Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kierunkowskazami, centralnym i immobilizerem (T31)


Lord_Nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano pojawiła mi się taka awaria.. otwieram auto z kluczyka, otwierają się zamki, a po sekundzie odbija coś w zamkach (ale auto nie zamyka się), odpalam auto, włączam kierunkowskazy (obojętne który kierunek), a w zamkach coś klika, jakby centralny miał zamiar się zamknąć i otworzyć (blokady w klamkach się nie ruszają). Dodatkowo podczas tego klikania czerwona dioda od immobilizera umiejscowiona przy skrzyni miga. Wyłączam kierunki - wszystko ustaje. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką sytuacją i jest mi w stanie pomóc zlokalizować ten problem i go usunąć?

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam, Marcin
Nissan X-Trial T31 2.0 dCi 174 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lord_Nikon napisał:

Dodatkowo podczas tego klikania czerwona dioda od immobilizera umiejscowiona przy skrzyni miga.

to na pewno jest dioda od immo? moze to dioda od alarmu, fabrycznie T31 nie mial zadnej diody przy skrzyni biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika, że masz zainstalowany alarm w nissanie. Możliwe, że centralka wariuje. Najprościej jest usunąć centralkę i zobaczyć czy problem nadal występuje, ale żeby to zrobić trzeba znaleźć gdzie został przerwany obwód do centralki jeżeli to fabryczny alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzeriusz napisał:

Najprościej jest usunąć centralkę i zobaczyć czy problem nadal występuje, ale żeby to zrobić trzeba znaleźć gdzie został przerwany obwód do centralki jeżeli to fabryczny alarm

czegos nie rozumiem, jesli znajdziesz blad w obwodzie to po co usuwac centralke? moze po prostu odlaczyc centralke alarmu,
z tego co wiem T31 nie mialy fabrycznych alarmow, one byly montowane u dealerow, przed sprzedaza,
jesli klient sobie tego zyczyl, dowodem na to moze byc rozne usytuowanie diody alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borge napisał:

czegos nie rozumiem, jesli znajdziesz blad w obwodzie to po co usuwac centralke? moze po prostu odlaczyc centralke alarmu,
z tego co wiem T31 nie mialy fabrycznych alarmow, one byly montowane u dealerow, przed sprzedaza,
jesli klient sobie tego zyczyl, dowodem na to moze byc rozne usytuowanie diody alarmu

mając na myśli fabryczny chodzi mi o ASO. Odłączenie samej centralki nic ci nie da. Chodzi mi o obwód który centralka zwiera przy otwarciu auta. Musisz zewrzeć dwa przewody  które idą od kostki centralki, żeby zamknąć obwód (np. sygnał immo do ecu) tak było to robione w Cobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...