobiłem przez ostatnie 15 lat. Robiłem też wymienne jazdy pomiędzy węzłami A4 na dwa samochody. Robiłem też teścik jak spowolni ciężarówka. Raz jeden samochód z przodu, raz drugi i później gaz do dechy jak zjedzie zawalidroga z lewego pasa i czy ten z tyłu zrobi tego z przodu na ustalonym dystansie czy czasie. To, że ja nie mam qq czy x przez ileś lat nie znaczy, że nimi nie jeżdżę. Jeżdżę. Nie tylko ja mam zajawkę w mojej rodzinie na Nissany i nie każdy jest na forum, mam też kolegów. Nie trzeba jeździć po ileś lat by to stwierdzić i masz rację, że to nic. No i na pewno nie jest tak, że jak producent podaje, że twój x robi setkę w 11,5 sekundy to ty zrobiłeś to w 10,5 czy 10 sekund. Nie, niestety. Tak jak mówiłem qq 1,3 robi 1,2 i mojego pulsara bez problemu. Twój X nie. Pogódź się z tym. 

Nie 10 sekund, a 8! :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Smakor napisał:

Silnik w X ma 270 Nm a w QQ - 260 zdaje się :) Tak poza wszystkim :)

Strach prowadzić takiego potwora :D Nie no żarty żartami, ale X-trail przyspiesza OK. Myślę, że 1,33 to jest dobra zmiana w gamie Nissana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Smakor napisał:

Nie mam się z czym "godzić" bo jestem więcej niż zadowolony z osiągów mojego auta :)Nigdy nie zamula i wyprzedza jak marzenie, czego nie mogłem powiedzieć o QQ 1.2 :)

Ja nie twierdziłem, że zamula, auto z przyśpieszeniem ok. 11 sekund do setki jest lepsze od co najmniej od połowy jeżdżących po Polsce. Piszę, że to co Ty piszesz jest bardziej subiektywnym odczuciem i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. 1,3 jest lepszy, ale w x akurat jakieś kosmicznej przewagi nie daje nad qq 1,2. No chyba, że mówimy o qq w automacie to wtedy x lepszy, ale przepaść to nie jest. Tak jak 1,2 średnio nadawał się do qq moim zdaniem tak 1,3 w x też jest taki sobie. To auto za tą kasę to powinno mieć z 9 do setki, a nie ponad 11. Tyle. Nie ma co się przepychać. Ważne, że jesteś zadowolony. O to chodzi w produkcie, by klient był zadowolony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne marki, taka Kia Sportage mająca dość podobny silnik (na papierze 265 Nm) i większą wagę (+77 kg) od Xa, przyśpiesza w 9,2 s :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkek1912 napisał:

Ja nie twierdziłem, że zamula, auto z przyśpieszeniem ok. 11 sekund do setki jest lepsze od co najmniej od połowy jeżdżących po Polsce. Piszę, że to co Ty piszesz jest bardziej subiektywnym odczuciem i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. 1,3 jest lepszy, ale w x akurat jakieś kosmicznej przewagi nie daje nad qq 1,2. No chyba, że mówimy o qq w automacie to wtedy x lepszy, ale przepaść to nie jest. Tak jak 1,2 średnio nadawał się do qq moim zdaniem tak 1,3 w x też jest taki sobie. To auto za tą kasę to powinno mieć z 9 do setki, a nie ponad 11. Tyle. Nie ma co się przepychać. Ważne, że jesteś zadowolony. O to chodzi w produkcie, by klient był zadowolony. 

No, ale YT pokazuje, że jest 8 sekund!! To już jest ogromna różnica względem danych producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych testach wskazują, że włączone ESP źle reaguje na gwałtowne przyśpieszenie. Na filmie jest wyłączone, eco wyłączone, skrzynia w trybie Sport :) Pytanie czy tak producent wykonuje test :)

Zwłaszcza że 1.6T miał 9.7s :)

Edytowane przez Smakor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Smakor napisał:

W innych testach wskazują, że włączone ESP źle reaguje na gwałtowne przyśpieszenie. Na filmie jest wyłączone, eco wyłączone, skrzynia w trybie Sport :) Pytanie czy tak producent wykonuje test :)

Zwłaszcza że 1.6T miał 9.7s :)

Taka jego rola by źle reagować. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kolor_pl napisał:

W sumie to dobrze, że wszyscy są zadowoleni ze swoich aut ;) 
(ja oczywiście też)

Ja nie jestem. :devil: Ja jestem szybka, a mój QQ zdecydowanie dla mnie za wolny. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie ESP w X'ach automatycznie powoduje wyłączenie systemu TCS (zapobieganie buksowaniu kół przy ruszaniu). Jak dla mnie jest to odczuwalne, że samochód dostaje większego kopa bo nic go już nie ogranicza.

Producent przyspieszenie raczej testuje z załączonymi wszystkimi systemami bezpieczeństwa, kompletem foteli w środku, kołem zapasowym, lewarkiem i innymi pierdołami, które na czas testu także można by zdemontować aby zmniejszyć wagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agnesss napisał:

No, ale YT pokazuje, że jest 8 sekund!! To już jest ogromna różnica względem danych producenta. 

