Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wysprzęglanie


Hoover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam całkiem banalne pytanie: czy przed zmianą biegu wduszacie pedał sprzęgła do podłogi czy tylko tak, żeby sprzęgło załapało?

 

Pytam, bo mi znowu coś szwankuje z łożyskiem sprzęgła (po przebiegu kilku tyc. km :evil: ) i szukam przyczyny, a słyszałem że wduszenie pedału do podłogi może mieć wpływ na szybsze jego zużycie.

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zawsze wciskałem do podłogi.

Ale pierwszy raz dzisiaj usłyszałem (od mechanika), że dla sprzęgła lepiej jak się zmienia biegi z pedałem sprzęgła wciśniętym tylko tak, żeby sprzęgło załapało , bo mechanizm mniej obciążony wtedy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zawsze wciskałem do podłogi.

Ale pierwszy raz dzisiaj usłyszałem (od mechanika), że dla sprzęgła lepiej jak się zmienia biegi z pedałem sprzęgła wciśniętym tylko tak, żeby sprzęgło załapało , bo mechanizm mniej obciążony wtedy jest.

 

 

dobry mechanik :D:D

a jak cię uczyli na kursie :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

HOOVER, zapytaj się mechaniora kiedy się wie, że sprzęgło załapało :) Czy poznaje po zapachu ślizgającej się - palącej- tarczy sprzęgłowej :?: dla mnie jego opinia to bzdura.

Jeśli znasz się troszkę na mechanice i sposobie przekazania napędu to wiesz, że do zmiany biegów sprzęgło musi byc rozsprzęglone całkowicie - aby silnik nie napędzał skrzyni biegów, jak nie będzie, dostaną "po tyłku" na początek pierścienie ułatwiające "przejście" z jednej zębatki na drugą a póżniej zębatki przekładni. To kończy się uszkodzeniem i remontem skrzyni. :( Wracając do sprzęgła, jeśli nie będzie całkowicie rozsprzęglone to tarcza będzie się ślizgała, co wywoła tarcie, a w końcu zniszczenie :( A mechanizm dźwigni sprzęgła po to jest żeby go obciążać, łożysko i tak pracuje tak samo a dźwignia odciągająca praktycznie nie ulega zniszczeniu.

Tyle ode mnie

pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wcześniej by mi takie coś do głowy nie przyszło. Moje pytanie wzięło się z czystej desperacji :( , ale o tym już napiszę w innym poście.

Dzięki wszystkim za info. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usłyszałem (od mechanika), że dla sprzęgła lepiej jak się zmienia biegi z pedałem sprzęgła wciśniętym tylko tak, żeby sprzęgło załapało , bo mechanizm mniej obciążony wtedy jest.

 

O ludzie! Co za opinia :idea: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a ja przy zmianie nie wyciskam sprzegła do końca

nie slizga sie one oczywiście

ale nie ma potrzeby wciskać pedał do końca, jak podczas ruszania

zalezy to od indywidualnego przypadku i regulacji w danym aucie oczywiście ....

ale po co rozwierać tarcze sprzegła od koła zamachowego na odległość..... np. 15 mm jak można ją tylko odciagnąc na 2 mm

.... mniej wtedy zyżywa sie docisk sprzegła

... choć zawsze uczyli "sprzegło do końca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polscy specjaliśi ustawiają tak pięknie sprzęgła w naszych nismo żę praktycznie po wcisnieniu 1/3 pedału sprzęgła jest ono w 100% wysprzęglone, głębsze jego wciskanie powoduje tylko i wyłącznie nadmierne złużycie łozyska i słoneczka w docisku...

 

Osobiście ustawiam że sprzegło ma skok minimalny pare cm i chodzi leciutko ale trzeba je do deski depać żeby w pełni wysprzęglić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
...

Osobiście ustawiam że sprzegło ma skok minimalny pare cm i chodzi leciutko ale trzeba je do deski depać żeby w pełni wysprzęglić.

 

I własnie o to chodzi. Dobra regulacja zamiast kontynuowania złego zwyczaju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...