Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Max rozmiary koł do ciezarowek


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MAcie moze jakies dane jaki max duze profile moge wsadzic do navary? obecnie mam 25565R17 no i chcialbym zapodac zimowki ale ze wzgledu na ekonomicznosc i dostepnosc najlepiej wychodza 265/65R17... nie wiem czy wleza i czy w ogole mozna ..sa moze jakies oficjalne tabele nissana na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

hej

 

17cali to 42,5cm wysokości kola

 

opona 255/65 to 16,57cm (profil) czyli razy 2 to daje 33,14cm wysokości na gumie

 

czyli felga + opona = 75,64cm wysokości calego koła

 

w autach terenowych "stosuje" się też opony w rozmiarach calowych podając wysokość razy szerokość np. 31x10 R15

 

31 cali to 77,5cm a 10 cali to odpowiednik 255 (10x2,5)

do tego najmniejsza opona "calowa" to 29"

 

29" = 72,5cm

30" = 75cm

31" = 77,5cm

 

moim zdaniem możesz szukać opon w rozmiarze 30x10 albo 31x10 - nie wiem tylko czy 17 są też dostępne...

 

na 15 to nawet extra wyglądją takie opony...

wsadzanie np. 33" moze wiązaćsiez liftem nadwozia ;)

 

wpisz w googlach "opony 4x4"

 

a uzyskasz mnóstwo linków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szfurcpunk

265/65/17 spokojnie ci wejdą, widziałem w niemczech navare na gumach 285/75/16 i chodziła bez problemu bez przeróbek.

 

Ja natomiast mam pytanie czy ktoś wie czy mogę założyć do navary koła 33" bo navet dealer nie umie mi na to odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szfurcpunk

crensch a na seriach myślisz że zimą może być problem????

bo ja się nad tym mocno zastanawiałem i stwierdziłem, że wkońcu jest jescze dołączany przód, który nie tylko trzeba wykożystać w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jezdzilem juz zima na standardach (wranglery) no i raczej na sliskim na samym tyle nie ujiedziesz (przynajmniej nie daleko)

irytujace ejst ze jak zjedzdiesz ze sliskiego na suchy np parking to bedzie d*pa w 4x4 bo nie wykrecisz przy parkowaniu i trzeba przelaczac na 2

pozatym na pewno przy hamowaniu bedzie inna melodia na zimowkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

Zimą to zakładaj wąskie oponki a nie 33cale bo te w standarcie mają 12.5'' szerokości więc kg/cm2 jest do d*py i będziesz miał w zimie tragedię. Ewentualnie poszukaj 255/80/16 czyli 33/10.5/16 - tylko takie są dostępne tylko MT więc w zimie śmierć w oczach. Na zimę polecam nie więcej niż 225 szerokości - profil dobierz sobie w/g potrzeby do felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

o tym juz pogadaliśmy w innym wątku, asfalt zima też się zdarza :)

 

MT to faktycznie masakra na śnieg ale zawsze można założyć opony zimowe prawdziwe szosówki. Przykładowo

Vredestein 235/70 R16 106 H

Wintrac 4 Xtreme FSL

cena 115 euro za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...