Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to za dźwięk przy przyspieszaniu i hamowaniu? - Murano Z51[film]


brive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nagrałem filmik jaki jest u mnie dźwięk, który najbardziej jest słyszalny przy przyspieszaniu 0-40 km/h oraz hamowaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=sLbhGmq33rY

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, co może być przyczyną? Chyba to nie jest normalny dźwięk?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym podnosząc każde koło czy to nie któreś z łożysk. Dźwięk troche może przypominać jakby pas transmisyjny. Ale sprawdził bym łożyska kół najpierw. jeszcze sprawdź też opony czy się nie wyząbkowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego , więc standardowo sprawdzałem  , koła , łożyska ,,nawet pół osie , przednia przekładnia tkz transfer case ... I tak jeździłem potem się okazało że to układ hamulcowy. Auto na podnośnik i słuchać ...na drodze ciężko stwierdzić co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też i moja taka propozycje może sprawdź czy łozysko podporowe jest ok. ale bez podnośnika i kręcenia się nie da. Tak tylko kontrolnie oleje w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.12.2020 o 15:46, Kazik_R52 napisał:

Miałem kiedyś coś podobnego , więc standardowo sprawdzałem  , koła , łożyska ,,nawet pół osie , przednia przekładnia tkz transfer case ... I tak jeździłem potem się okazało że to układ hamulcowy. Auto na podnośnik i słuchać ...na drodze ciężko stwierdzić co 

@Kazik_R52 co w układzie hamulcowym u Ciebie powodowało taki dźwięk?

Byłem na jednym warsztacie, ale nic nie stwierdzili.

Tutaj wrzucam jeszcze jeden filmik: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...