Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

QQ J11 2018/2019 - TPMS - zamienione - czy mozna skalibrowac na nowo


LukaszZarembaOtw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

podczas wymiany opon panowie chybna zamienili felgi, bo system TPMS pokazuje przód-tył-przód-tył zamiast Przód-przód i tył-tył.

czy można to jakoś samemu skalibrować na nowo czy musze zamienić spowrotem koła?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co pisali tu koledzy odbiornik łapie tylko czujnik przy kole które ma przy sobie więc powinno się samo przestawić po kilku/nastu/dziesięciu kilometrach. Co ciekawe w Suzuki Swift, które mam podczas pompowania od razu pokazuje ok. Widocznie nieco inaczej jest to rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Smakor napisał:

Zgodnie z tym co pisali tu koledzy odbiornik łapie tylko czujnik przy kole które ma przy sobie więc powinno się samo przestawić po kilku/nastu/dziesięciu kilometrach. Co ciekawe w Suzuki Swift, które mam podczas pompowania od razu pokazuje ok. Widocznie nieco inaczej jest to rozwiązane.

czyli po jakims czasie wskazania powinny sie poprawic?

BO na stacji po wymianie opon na zimowe, zapompowałem przód 2,4/2,4 i tył 2.2/2.2, natomiast komputer pokazjue mi tak:

 

Przód:  2.4/2.2

 

Tył 2.2/2.4

 

Powinno sie to za jakis czas poprawic samo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszZarembaOtw napisał:

BO na stacji po wymianie opon na zimowe, zapompowałem przód 2,4/2,4 i tył 2.2/2.2, natomiast komputer pokazjue mi tak:

Przód:  2.4/2.2

Tył 2.2/2.4

Gdybyś oznakował sobie felgi i poprosił by po przekładce opon koła wróciły na swoje miejsce, to nie miałbyś problemu. Ale spoko - trochę pojeździsz, to czujniki zaskoczą, ale może to trochę potrwać. Profilaktycznie możesz im też zaserwować kalibrację z poziomu kompa pokładowego.
Zerknij TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LukaszZarembaOtw napisał:

Witam

 

podczas wymiany opon panowie chybna zamienili felgi, bo system TPMS pokazuje przód-tył-przód-tył zamiast Przód-przód i tył-tył.

czy można to jakoś samemu skalibrować na nowo czy musze zamienić spowrotem koła?

 

 

nie jest to możliwe. Zauważ, że wentyle nie mają kolorowych oznaczeń, a także instrukcji milczy na tem temat.

Tu nie ma centralnego odbiornika - to wh mnie jest o wiele lepsze rozwiązanie. Masz odbiorniki w każdym nadkole dzięki czemu nie masz problemu by pamiętać jaki kolor wentyla i nie trzeba wczytywać/programować nowych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem coś na ten temat, raz pomyliłem i raz testowałem opony z dużą różnicą ciśnień na zamiance. Za każdym razem przestawiało się maks po kilku/nastu kilometrach/ kilkunastu minutach. Jak zamienie opony na zimówki gdzie na felgach nie mam czujników to również kontrolka odpala się najpóźniej po kilkunastu kilometrach/ minutach. Chyba zrobie jeszcze test dwie opony z czujnikami, dwie bez i zamienione. Tak czy inaczej niezależnie od czasu, każdemu w końcu powinno się przestawić.

Nie myślałem kiedyś, że ten temat osiągnie tyle wątków i postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...