Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z rozrusznikiem - jaki koszt naprawy?


Gość Darek80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio zepsuł mi się rozrusznik w moim sunnym. Znajomy mechanik ocenił (bez rozkręcania rozrusznika), że padły szczotki. Do pewnego czasu udawało się go odpalić gdy podczas odpalania stukało się w rozrusznik (np. kluczem do kół). Ale teraz całkiem padł... i pali tylko na pych. Znajomy ocenił, że od tego walenia w rozrusznik mógł paść wirnik rozrusznika, który jest dość drogi... Moje pytanie brzmi czy opłaca się naprawiać taki rozrusznik czy może kupić jakiś używany po regeneracji???

 

I jeszcze jedno pytanie. Chciałem zakupić szczotki ale w sklepie powiedziano mi że w sunnym montowano dwa rodzaje rozruszników i trzeba przynieść części ze sobą to wtedy dobiorą... Czy ktoś wie może coś więcej na temat rozruszników jakie montowane były w Sunny 95r., 1.4 16V - wersja niemiecka 75km?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raveland

szkoda bylo twojego stukania

ja mialem to samo skonczyly mi sie sczotaki inie mial sily krecic za wymiane zaplacilem 60 albo 80 zeta ze szczotakmi oczywiscie

 

a moze tobie sie poprostu szczotki zawieszaly a teraz naprawde padl tak jak mowi mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje stukanie okazało się zgubne w skutkach gdyż spowodowało to (jak stwierdził mechanik) uszkodzenie elektromagnesu. Całkowity koszt naprawy (szczotki+bendiks + regeneracja stojana(nie bardzo wiem na czym miało by to polegać?)) wyniósł 180 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha a ja mam taki rozrusznik i to w stanie calkiem si - 100 pln kompletny z elektromagnesem i nie stukany mlotkiem jak jestes zainteresowany to pisz na s900@o2.pl Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...