Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotele materiał -> skóra


papa_bizkit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad wymiana foteli ze szmacianych na skórzane. nie ma opcji żeby kupić choćby jeden fotel... szczególnie lewy. Wymysliłem ze kupie komplet skórzany. zastanawia mnie sposób podłączenia. mianowicie u mnie mam wiązkę do maty grzewczej, pewnie do poduszek i do wtyczki pasa. (ten czarno czerwony to dolozylem sobie światełko pod fotel - nie istotne tutaj.) Z kolei jak patrze na fotele elektryczne to widzę jakis moduł... i teraz pytanie czy da rade to ogarnąć żeby i poduszki żyły i fotel jeździł... o ile jak patrzyłem na schemat to chyba by wystarczyło doprawadzić zasilanie i by śmigało. Ktoś próbował?

IMG_0644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Twoje fotele są elektryczne?Kostka żòłta to poduszki,tą druga mniejsza biała to pasy ,i powinna być duża Kostka do ustawienia elektrycznie fotela.Kostki od pasōw i poduszek są identyczne,nie spotkałem innych.Modoł o którym piszesz to pamięć foteli i lusterek,nie spotkałem tego w Nawarze tylko w patach.Jak coś to wysyłaj zdjęcia , pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem że są manualne, mogą być elektryczne.Mozesz kupić elektryczne,ale wtedy trzeba do fotela pociągnąć dodatkowe dwa kable,plus i minus.

Jeśli kupisz te z pamięcią ,tam już jest więcej kombinacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. bo jak patrze na schemat to w navarze nie ma żadnego sterownika dodatkowego. i tak czułem ze tylko zasilanie potrzebne. w sumie nawet jak by w fotelach mial byc ten moduł to pewnie da sie tylko plus i minus doprowadzic. 

Na stronie SE10 nie widać żadnego modułu. wychodzi mi plus do gniazdka na pin 1 i na 2 masa. I wygląda że ma działać...

SE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać,tak właśnie ja robiłem.

Sprawdzę jutro jak to jest z tym modułem pamięci,czy wystarczy plus i minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do fotela z modułem pamięci nie wystarczy plus i minus.Przychodza tam jeszcze dodatkowe masy zasilanie po stacyjce i linia Can, aczkolwiek do ustawienia fotela Can jest nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie bedzie trzeba ominąć ewentualnie ten moduł i podłączyć bezpośrednio do przełącznika. pewnie moduł to jest tylko do fotela kierowcy czyli pewnie w tym co kupię będzie w prawym fotelu. wywalę i bedzie też działało. akurat mam zasilanie podprowadzone w tunel środkowy pod wzmacniacz i lampę dach to plusik będzie z czego wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem fotele, jestem na etapie mycia, szycia, czyszczenia itd. się okazuje ze we wtyczce jest niebiesko-biały +12V i czarny -. przyłożenie napięcia powoduje prace fotela. czyli działa. żółty, żółto-czarny, zielono biały jest do maty grzewczej. przyłożenia napięcia nic nie powoduje (czyli nie grzeje). muszę obadać jak jest w starym fotelu. ale mam nadzieje ze będzie działać, a jak nie to widocznie stary fotel będzie dawcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...