Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Rozrusznik


Guest misiek_83

Recommended Posts

Guest Mariusz Szwałkiewicz

odp. krótka- prąd stały o napięciu 12 V :)), odp. dłuższa- po kolei-elektromagnes wciąga zworę ze stali " miękkiej" ta z kolei pociąga za dźwignię dwustronna w głowicy rozrusznika zazębioną w odpowiednim kanale w tzw. bendixie ( nazwa pochodzi od firmy która pierwsza skonstruowała ten zespół) koło zębate bendixu zazębia z wieńem zębatym koła zamachowego. UFF od czasów szkoły tak dokładnie tego nie opisywałem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest misiek_83

Zle napisalem.Mam walniety rozrusznik.Zapalam samochod,on kreci nie zdazy zapalic i sie cofa.Slychac wtedy jak obraca sie sam trybik.Jak to naprawic?Dzieki za opis :D

Link to comment
Share on other sites

Po prostu rozleciał się mechanizm bendixa, częsta awaria w P 10 ce - mam to samo. Zestaw naprawczy bendixa ok 160 PLN, warto dokupić jeczsze szczotki i przy okazji wymienić, treszty tj - wirnik, zwora, elektromagnes wymieniać nie trzeba, warto za to przeczyścić

Link to comment
Share on other sites

Guest Mariusz Szwałkiewicz

Tak, teraz to zupełnie inaczej brzmi.:)) Rzeczywiście uszkodzeniu uległo albo sprzęgło kierunkowe w bendixie, albo automat rozrusznika( to w zależności od objawów). Tak czy inaczej najlepszym rozwiązaniem będzie regeneracja rozrusznika. ( czytaj- wymiana tulejek, szczotek, bendixu. ) przy okazji należy zwrócić uwagę na stan komutatora wirnika i jeśli tego wymaga to przetoczyć. współczuję bo ze względu na konstrukcj ę wrednie się to wszystko do kupy składa. Oczywiście można też zanieść zwłoki do zakładu regenerującego i po uiszczeniu :shock: zamontować. Kwestia indywidualnego podejścia do sprawy . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mariusz Szwałkiewicz

Niestety nie mam pojęcia, z trzech powodów. Po piersze Primerę mam od niedawna i nie znam cen części ( i oby tak dalej), po drugie przy swoich samochodach prawie wszystko robie sam, więc nie znam cen usług, po trzecie istnieją duże różnice cen usług między Szczecinem a Warszawą. Jednak- jeśli nie masz doświadczenia i miałbyś się uczyć na tym rozruszniku to zalecałbym wizytę u elektryka. Ale to kwestia osobistego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Bendix polecam jednak kupić nowy - koszt ok 160 PLN, szczotki od 20-30 PLN, tulejki - jakieś grosze. Całość części zamknie sie w jakiś 200 PLN. Teraz albo robisz sam, albo dajesz zarobić - myślę że ok 100-150 PLN za robotę będą chcieli -... niestety.

Ja kupiłem używkę na allegro za 150 PLN jak całkiem rozrusznik mi sie rozsypie (a trzeszczy już od 2 lat) będę składał z dwóch lub założę używkę.

Link to comment
Share on other sites

Ja zapłaciłem za bendiks (firma Cargo) jakieś 60 PLN ok. pół roku temu, co prawda po bardzo dobrej zniżce, ale myślę że warto dobrze poszukać.

Za robotę bodajże 20 pln, ale wyszło tak tanio , bo primerka przestała odpalać u gazowników kiedy mi gaz zakładali :evil: . A ja powiedziałem że nie zapłacę [-( za to (wcześniej autko odpalało bez problemu).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...