Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ostrzeżenia dzwiękowe przy niskiej temperaturze


ramstad

Rekomendowane odpowiedzi

W Nisanie Note E12,  1,2 2016 r benzyna wersja Acenta Plus włącza się ostrzeżenie - powiadomienie dźwiękowe. Dziesięć sygnałów długich i pięć krótkich. Serie sygnałów następują co ok 5 minut.Ustaliłem że to jest związane z temperaturą zewnętrzną wykazywaną na  pulpicie. Gdy temperatura spada poniżej +4 st C ikonka śnieżynki miga włącza się sygnał powiadomienie dźwiękowe i powtarza się cyklicznie.Przy temperaturach powyżej + 4 st C sygnał nie występuje. Wcześniej powiadomienia dźwiękowego nie było. Jeżdżę tym samochodem druga zimę. Może to się daje wyłączyć. Może przez przypadek coś włączyłem. Ustaliłem że to powiadomienie pojawia się również przy wyjętym kluczyku po otwarciu drzwi oczywiście przy temperaturze poniżej +4 st C. Nie miałem sposobności sprawdzić przy temperaturze poniżej - 4 st C. W instrukcji obsługi nic na ten temat nie znalazłem.To trochę przeszkadza i rozprasza podczas jazdy. Proszę o pomoc.

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Note ale powinno byc podobnie jak w innych Nissanach,
 w moim T31 jest jak na zalaczonym obrazku, sprobuj wejsc w ustawienia komputera
i poszukac w zaznaczonych opcjach,
na wszelki wypadek sprawdz w swojej instrukcji, powinno byc
Setings > Alarms > Low Temp
ale moze sciezka dostepu jest inna

low-temp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zaskoczony bo mam to samo auto a takich cudów nie ma. Może jakaś usterka ujawnia się w tej temperaturze.

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 16:51, kaju991 napisał:

Siemandero Wszystkim

Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedz..

W swoim komputerze mam ograniczone możliwości wyświetlania, ustawiania takie jak: bieżące zużycie paliwa, średnie zużycie paliwa, zasięg jazdy, średnia prędkość, czas jazdy i  ustawienie systemu TPMS. Nie wiem jak ewentualnie znaleźć funkcje które podajesz. Chyba nie obędzie się bez wizyty w serwisie. Tym bardziej że jak zauważyłem z wyświetleniem temperatury też coś się dzieje. Dzisiaj było ponad + 10 st C a przez długi czas wyświetlana była +3 st C.

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...