Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie tablicy bezpiecznik


zako7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam Was.

Kupiłem Nissana Note w którym mam problem z nie świecącym oświetleniem tablicy rejestracyjnej, w instrukcji obsługi próbowałem odnaleźć bezpiecznik, ale nie mogłem go odnaleźć, mam prośbę: możecie mi podpowiedzieć który to jest i w której skrzynce.

Z góry dziękuję za pomoc.

pzpr Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze coś nie działa oprócz światełka oświetlenia tablicy? Bo jeżeli tak to mogły zostać przerwane kable lub kabel w przelotce gumowej po prawej stronie. W komorze silnika jest skrzynka bezpieczników. Tam poszukaj "tail lamp" Są chyba  dwa - sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tyłu wszystko świeci, wycieraczka działa, mogę rozumieć że oświetlenie tablicy jest wspólnie z innym elementem np. światła tylne i nie jest rozpisane w instrukcji jako osobne zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi coś być źle. Na tej samej wtyczce na klapie bagażnika jest zasilanie świateł oświetlenia tablicy jak również swith (przycisk) otwarcia klapy. Można by przypuszczać że skoro klapa się otwiera, kabel masowy jest dobry. Czyli przerwa jest na plusie? Należałoby zdemontować tylną blendę, lub bez montażu rozpiąć wtyczkę (3 pin) i podpiąć zasilanie zewnętrzne. Będzie wiadomo czy oświetlenia na blendzie działa? Jeśli świeci to znaczy poszedł kabelek w przelotce. Raczej bezpieczniki są wspólne z innymi światłami więc brak by było innych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...