Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ J11 2018 - czasami miga kontrolka układu antykolizji...


LukaszZarembaOtw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem: czasami podczas jazdy zaczyna migać przez kilka minut kontrolka układu antykolizyjnego.

Miga tylko ta kontrolka, poza tym nie ma żadnych innych komunikatów ani dźwięków ostrzegawczych.

Po jakimś czasie kontrolka znika, czasem zacznie migać ponownie ale tez bez żadnych innych komunikatów.

Co to może być?

 

pamiętam ze jakaś akcja była w serwisach i mój QQ miał to kalibrowane.

Ale wg mnie na jakaś awarie to nie wygląda.

Może wilgoć się skrapla na sensorze?

BO zaczęła migać kilkanaście minut  po tym jak wyjechałem z garażu, a na dworze było wtedy dość chłodno.

 

 

Podpowiecie, jakies sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, LukaszZarembaOtw napisał:

Witam,

 

Problem: czasami podczas jazdy zaczyna migać przez kilka minut kontrolka układu antykolizyjnego.

Miga tylko ta kontrolka, poza tym nie ma żadnych innych komunikatów ani dźwięków ostrzegawczych.

Po jakimś czasie kontrolka znika, czasem zacznie migać ponownie ale tez bez żadnych innych komunikatów.

Co to może być?

 

pamiętam ze jakaś akcja była w serwisach i mój QQ miał to kalibrowane.

Ale wg mnie na jakaś awarie to nie wygląda.

Może wilgoć się skrapla na sensorze?

BO zaczęła migać kilkanaście minut  po tym jak wyjechałem z garażu, a na dworze było wtedy dość chłodno.

 

 

Podpowiecie, jakies sugestie?

 

 

U mnie czasem miga jadąć pod słońce to jedyny moment kiedy zauważyłem, że system się wyłącza, pewnie nie jest w stanie analizować obrazu z kamery i tyle. W Toyocie znacznie częściej system się wyłączał bez wyraźnego powodu i niestety tam do czasu zgaszenia auta pozostawał wyłączony a deska była cała kolorowa i komunikaty na ekranie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzają się podobne sytuacje ale raczej albo w trudnych warunkach atmosferycznych (sypie śnieg, leje deszcz jest noc) albo jazda pod słońce takie ostre, zachodzące.

Z tego co pamiętam jest o tym info w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuację zauważyłem u siebie, pierwszy raz kiedy była mgła, myślałem że to jest to, ale ostatnio również w trakcie dobrych warunków (jazda nocą).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, potwierdzam

głownie błoto pośniegowe, śnieżyca ( obecnie chyba rzadko ) :)

Ale zauważyłem także - rzadko - rondo  - albo niektóre galerie handlowe - serpentyna na parking na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczy że jest duża wilgotność, mgła, albo pada śnieg i kontrolka miga informując że w takich warunkach system antykolizyjny nie działa. 

Po aktualizacji softu radaru stał się on nieco mniej przewrażliwiony ale nadal takie sytuacje mają miejsce. 

Tak już ten system działa. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem pierwszy przegląd i w ramach przeglądu zostało zaktualizowane oprogramowanie odpowiadające za działanie radaru. W przeciągu roku może z 2 - 3 razy zapaliła mi się kontrolka sygnalizująca problem z radarem. Ale to właśnie w czasie bardzo gęstej mżawki. Zobaczymy, jak to będzie się sprawować po aktualizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy to ta kontrolka? Bo córka dziś mi to przysłała, że jej czasem się pojawia (auto nowe 7kkm) 1.3/140KM

Martwić się i do Aso?

33df98af3a0a5a23bb3888ea0ce6a3b7.jpg

 

Wysłane z mojego j23 przy użyciu radiostacji oka 3

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich tygodniach był już podobny temat. Pare osób zgłaszali ten problem. Ja tez tak mam od czasu do czasu, najczęściej w nocy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ta ikona której zdjęcie wstawiłem?

 

Wysłane z mojego j23 przy użyciu radiostacji oka 3

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem pojawia się informacja, że tylna kamera jest brudna i nie działa wtedy zarówno system ostrzegania o martwym polu jak i antykolizyjny. I jak na pewno sie domyślacie - kamera jest czysta a rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie silnika.

I jeszcze łapie mnie wkurw jak pada deszcz i losowo wyją czujniki parkowania - ostatnio po przekątnej lewy przód i prawy tył na raz. :jump: Reset z kierownicy i pomaga na chwilę albo dłużej. Reguły brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta.
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 23:00, manix napisał:

Panowie czy to ta kontrolka? Bo córka dziś mi to przysłała, że jej czasem się pojawia (auto nowe 7kkm) 1.3/140KM

Martwić się i do Aso?

Wysłane z mojego j23 przy użyciu radiostacji oka 3

 

Obserwować. Kilka osób miało to poprawiane na gwarancji. W okresach opadów jak kamerka się zabrudzi (wykorzystywana jest do analizy sytuacji) też występuje błąd. Ale wystarczy przetrzeć przednią kamerkę i wyłączyć/włączyć silnik (a właściwie zapłon by się system zrestartował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.12.2020 o 10:12, Karminadel napisał:

Obserwować. Kilka osób miało to poprawiane na gwarancji. W okresach opadów jak kamerka się zabrudzi (wykorzystywana jest do analizy sytuacji) też występuje błąd. Ale wystarczy przetrzeć przednią kamerkę i wyłączyć/włączyć silnik (a właściwie zapłon by się system zrestartował).

Ok u mnie jednak stwierdzili ze czujnik uszkodzony. Zamówili i czekam az przyjedzie i będa wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 12:46, LukaszZarembaOtw napisał:

Ok u mnie jednak stwierdzili ze czujnik uszkodzony. Zamówili i czekam az przyjedzie i będa wymieniać. 

Czujnik wymieniony, na ta chwile przy dłuższej jezdzie brak kontrolki, chyba sie udało, ale jeszcze bede obserwowac :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...