No to cuda jakieś. I producent by się nie pochwalił? Na pewno fabryczny x 1,3 dct? Szczerze wątpię, ale upierać się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomkek1912 napisał:

No to cuda jakieś. I producent by się nie pochwalił? Na pewno fabryczny x 1,3 dct? Szczerze wątpię, ale upierać się nie będę.

Nie wiem, nie znam się, Smakor wcześniej podesłał filmik. :innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.11.2020 o 17:27, agnesss napisał:

1.2 CVT w QQ daję radę sobie fajnie - tak niespiesznie. :jump: Do miasta wystarcza, a w trasie braknie.

OK przyznaję bez bicia, że wygląda to zaskakująco w kontekście danych podawanych przez producenta, ale trzeba jeszcze brać poprawkę na to, że 100km/h na liczniku to nie jest prawdziwe 100km/h zgodne z GPS'em. Zauważyłam, że licznik dość wyraźnie przekłamuje. 

W podobnym filmie QQ nieco szybszy (no jest ciut lżejszy). Ciekawe ile faktycznie ma X do 100...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie wierze w te filmiki. Coś tam jest kombinowane. Nie udało mi xtrailem 1,3 dct nawet zbliżyć do tych 8,2, choć przyznaję, że teoretycznie pierwszą 100 miałem po jakiś 9,9 sekundy więc ponad 1,5 sekundy szybciej niż podaje producent, ale to wszystko. Na wyłączonym esp czy jak to się tam nazywa. No i mamy porę jesienno-zimową, co prawda miałem powiedzmy suchy asfalt. Qq jest szybszy. Robi w mniej niż 9 sekund., ale również poniżej 8 sekund jak w jakimś filmiku nie dało rady (miałem okazję w lecie popróbować) . Wy się tak cieszycie tym momentem, ale ja bardziej jego efekt widzę przy rozpędzonym już aucie gdy trzeba się zebrać do wyprzedzania. Tam widać różnicę i subiektywnie wydaje się bardziej elastyczny od 1,6 przy prędkościach 90-140. Smakor ty masz na co dzień ten samochód to mógłbyś sam sprawdzić. Ja przeważnie mam z przypadku. No i zastanawia mnie ta prędkość maksymalna. 1,6 ma w szerszym zakresie dostępny moment i większą jednak moc. Zamknięcie licznika widziałem tylko na filmiku z pulsarem 1,6, a z qq 1,6 ktoś robił fotkę na forum mając coś pod 220 Jakim cudem ten qq ma ponad 240 licznikowe jak producent podaje ok. 200. X dobiłem do 214 licznikowego z górki. Q miałem 225, pulsarem również na górce 206. Na odcinkach gdzie wydawało się równo żaden z samochodów nie przebił 215 (pulsar 1,2 wiadomo, że nie przebije :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma zrobiony program, bo mnie to nie wygląda na standartowe 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

ciekawe... Focus 1.0 125kM  katalogowo 11.1s do setki, na stronie gdzie jest film z X-trailem Focus  ma ciut więcej... Podobnie Juke ma na filmie 11,7s,  a katalogowo 11.1s.... Mimo wszystko nie wydaje się to możliwy wynik jeśli chodzi o X-a.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Varicella
W dniu 25.12.2020 o 00:14, Smakor napisał:

W podobnym filmie QQ nieco szybszy (no jest ciut lżejszy). Ciekawe ile faktycznie ma X do 100...

 

świeży filmik gdzie jest zmierzone przyspieszenie X-Traila 03.2021

 

157439580_714160889253137_7979001971772197994_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe błąd w druku. On przyśpiesza jak poczciwy QQ 1.2 Ale mi to pasuje

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo przy X-Trailu jak dla mnie jedynym słusznym silnikiem jest 2.0 DCi 177km + CVT a te 9.4sec to całkiem dobry wynik jak na tak duże i ciężkie auto (1.8tony). Wtedy jeździ się wygodnie, przy 140km/h wcale nie jest głośno, można normalnie słuchać muzyki i rozmawiać a jeśli ktoś pisze że przy 160km/h i więcej jest głośno czy spalanie za duże to po prostu nie jest auto dla niego. To SUV rodzinny a nie Porsche Macana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy CVT niestety przy wysokich prędkościach jest głośno, w większości aut, zwłaszcza jak auto załadowane i np wiatr wieje. X nie jest specjalnie dobrze wyciszony. Ostatnio wkurza mnie wyciszenie a raczej jego brak w tylnej części nadwozia, jak jest pusty bagażnik. Może cos z tym zrobię. BTW. Wolę DCT od CVT zdecydowanie. Bardziej przypomina jazdą "normalnym" autem, bo o CVT tego powiedzieć nie można.  Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Dobre CVT daje max power w dowolnym momencie po wciśnięciu gazu. DCT musi redukować - ale nie zajmuje jej to zbyt dużo czasu, CVT tez potrzebuje chwilki aby załapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...