Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny-1


Gość Erazm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem starego Sunny-1 .W związku z paroma usterkami w elektryce poszukuję schematu instalacji elektrycznej oraz alarmowej (ponoć jest jak powiedział poprzedni właściciel) .Nic nie wiem także o tym ile to pali benzyny i w ogóle nic nie wiem o tym samochodzie gdyż dotychczas jezdziłem tylko polskimi pojazdami.Czy warto go zagazować?

Jest to Nissan Sunny-1 z 1990 roku pojemność 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model code FMLN13LQ

Internal color K - CHARCOAL GRAY

External color 463 - GRAY METALLIC

Production year/mon 8909

Model start year 8606

Model finish year 9010

Model NISSAN SUNNY N13

Description

TRANS - 4-SP MANUAL TRANSMISSION

GRADE - L TYPE

ENGINE - E10S TYPE ENGINE

BODY - 5 DOOR HATCH BACK

WHL DRV - 2 WHEEL DRIVE

 

Tyle mi odczarowała strona ale nie ma żadnych informacji,których szukam albo nie umiem tego odczytać

 

Przede wszystkim ile toto pali benzyny bo żaden wskażnik nie działa oprócz szybkościomierza i jak naprawić te wskażniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wskaznikow - trzeba zdjac plastiki za kierownica, nastepnie te dookola deski rozdzielczej, wyjac sama tablice ze wskaznikami (wszystko sie odkreca nie srubki) i z tylu deski rozdzielczej jest w lewym gornym rogu metalowa "kostka". U mnie to ona sprawiala brak wskazan, po wymianie jest ok. z tego co mi tu pisano to chyba najczestrza przyczyna braku wskazan (poziom paliwa i temp. silnika).

 

Swoja droga to chyba rzadki okaz: silnik E10S.. pierwszy raz slysze. Myslalem ze slabszego nic E13S nie wkladali ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady z tablicą -zobaczę czy uda się naprawić.Jednym z problemów jest również stale kręcący się wentylator chłodnicy,który został zablokowany na stałe ponoć z powodu uszkodzenia termostatu a raczej czujnika temperatury.Czujnik został wymieniony co nie poprawiło sytuacji pytanie więc do bardziej doświadczonych co jeszcze może powodować złe włączanie a właściwie nie włączanie się wentylatora w odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Jednym z problemów jest również stale kręcący się wentylator chłodnicy,który został zablokowany na stałe ponoć z powodu uszkodzenia termostatu a raczej czujnika temperatury.Czujnik został wymieniony co nie poprawiło sytuacji pytanie więc do bardziej doświadczonych co jeszcze może powodować złe włączanie a właściwie nie włączanie się wentylatora w odpowiednim momencie.

nie czujnik temperatury tylko czujnik wentylatora w chlodnicy. On zwiera styki (kabel masowy) i uruchamia wentylator po przekroczeniu pewnej temperatury plynu. Nie ma nic innego po drodze. Chyba ze ktos obszedl ten wentylator jakims krosem.. przyjrzec sie trzeba dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o informację czy element metalowy w górnej częsci wskażników jest jakimś stabilizatorem większej mocy czy tylko rezystorem ewntualnie o jakiej wartości.Rozebrałem już to i nie chciałbym od nowa wszystkiego rozkręcać.Wyczytałem,ze jest to element zminiejszający napięcie do 8V z 12-tu ale taką funkcję mogą wykonywac różne elementy i ich konmbinacje.Próbowałem podstawiać rezytory o małej rezystancji ale nie działa więc może jest to stabilizator 8 V o większej mocy?

 

Gdzie można zdobyć schemat instalacji elektrycznej mojego wynalazku?.Poprzedni właściciciel lub jego mechanicy wprowadzili pewne "udoskonalenia",które niezupełnie spełniają swoją rolę!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zamontowałem stabilizator na 8V ale niestety wskażniki nie działąją prawidłowo-wskażnik paliwa tylko lekko drgnął i pokazuje,że jest trochę paliwa -rezerwa się nie świeci.To może być co prawda spowodowane dodatkowym uszkodzeniem w zbiorniku paliwa ale temperatura silnika też jest nieprawidłowo -tylko lekkie wychylenie pomimo długiej jazdy i gorącego silnika.Zasilanie wskażników jest prawidłowo 8V.Raczej wykluczam jednoczesne uszkodzenie czujników paliwa i temeperatury silnika więc nie bardzo wiem gdzie szukać.Wizyta u "fachowca" nic nie dała oprócz idiotycznej rady aby zamontować TRANSORMATOREK redukujący napięcie 12 na 8V.Szanowny fachowiec nawet nie odróżnia prądu stałego od przemiennego lub zmiennego więc dyskusja stała się bezprzedmiotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym u licha różni się stablizator 12 na 8V ?.Ma dawać 8V i daje 8V więc dlaczego mam płacić 60 zł za element wart 6 zł??!!.Napięcie nie "przysiada" więc jakoś mi ta teoria nie pasuje.Rozumiem,że oryginalny jest zalany i zabezpieczony bo nie wiadomo czy auto będzie w Afryce czy w Arktyce ale nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

nie mam pojecia czym sie rozni i nie bede sie w to wglebial. Wiem ze nie jedna osoba probowala to naprawiac albo kombinowac cos samemu. Zawsze te naprawy kombinacje konczyly sie fiaskiem.. wystarczylo pojechac na szrot kupic oryginal na pise pieniadze i wszystko wracalo do normy.

Co do swiecenia tzw rezerwy to ta plytka (stabilizator) nie ma z rezerwa nic wspolnego... Temat walkowany byl nie jeden raz... sam sie niezle produkowalem kiedys na tym temacie. Proponuje poszukac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem kilka miejsc i dwa układy nabyłem faktycznie za grosze ale okazały się szroty.A co rezerwy to tylko było w odniesieniu do działania wskażnika -czyli zapomniałem napisać ,że stan paliwa w zbiorniku nie był zerowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...