Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0045(13) - max obroty silnika 3000, brak mocy ?

Recommended Posts

Witam , borykam się od niedawna z błędem P0045(13) , , kolejny błąd to P0235(12) , objawy to duży spadek mocy praktycznie brak i sionik nie wkręca się na obroty , max 3000 obr/min.

Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika auto wraca do normy , choć zauważyłem że od czasu do czasu podczas energicznego przyspieszania występuje takie pływanie , nierównomierne przyspieszanie auta pomimo wciśnięcia na max pedału gazu .

Screenshot_20201130-175239.jpg

Screenshot_20201130-175239.jpg

Edited by katazipen

Wygląda to na problemy ze złączami elektrycznymi elementów sterujących turbosprężarką. Załączyłem Ci opis diagnozy tych błędów z serwisó wki T31.

Więcej nie poradzę bo na oczy nie widziałem tego silnika i tego turbo, ale przyjrzałbym się wszystkim złączkom z okolic turbo.

Tak jak opisuje instrukcja sprawdź masę odpowiednich pinów w złączach, zmierz rezystancję czujnika w turbo itp.

ECR_P0045_P0235.pdf

@gkowal , właśnie od tego zacznę , od sprawdzania kostki dużo ich nie ma chyba trzy , ale muszę poszukać , tylko jeśli chodzi o kostki to dziwny objaw bo jeśli np: będą to przewody albo ich połączenie to dlaczego wszystko wraca do normy jak zgaszę silnik i ponownie go uruchomię jak ręką odjął ?

12 godzin temu, katazipen napisał:

dlaczego wszystko wraca do normy jak zgaszę silnik i ponownie go uruchomię jak ręką odjął ?

objaw jaki odczuwasz to przejście pojazdu w tryb awaryjny. Nissan przełącza się w tryb awaryjny po odczytaniu jednego błędu z części czujników, ale 'check engine' jest podświetlony po 2 błędach. Przejście w tryb awaryjny to ograniczenie maksymalnych obrotów i trybu pracy przepustnicy. Tryb awaryjny zawsze jest wyłączany po zgaszeniu silnika i uruchamiany ewentualnie jeśli błąd wystąpi ponownie.

@Eloar ok , dzięki za info .  Ile jest tych czujników Turbo i gdzie mniej więcej są umieszczone . Ostatnio wymieniłem sondę lambdę ( niepotrzebnie ) , i widziałem chyba czujnik temp, wkręcony w kolektor  . Czy są jeszcze jakieś ( podejrzewam że kilka) , tylko gdzie i jakie ?

A może problem leży w Turbinie ? 

Znacie jakiegoś dobrego mechanika z okolic łodzi ? Piotrkowa Tryb. ?

• 6 months later...
GrogR

Cześć katazipen,

Czy udało się naprawić? Jeśli tak to w jaki sposób?

katazipen

Nie , żona jeździ i u niej wszystko działa , ale jak ja wsiądę to gaz do spodu i błąd się pojawia , dzieje się tak jak trochę pociśniesz gazem .