Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie - dziwne zachowanie


wsadi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dosyć poważny problem z ogrzewaniem. Ustawiając pokrętło na LO wieje chłodem natomiast wystarczy podnieść temperaturę o jeden "poziom" wyżej, czyli do 16,5* i dmucha ciepłem na max. Nie ma regulacji pośredniej. Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo cześć,

masz unieruchomioną przynajmniej jedną z czterech klap kierunkowych. Zrób test automatyczny układu wentylacji (jeśli masz manipulator elektroniczny - nie napisałeś jaką masz wersję samochodu). W załączniku zdjęcie jeden z takich klap. 

IMG_0003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wsadi napisał:

Witam,

mam dosyć poważny problem z ogrzewaniem. Ustawiając pokrętło na LO wieje chłodem natomiast wystarczy podnieść temperaturę o jeden "poziom" wyżej, czyli do 16,5* i dmucha ciepłem na max. Nie ma regulacji pośredniej. Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Zanim zrobisz test, wiedz jedną rzecz. Z nieznanych mi przyczyn chyba wszyscy producenci samochodów z automatyczną klimą uznali parę(naście/dziesiąt) lat temu, że najniższa temperatura, jaką człowiek chce mieć w kabinie, to okolice 16-17°C. Ja się z tym nie zgadzam i jesienią lub zimą na krótkich dystansach lubię mieć w aucie np 10°C. I z tego co rozumiem, Ty również.

I już tłumaczę dlaczego takiej temperatury mieć nie możemy. Ustawienie pokrętła lub suwaka na najniższą nastawę, oznaczoną LO lub nie, powoduje wpuszczanie powietrza z zewnątrz, omijając nagrzewnicę, bez względu na to jaką temp ma to powietrze. Przy założeniu, że klima jest wyłączona. Natomiast kolejny klik suwaka lub pokrętła powoduje, że system będzie próbował nagrzać wnętrze do zadanej temp, czyli np 16,5°C. Przy założeniu, że wnętrze ma np 8°C, a silnik jest rozgrzany, system będzie bardzo agresywnie dogrzewał, zwłaszcza na początku. Więc nic dziwnego, że bucha gorące powietrze, bo trzeba dogrzać ponad 8 stopni różnicy. Jeśli ustawisz te 16,5°C przy zimnym silniku, to nie poczujesz tego gorącego powietrza z prostej przyczyny - system próbuje buchać gorącym powietrzem, ale go jeszcze nie ma i dopiero stopniowo będzie jego temp się zwiększać.

Jeśli wszystko się zgadza, to ogrzewanie w Twoim aucie działa niestety prawidłowo, a ja mogę jedynie powitać Cię w klubie ludzi niezadowolonych, którzy jesienią i zimą mają w aucie albo za zimno, albo za gorąco... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popeye akurat jesteś w błędzie i źle piszesz. Nigdy nie narzekałem na ogrzewanie w pacie, zawsze wszystko było w porządku czy to jesienią czy zimą. Rozebrałem całą deskę, dobrałem się silnika od regulacji klapy od strony pasażera (test wskazywał, że on jest winowajcą). Rozebrałem go, wyczyściłem złożyłem do kupy podłączyłem i zacząłem testować jeszcze raz i du#a... pojawiły się błędy od silnika klapy pasażera i szyny can. Rozebrałem silnik od strony pasażera, wyczyściłem złożyłem - kolejny test i to samo.. Silniki po podłączeniu na krótko pracowały idealnie więc je wykluczyłem, ale cały czas dręczyła mnie sprawa błędów szyny can. Okazało się, że jak ostatnio wyciągałem panel klimatyzacji aby wlutować lampki to podczas wpinania kostki podgiął się jeden z pinów - on siał spustoszenie. Wyprostowałem go wpiąłem kostkę, zrobiłem test i wszystko cacy więc temat uważam za rozwiązany :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wsadi napisał:

Popeye akurat jesteś w błędzie i źle piszesz.

Ale gdzie dokładnie jestem w błędzie? Mój wywód wcale nie przeczy Twojej usterce.

Jeśli po naprawie masz różnicę i wszystko działa jak przedtem, to ja się cieszę. Ale to nie znaczy, że system nie działa tak jak to opisałem. A jeśli uważasz, że tak nie działa to opisz proszę. Albo wskaż gdzie dokładnie jestem w błędzie. Chętnie zrewiduję swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy w qq j11 występuję elektryczna nagrzewnica.? Znalazłem takie coś na allegro. Znajomy mechanik w swoimi qq j10 taka na czy w j11 też występuje?     https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-elektryczna-2714300a03-qashqai-ii-j11-9978154678?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariulek napisał:

Witam. Mam pytanko czy w qq j11 występuję elektryczna nagrzewnica.? Znalazłem takie coś na allegro. Znajomy mechanik w swoimi qq j10 taka na czy w j11 też występuje?     https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-elektryczna-2714300a03-qashqai-ii-j11-9978154678?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook. Pozdrawiam. 

To dział Pathfinder'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apsik napisał:

To dział Pathfinder'a.

Przepraszam zapędziłem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...