Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

jakie sprężyny podnoszące klapę bagażnika Qashqai J11


gradu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym w swoim QQ zamontować sprężyny na siłowniki tylnej klapy, które powodują, że klapa sama się podnosi po naciśnięciu przycisku. Znawcy tematu wiedzą o co chodzi a ci co nie wiedzą mogą coś takiego znaleźć w znanym portalu aukcyjnym poszukując czegoś takiego  jak "otwieranie bagażnika sprężyna" itp.

Jakie sprężyny macie w swoich QQ, bo wybór spory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DINO napisał:

Zielone 

kolor ok. A pamiętasz może wymiary tej sprężyny? Jak sobie radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie kiedyś w Bravo i fajnie podnosiło, ale żeby zamknąć to trzeba było dość mocno klepnąć klapą.

Zobacz https://nuovabravoklub.pl/  może tam podpytasz jak to się nazywa i gdzie kupić.

Tylko czy to będzie działało w QQ to nie wiem, bo u nas siłowniki są bardziej pionowo i siła ściśniętej sprężyny będzie działała bardziej w pionie, a przydałoby się coś co by dolną część klapy pchnęło do tyłu.

W samochodach HB klapa jest bardziej poziomo i ułożenie siłowników powoduje ,że sprężyna odpycha dół klapy do góry ale i jednocześnie do tyłu powodując jej otwarcie.

No ale to trzeba spróbować, choć wydaje mi się ,że to nie zadziała, tzn. ciężka klapa do uniesienia ( mniej więcej do poziomu) to mocna sprężyna, a to będzie trudne do zamknięcia.

Życzę powodzenia i daj znać jakie wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w J10 mam zamontowane  SZ 8010.20 x 032 (zielone). W lecie jest ok ,ale w zimie czasami trochę trzeba pomóc. Myślę że lepsze byłyby niebieskie SZ 8020.20 x 032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...