Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak podniesc strumien swiatla w reflektorze?


Gość EnDrIu WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA

uzywajac wyszukiwarki znalazlem tylko porady, ze trzeba krecic sruba i powinno podwyzszyc to strumien swiatla, niestety u mnie krecenie sruba nic nie daje, wczesniej dzialala regulacja swiatel a teraz w prawym reflektorrze nie dziala i na dodatek jest w ustawieniu dolnym :cry: .

 

Czy jest jakis sposob aby podniesc?Moze podlozyc cos pod reflektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie w czwartek wymieniam silniczek regulacji świateł - prawy ;-) - Obecnie przy regulacji podnosi i opuszcza sie tylko lewy reflektor a prawy tylko "brzęczy" ale nie podnosi ani nie opuszcza. W moim przypadku okazało się że poprzedni właściciel zamontował silniczek od innego modelu i prawdopodobnie trzpień tego urządzenia jest zbyt krutki lub jego koncówka ma zbyt małą średnice i nie wciska się w gniazdo regulacyjne reflektora. Moja rada jest taka: O ile dysponujesz wolnym czasem i lubisz "pogrzebać" przy aucie to proponuje zamienić na próbe silniczki - od lewego lefrektora odłączyć wtyczkę i odkręcić silniczek i wmiejsce prawego wcisnąć trzpień i wyczuć czy się " zatrzaskuje" w reflektorze i leko go przykręcić. Jeżeli wtedy działa prawidłowo regulacja to oznacza wydatek około 40 zł na drugo uzywany prawy silniczek.

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

zauwazylem ze na srubie nie ma zadnego oporu mozna ja krecic recznie natomiast w dzialajacej jest spory opor. Czy silniczek mozna rozebrac i recznie nastawic czy raczej nic sie nie da z nim zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie to nic nie podpowiem, ale też chciałem dopytać w tym wštku o reflektor , bo u mnie nie działa w prawym regulacja pozioma rubš. Natomiast silniczek podnosi i opuszcza wišzkę bez problemów.

Czy można co z tš rubš zrobić samodzielnie i bez demontażu reflektora?

Podobno sš tam jakie zaczepy z których rubka mogła wyskoczyć.

Z góry dzięki za podpowiedzi ;-).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa w prawym regulacja pozioma śrubą. Natomiast silniczek podnosi i opuszcza wišzkę bez problemów.

pozdrawiam

 

Też kiedyś myślałem, że nie działa mi regulacja pozioma, ale okazało sie, że jest tam bardzo duże przełożenie (w przeciwieństwie do pionowej) i kręcenie kluczem wymaga bardzo dużej cierpliwości - po kilku obrotach nawet nie drgnie. Dopiero po założeniu wkrętarki na śrubę okazało sie że elegancko się wiązka przemieszcza lewo-prawo. Teraz mam światełka pięknie ustawione, a wszystkich majsterków co mi przez 2 lata mówili że tak ma być, a regulacji poziomej nie ma to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie spróbuję jeszcze raz, chociaż naprawdę sporo kręciłem tš rubkš i ani drgnęło. W sumie to przesuwałem też wišzkę w lewym reflektorze również w poziomie i efekt był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...